Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace
rss trubači

Co je nového?

Tady se objevují novinky související přímo se samotnou hrou. Najdete zde nové královské zprávy a vyhlášky, informace o probíhajících questech, informace o turnajích a zápisy do Andarijské kroniky.
Víte, jak odkazovat na novinky?

vše - quest - turnaj - zpráva - vyhláška - kronika - města - vyhledávač δ

01.12.23, 08:50 odkaz přidal(a) Dorchaide
obrazek
Vánoční nadílka
U Andorského portálu se objevil podivný, zimou rozklepaný, stařík. Říká, že adventní kalendáře mají malou výhřevnost, protože jsou letos 5x shovívavější než loni, ale nikdo ze strážných neví co to znamená. Asi bude opilý.
26.11.23, 13:33 odkaz přidal(a) Arella
obrazek
Truhlice na vánoční dárky
Vážení a milí,

s prvním sněhem i blížícím se adventem, se u portálů měst Andoru a Margaardu objevily mitrilové truhlice na vánoční dárky.

Vánoční dárky, kterými chcete potěšit své blízké, vložte do truhlic zabalené v krabičce nebo pytlíku a nezapomeňte připojit cedulku se jménem obdarovávaného. Na cedulky neuvádějte tituly.

Všechny tyto dárky budou pod vánočním stromečkem na Štědrý den. Stromy letos můžete očekávat pouze v Andoru a Margaardu kvůli situaci v zemi.

Čas na vložení dárku do truhlic máte do půlnoci 22. prosince!

Pokud byste nechtěli využít vánoční truhlice nebo nestihli odevzdání dárku do termínu, máte možnost jej zabalit do balicího papíru, který zakoupíte u obchodníků a dárek poté vložte pod vánoční strom sami.

Vaše Owenna
20.11.23, 22:37 Císařství odkaz přidal(a) Gardistka Zuzana Klaar
obrazek
Schůze
Žádám všechny hodnostáře císařských měst, váženého pana Arana, slečnu Astaroth a cechmistry, aby se dostavili tuto neděli na císařský hrad.
Brány hradu budou otevřeny v půl deváté večer. Prosím vás všechny, zanechte doma nejen své zbraně, ale i osobní pře. Na hašteření nemáme čas.

Jménem císařství, rytířka Zuzana Klaar
20.11.23, 20:38 odkaz přidal(a) Arella
obrazek
První poprašek sněhu
Jak sever svírala nezvykle silná zima, proudily ledové větry postupně i do vzdálenějších koutů země.
Listopad se sotva chýlil ke konci, a na některých loukách i pláních byly vidět první poprašky sněhu. Sedláci pomalu chystali pole i svá obydlí na zimu. Věděli moc dobře, že je čeká několik měsíců nelítostného mrazu.
22.10.23, 21:37 odkaz přidal(a) Arella
obrazek
Jedna nebo dvě?
U malého stolu, který ozařoval slabý plamínek svíce, seděly dvě postavy téměř identického vzezření. Byly to ženy a lišily se maličkostmi, jež mohl spatřit pouze ten, kdo si je pečlivě prohlédl zblízka. Bedlivému pozorovateli však neunikla rozdílná gesta a jisté odlišnosti v chování. Sešly se spolu v jedné místnosti po dlouhé době a vedly obsáhlý rozhovor až do časných ranních hodin.

“Děti jsou už pryč?” položila jedna z nich otázku.
“Ano,” přitakala druhá. “Opustily Andarii před týdnem.”
“Spolu?”
Žena odložila poloprázdnou sklenku a slabě se usmála. “Copak by si dva nejvzácnější diamanty vložila do stejného měšce?”
“A gardista?” zeptala se zase ta první.
“Tady,” druhá k ní popostrčila listinu. “Vše je sepsáno zde. Dál si s ním dělej, co uznáš za vhodné.”
“Cokoli?” Otázka vyklouzla ženě z úst rychleji, než ji stihla spolknout.
“Hlavu mu netrhej,” dostalo se jí pobavené odpovědi. “Ostatní věci jsme probraly. Tak tedy - hodně štěstí.” Zvedly sklenky a přitukly si.
24.09.23, 12:06 Lewan odkaz přidal(a) Aran Finwes
obrazek
Vánek před bouří
Andarijští,
čelíme temným časům. Nepřítel nás vyhání z našich sídel a pravděpodobně brzy zaútočí i na naše poslední útočiště.
Žádám, připravujte se všichni, jak vám vaše situace dovolí. Trénujte v boji, nechť jsou vaše údery rázné a luky přesné, aby neminuly své cíle. Kdo může, pomozte ostatním se zásobou výzbroje, potravin a léčiv.
Pokud se chcete zapojit do společného úsilí, ale nevíte jak začít, dejte o sobě vědět zástupci svého města. Pokud máte v srdci touhu stát se součástí boje na straně elfů, vyhledejte mě anebo zanechte vzkaz v andorském nájmu číslo 6, jižně od brány Andorského hradu, naproti vetešnictví.

Temnota sice halí slunce, ale duch v našich srdcích může stále žít a zažehnout plamínek světla, který nás provede temnotou.

S odhodláním a nadějí,
Aran Finwes
král elfů
14.09.23, 13:27 odkaz přidal(a) Arella
obrazek
Porada na císařském hradě
Vážení hodnostáři, králi elfů,

žádám vás, abyste v neděli 24. září dorazili na císařský hrad k projednání momentální situace v zemi.
Čas je stanoven na třičtvrtě na devět večer.


V Andoru 14. září
v. r. kapitán Coltaine
11.09.23, 22:32 odkaz přidal(a) Tass
obrazek
Imer
Imerští,
celou dobu sme si mysleli, že Mrogroth na nás bude hrdý, pokud poslední krev z našich žil, vyteče při obraně Imeru, našeho domova. Spletli jsme se. Mrogroth nám vyslal znamení. Přišli mezi nás osoby, osoby, ze kterých byla cítit přítomnost bohů. Nebezpečí, který hrozí Andarii, není nebezpečí jen pro nás, ale může ohrozit i ty, který nad náma staletí držej ochranou ruku. Našim osudem neni umřít v Imeru při jeho obraně, ale přežít, aby sme si mohli Imer vzít zase zpátky! Mrogrothova vůle je i vůli nás všech. Neutíkáme před bojem, opouštíme Imer, aby jsme se stali silnější spolu s ušákama a lidma, stáli jim po boku, při prolejvání krve nepřítele. Vyženeme vetřelce z naší země a zase hrdě povládneme severu.


Z Mrogrothovi vůle Roneth.

- 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - archív -

Valid CSS Valid HTML 4.01 Transitional 

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist