Aktuální dění Pro nováčky

Postavy 

Magie 

Herní mechanismy 

Výroba, předměty 

Hraní role Města a území

Neobyvatelná města 

Informace

Vasilisa Dragomir

-> Charakterník

obrázek postavySLÁVA NOVÉMU ŽIVOTU
Břicho barbarské ženy bylo obrovské. Každou chvíli se celé vzedmulo a rozhýbalo. Bylo v tom cosi obludného. Žena teď spala za pomoci velmi silných bylin, u jejího lůžka stála velmi stará porodní bába a břicho prohmatávala zkušenými chvaty. Dveře do chýše se rozletěli a s obtížemi se do nich vtěsnal mohutný barbar. Thorn Dragomir, náčelník kmene a barbar který budí hrůzu přisedl k lůžku své ženy.
"Vědět jistě že být tam dva?" Zeptal se báby, aniž by na ni pohlédl.
"Grum! A vědět taky, že její tělo to nezvládat. Být slabá. Nejspíš jí to zabít." Odvětila a probodávala ho pohledem.
"Dostat je z ní pryč! Jestli někdo z nich umřít, krvavá odplata neminout tebe!" Hned po svých slovech s vrčením odešel. Porodní bába se naposled podívala na vlnící se břicho, vzala do ruky diamantovou čepel a dala se do práce.
Po dlouhých hodinách se bába vypotácela z chatrče ven. Na každé paži držela jedno vřeštící děcko. Nebýt vší té krve na jejím oblečení i těle, byla by to vskutku líbezná scéna. Bába se zastavila těsně před Thornem.
"Nemoct jí už pomoct, ale děti zachránit. Být to kluk a holka." Ještě zkrvavené mu je podala. V tu chvíli jako zázrakem jedno z dětí přestalo řvát. Byla to dívka, a zkoumavě se očima dívala na otce. Thorn své děti zvedl nad hlavu. "Přivítat svá budoucí král Vasilij Dragomir a princezna Vasilisa!" Zvolal mezi svůj lid.V tu chvíli zněl ze všech stran ryk, bušení zbraní o štíty a o zem a zvolání slávy. Toho dne ve vesnici vzplály dvě hranice. Jedna pohřební a ta druhá vlastně taky. Když bábu uchvátil plamen mumlala si nějaká slova, kterým nikdo nerozuměl a nepřikládal žádnou váhu.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2019 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist