Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Feanor

-> Charakterník

obrázek postavyV líté zimě, kdy se venku hnalo krajinou boží dopouštění, vešel do jediného míle vzdáleného hostince otrhaný dobrodruh. Rozrážejíc dveře a sundavajíc kápi se na hostinského mile usmál, až byla vidět mezera po vyražených zubech, a objednal si korbel zdejšího pivního patoku. Jelikož neměl ani vindru, hostinský jej zpražil pohlede, ale nakonec řekl: "Vyhánět tě do té sloty nebudu, tak nám aspoň pro ukrácení chvil vyprávěj ošlehaný dobrodruhu". Příchozí zamžoural odtrhávaje oči od světla lucerny a posadil se k poloprázdnému stolu a začal vyprávět:


"Plémě elfů na pokraji smrti jest
Ve vzdálené líbezné zemi
Kde dopadá svit hvězd

Pradávný nepřítel z mrtvých vstal
Temnota krajinou se ploužila
Zvrácený černokněžník smrt rozséval
Dříve jasné nebe zatměla

Když moudrý to elf v minulosti uzřel
Že v zapomnění mnoho hrdinů pohřbila
Sličný národ v těžkých časech utkvěl

Tu najednou padající hvězda ožila
Toužený příchod spásy to byl
Možná se to někomu nezdá
Ale byl to Elf, v jehož očích plamen ožil"


Přivandrovalec si odříhl a pokračoval:

"Legenda tak pravila, leč otázkou, jenž se na jazyku nejednomu člověku vyskytla, zda-li pravdivá ona jest byla. Nikoli jen smyšlenou pohádkou pro smetánku ze dvora… Toto posouzení záleží jen na vás, mí vzácní posluchači, neboť toto je pouze příběh jednoho bezvýznamného elfa, který nenašel svůj úděl v cestě boje natož magie. Spřízněn s přírodou se vydal vzácnou cestou, poutí elfského kováře. Byl to osud, náhoda, shoda jmen anebo něco jiného? Pokud ano, kdo mu jej předpověděl? To ví sám bůh…"

"Hostinský dones mi ještě jedno pivo, nebo tady leknu jako ryba na suchu!" zablekotal podnapilý cizinec a začal vyprávět příběh ze svého mládí...

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Gryfus

Hodnotit tě na tvé přání nebudu, i když si myslím, že jsi to mohl psát v PC a neuveřejňovat to. Máš tam pár pravopisných chybek a 4. odstavec je moc do detailu, nevim zda má být v příběhu co všechno a kolik čeho jsi našel tam a tam. Jinak zajimavý způsob psaní formou deníku, to jsem tady ještě neviděl.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist