Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Silmor Ilerenský

-> Charakterník

obrázek postavy Řev, oheň, potok krve a hrozivé zuby drtili tělo elfího válečníka. Obrovská bolest mu projela tělem, když čelist rozkousla tělo ve dví. Zemřel! Opět zemřel….


… Duch lehce levitoval nad svým tělem. Pohlédl nenávistně na draka. Bojoval dobře, ale štěstí mu nepřálo. Zemřel jako už již několikrát. Pohlédl na rozervané tělo a děravou zbroj. Bolest již necítil, ale při vzpomínce na dračí čelisti se i jako duch oklepal. Pomalu se otočil, z dračí sluje vedla jen jedna cesta. Znal jí, vydal se směrem k nejbližší svatyni. Andarie je zvláštním místem. Jakási magie nedovolí duši odejít, ale prastarým kouzlem vrátí duši nové tělo. Kouzlo je ukryto ve svatyních a ovládají ho i někteří z obyvatel tohoto světa.
Prolétl vstupem do jeskyně a již byl venku ve hvozdu. Směřoval dál, cestu znal, ani nad ní nepřemýšlel. Jeho mysl se toulala jinde. Býval mocným rytířem svátého řádu rytířů Templu, správcem Havanským, ochráncem práva Irelenského. To bylo kdysi. Utekl z hradu a od titulů za malou barbarkou, kterou si zamiloval. Dragoneria bylo její jméno. Bydlel s ní a Částavou. Přes den skoro nevycházel, nosil stále masku a měl zahalenou tvář. Obával se odplaty za zradu svého bratrstva. Kdysi pronásledoval renegáty on. Byl mistrem stropování, nikdo mu neunikl, našel každého. Uvědomoval si, že holý nerozum ho vedl, aby útěkem ohrozit svou lásku. Byla to ale jediná cesta, jak mohli být spolu.
Poklekl ve svatyni jako už tolikrát. Ale nic se nestalo! Stál na svaté půdě a nic! Polekal se. Hodiny utíkaly a stále nic. Tělo a síla se mu nevracely. „Tak takhle to končí.“ Vzpomínal na slavné známé a přátele, jež nikdo již neznal. Možná bloudí jako bude teď on a potká bloudící duši Zlomlata, Lagruela, Denerotka , svého otce Silamora a dalších. „Zkusím jinou“ pomyslel si. Duše se otočila a vyrazila k východu. U vchodu stál anděl, ostrým pohledem si měřil Silmorovu duši. Chtěl něco říct, ale gestem anděla byl přerušen, ten však promluvil.
„Za tvou zradu a hříchy budeš ztrestán…“ Více již neslyšel, byl vytržen ze světa Andarie a prolétal vesmírem, prázdnem až již přestal vnímat. Náhlá změna, hlasitý hrůzu nahánějící smích, horko, nesnesitelné horko! Byl v pekle! Trýzeň, čas se stal ničím. V životě prožil mnoho bolesti, často krvácel a mnohokrát mu vyrvali duši z těla. S tímhle se to nedalo srovnat! Chtěl řvát, ale jak může duše řvát...


...vše přestalo. Klid, nic víc, po trýzni odpočinek. Vychutnával odpočinek. Nečekaně promluvil medový, nelidský, andělský hlas. „Teď víš, co tě čeká. Dostaneš šanci se vrátit a splnit svou přísahu.“ Znovu zaslechl ten hrůzu nahánějící smích. Hlas démona jako by škrábal a rval tělo na kusy. Nevěděl, jak dlouho zde byl. Trýzeň zničila vnímání času hned, jak začala. Byl tu minutu, den, rok, sto let? Pro mrtvé a duchy není čas ničím. Někdo by si myslel, že v takové chvíli bude myslet na blízké. To však jen ten, kdo podobnou trýzní neprošel. Jeho jediná myšlenka byla : „Pryč!!!“. Byl vyslyšen! Zase ta cesta prázdnem a ničím. Stala se vítaným odpočinkem. Hrozný smích při odchodu ho opět rval na kusy, ale co to bylo v porovnání s tím co se dělo před tím. Bylo mu to k smíchu. Kdyby mohl smál by se jako šílenec. Bude volný! Volný!
Najednou byl sám, nechápal tu změnu, ale byl sám. Ocitl se v Ilerenu na templářském hradě kde sloužil. Cítil se velmi starý. Odevzdaně bloudil prázdnými, zaprášenými, chodbami. Louče již dávno dohořely. Hrad vypadal skoro opuštěně. Až ve věži nalezl rytíře, Erlista! Poznal ho. Skoro nezestarl! Na lidech se dá čas poznat velmi dobře. Minula tedy velmi krátka doba, za tu dobu co Silmor protrpěl několik staletí. Zjevil se mu. Žádný pozemský trest za dezerci se nedal srovnat s tím čím prošel.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist