Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Yaga Hexe

-> Charakterník

obrázek postavy„Au! Už zase!“ vykřikla malá holčička jménem Yaga, když se při vyšívání píchla jehlou do prstu. „Musíš být opatrnější“ utěšovala ji matka, povoláním švadlena, zatímco její zručnější starší sestra se jí začala posmívat. V tom se ozvalo bouchnutí dveří a do pokoje přišla nejstarší sestra, která se vrátila od místního mistra kouzelníka. „Proč si na to nerozsvítíte?“ zasmála se a lusknutím prstu nechala vzplanout svíčku stojící uprostřed stolu. „Kolikrát jsem ti říkala, aby sis ty svoje kouzla nechávala k profesoru Lorninhielovi! Tady na to nejsme zvědaví!“ Okřikla ji matka. Malá Yaga v ten moment zapomněla na své drobné zranění a s okouzleným výrazem na tváři upřeně hleděla na hořící svíčku.

---Později ten večer---

„Dori, pssst Doriii!“ šeptala potichu Yaga své nejstarší sestře a tahala jí za peřinu. „Co? Coje? Proč nespíš?“ řekla Dorothea ospalým hlasem. „Já chci taky kouzliiiit, tak jako ty! Prosííííím“ začala škemrat malá Yaga. Dori jen protočila panenky, hrábla do nočního stolku a podala jí jakousi knížku. „Tu máš a už mě nechej spát.“ Yaga s úsměvem od ucha k uchu popadla knížku a okamžitě zaplula do své postele. Zapálila si svíčku, schovala pod peřinu a začala luštit knihu kouzel. I přesto, že ještě číst moc dobře neuměla, strávila s otevřenou knížkou celou noc.

Postupem času Yaga přemluvila svou sestru, aby jí naučila něco více, pomohla rozluštit slova kterým nerozuměla a třeba ji jednou i vzala za mistrem kouzelníkem. Dorothea souhlasila, protože k vyšívání a ručním pracem měla odpor, na rozdíl od své matky a druhé sestry, které se v tom vyžívali. A tak si řekla, proč ne…alespoň budeme dvě na dvě. Podařilo se jí dokonce i přesvědčit matku, která nakonec svolila k tomu, aby se malá Yaga začala věnovat magii namísto vyšívání.

Jednoho dne, když se Yaga s Dori vraceli od mistra Lorninhiela, který sídlil v centru města, zaslechly jak se rozezněl poplašní zvon. Obě trochu znejistěli a přidali do kroku. Když překročili brány města tak viděli, jak se davy lidí z předměstí řítí směrem k městu s vyděšeným výrazem a křikem. „Z cesty!“ ozvalo se zezadu. Dívky se ohlídly a viděly několik plně ozbrojených vojáků pochodovat jejich směrem. „Uhněte! Z cesty! Běžte se schovat zpátky do města!“ Křičel generál. Synové kováře, kteří utíkali z předměstí popadli obě děvčata a odvedli je zpátky do města. „Pusťte nás, musíme se vrátit domů! Matka s Aliee jsou tam stále!“ „To nemůžeme, předměstí obsadili vojáci, chodí po domech a zabíjí každého, kdo jim přijde pod ruku. Holky to určitě zvládnou do města, stejně jako my! Jít tam by byla sebevražda…“ pronesl udýchaný syn kováře. Dav lidí valících se z předměstí je všechny pohltil a dotlačil až do samotného centra města, kde bylo bezpečno.

---O dva dny později---

Po marném hledání své matky a sestry ve městě začali obě dívky truchlit. Na to však nebyl čas. „Hej, Dori! Vem svou malou sestru a okamžitě vypadněte z města! Říká se, že ta armáda co zmasakrovala předměstí jde po lidech co se věnují nebo mají cokoliv společného s magií. Prý musí starosta vydat všechny takové lidi, nebo napadnout celé město. Musíte zmizet než bude pozdě!“ Naléhal mladík, který pracoval ve stájích a kamarádil se s Dori. Podal jí uzdu a pomohl vyskočit na koně. Dori si uvědomovala vážnost situace a tak společně s Yagou bez jakýchkoliv prodlev vyrazily na cestu. Jediná cesta z hradu ovšem vedla zase přes předměstí. Dori použila dvě kouzla, jedním zahalila oběma tváře a tím druhým posílila svého koně, aby mohl běžet rychleji a déle. Naštěstí byly tak rychlé, že nikdo z vojáků nestačil zareagovat a podařilo se jim projet až na konec předměstí, kde byl jejich dům. Tam zahlédly krvavé ženské tělo ležící před dveřmi, avšak na zastavení nebyl čas, neboť jim už v patách byli dva ozbrojení jezdci, se znakem hada na prsou. Dori mávla rukou a těsně za námi vytvořila jakési silové pole, které značně zbrzdilo pronásledující vojáky a dívky zmizely v lese mezi stromy.

Jejich cesta byla dlouhá a náročná, postupem času se obě zdokonalily v umění magie až jednou dorazily do světa Andarie…

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist