Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Buum Bam Kruu

obrázek postavy Buum Bam je posledním žijícím potomkem velkého barbarského válečníka a náčelníka kmene Kruu - Hrooda, který jak byl velký a silný, tak byl hloupý. Poté co se Hrood stal náčelníkem kmene, vymyslel, že každé novorozeně kmene musí být zdravé a silné, jinak bude utraceno. Protože ovšem byli všichni v kmeni zdraví a silní, aspoň si to mysleli, tak nevěděl, jak takové zdravé a silné dítě poznat. A ten blbý šaman mu taky nic kloudného neporadil. Hrood se proto dlouze zamyslel a nakonec řekl, že každé další zdravé a silné dítě se pozná podle délky jeho vousů, jak to u jeho dospělých soukmenovců bývá. Jaksi zapomněl, že děcka vousy nemají. Ostatní byli stejně inteligentní jako Hrood, proto souhlasili.

No a první novorozeně se zrovna narodilo Hroodovi - malý Buum Bam, tenkrát ho ale pojmenovali Děcák Hrood jak bylo u novorozenců zvykem. “Děcák” - jako aby věděli, že je to dítě a “Hrood” - aby věděli, kterému otci se narodilo žejo. No a jak bylo zvykem, když probíhal porod, otcové už čekali v slavící chatrči na zprávu od šamana. Hned jakmile se dítě narodilo, to běžel šaman nahlásit fotrům a ti, aniž by dítě viděli, ihned začali slavit. A slavili asi tak dva měsíce aniž by opustili Huráchatrč. Až doslavili, sešel se celý kmen v Radachatrči, kde se mimo jiné “křtili” nové přírustky kmene. Tam také otcové poprvé viděli své děti. Když malého Buum Bama přinesli, všichni zmlkli a jen na sebe kulili oči. I když už uměl malý Buum ve dvou měsících pěkně sedět, udržel menší bojovou palici a měl asi 10 kilo, neměl žádné vousy! Hrood chvíli koulil očima taky, pak se nadechl a zařval: “Slabá děcák nemít hubovlas, buum bam do palice! Pak hodit do hodněstrom sežrat veverák!” A tak se taky skoro stalo, až na ty veverky.

Malého Buuma vzal šaman, který měl tohle všechno na starost, do ruk a odnesl ho do lesa. Tam praštil malého Buuma větší bojovou palicí do hlavy, hodil po něm pár ořechů, aby nalákal ty krvelačné bestie, a zdrhnul. No a tady teprve začíná Buum Bamův životní příběh. Malý Buum se další ráno probral. Úplně po té ráně zapomněl, že je dvouměsíční dítě, snědl ořechy, kterýma byl posypán, postavil se, sebral svou malou bojovou palici a odešel hlouběji do lesa. Na hlavě měl obrovskou bouli, kterou má dodnes, no a ještě něco se na malém Buumovi změnilo. Jeho fyzická dispozice rostla každým dnem, ale mentální - ta moc ne.

Než se šaman vrátil zpět ke kmeni, náčelník Hrood byl zabit, protože ostatním došlo, že dětem vousy nerostou a že nechtějí přijít o své následné potomky...

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist