Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Yennefer z Ascende

-> Charakterník

obrázek postavyTo bylo fiasko. U všech bohů, ještě tohle mi chybělo! Špatně otevřená teleportační brána, takže jsem vypadla – doslova vypadla! – do závěje sněhu někde v lese, potmě, v kratičké sukni a jen s tím, co jsem zrovna měla u sebe. Takhle jsem si tedy příchod slavné Yennefer do nového působiště nepředstavovala.

Jistě, bylo to jediné východisko z té, hm, prekérní situace. Ale do Andarie jsem chtěla přicestovat důstojně, ve dne a v oděvu, lépe vystihujícím můj stav a reprezentujícím mou moc. A hlavně s nějakou hotovostí a se svými šperky, róbami, se střevíčky z dračí kůže a saténovými košilkami… Bohové, jak já tady jen přežiju, taková potupa.

Moje chyba, podcenila jsem riziko situace. Malá neopatrnost, možná ani ne moje – nejspíš se podřekl někdo ze služebnictva. Naháněli mě jako divokou kočku. Seth i se všemi hady na ně!

Žena pohodila hlavou, bohaté prameny vlasů neobvyklé stříbřité barvy se přehouply dozadu na štíhlou šíji a odkryly její obličej s vysokým čelem a pevnou linkou pěkně klenutého obočí. Přimhouřené černé oči sršely zlobou, málokdo by v tu chvíli vydržel jejich pohled. Rty měla stažené, připravené uřknout kohokoliv, kdo by byl tak neopatrný a přiblížil se na dosah.

V mysli si přehrávala poslední okamžiky v rodném Ascende. Hloupý románek s hrabětem de Ryar poněkud rozhořčil jeho zákonitou manželku, bohužel vládnoucí značnými možnostmi co se týká využití palácové stráže k zajištění nežádoucích osob. Tedy například mne, ušklíbla se. Obávám se, že někteří z pronásledovatelů byli financováni i z jiného zdroje, pomyslela si hořce. Ceněná vědma a uznávaná léčitelka je vítaná, přichází-li pomoci z nesnází (případně učinit nesnáze třetí osobě), ale nikoli, je-li jejím cílem její vlastní… hm, potěšení. Nebo naopak nepřijde naplnit potěšení někoho, kdo ji k tomu více či méně otevřeně vyzývá.

Že budu muset Ascende opustit, bylo jasné, jakmile jsem začala mít horkou půdu pod nohama. Už jsem měla všechny ingredience i magické zdroje potřebné k otevření portálu a byla bych to učinila v klidu, se vší pompou hned druhý den, chyběla mi jen přesnější mapa Andarie.

A tu jsem právě měla slíbenou od hraběte, jenže o domluveném dostaveníčku se nejspíš doslechla ta jeho zmije. Ještě že nám majordomus přišel dát echo, kolik gardistů i dobrovolníků se chystá na přátelskou návštěvu. Rty ji zkřivil úsměšek, když si vzpomněla na zástup ozbrojenců pod okny paláce. Měli stříbrné dýky a naostřené kůly, riziko bylo příliš vysoké. I kdyby se jí podařilo proklouznout, stala by se psancem ve vlastním městě. Proč tedy nevyužít příležitosti k obnovení kariéry někde, kde začne s čistým štítem?

Portál, narychlo sestavený s využitím několika rituálových náhražek (pentagram se obvykle nekreslí rtěnkou a netradiční bylo i využití krajkové spodničky jako referenčního identifikátoru), zafungoval na své možnosti velmi dobře, pomyslela si bez falešné skromnosti.

No, a teď jsem tady, vrátila se s povzdechem do reality. V bizarním oblečení, chudá jak myš, a co je nejhorší, moje magie tady nefunguje. Zdejší aura je podobná, takže své schopnosti snad neztratím docela, ale budu začínat znova, od nuly. Jako ta nejposlednější novicka. Vztekle roztrhla kapesníček.
Ssseth! zasyčela.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Aenarion - 5

...zaokrouhleno, ohodnoceno...
Lilien - 5

Přemýšlel jsem i nad čtyřkou, abych tě donutil napsat víc. Vůbec bych se nezlobil, kdyby to nebylo tak stručné. :)
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 5: 2x

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist