Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Bojana

-> Charakterník

obrázek postavyDěvčátko se narodilo jedné chudé rodině, která po jejím narození zmizela. Vyrůstala v dalekých horách mezi zvěří. To byla její rodina. Lidem se vyhýbala. Až najednou, přemohla ji touha podívat se někam, kde to neznala.
Postupovala velice pomalu tam, kde si myslela, že není žádný svět. Jednoho dne dorazila do malé vesničky. Byla vylekaná. Netušila, že existuje někdo jako ona. Že vypadá taky jako člověk. V hustém porostu přečkávala několik nocí a sledovala dění ve vesničce. Až jedné noci, kdy byla v hlubokém spánku ucítila cosi na svém rameni. Otevřela oči a dívala se na toho tvora, co jí byl velice podobný. ,, Neboj se" povídal ten tvor. ,, Já ti neublížím" usmál se. Ale děvčátko se jen vyděšeně dívalo a choulilo se. ,, Jakpak ti říkají? Já jsem Jakoubek a ty?" snažil se o konverzaci. Děvčátko jen sklopilo oči a řeklo: ,, Nemám jméno." ,, Nemáš? Zvláštní, každý člověk má nějaké jméno.." řekl Jakoubek. A jak si tak povídali, děvčátko ztratilo strach a tomu tvorovi s modrýma očima začalo věřit.
Jakoubek si jí vzal domů. Dal jí najíst, napít a snažil se ji naučit životu člověka. Děvčátko bylo nemotorné a bojácné. Až Jakoubka napadlo: ,, Budu ti říkat Bojana. Hodí se to k tobě" usmál se. Děvčátko mělo velikou radost, že už má jméno a svému zachránci, kdoví jestli to byl zachránce nebo ne, byla velice vděčná.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Heratrix - 2

Bohužel jsme se nedozvěděli nic moc o povaze ani schopnostech postavy, ani o jejím původu. Text by potřeboval víc rozčlenit, za uvozovkami dole se nedělá mezera... a tak.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 2: 1x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist