Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Annemari Trannyth

-> Charakterník

obrázek postavyBýt obchodníkem znamená denně se věnovat svému obchodu, vstávat za svítání a být včas na trhu, aby ostatní obchodníci neobsadili ta nejlepší místa tržnice. Znamená to dřinu při výrobě, shánění či přepravě zboží, které, když se z jakýchkoli důvodů nedaří prodat, začne být bezcenné. Obchodník tak přichází o čas i peníze. Tím pak může výrazně zchudnout nebo dokonce skončit na ulici bez domova. Nebo hůře zadlužen lichváři, nebo ještě hůř bance.
Být zámožným obchodníkem je zcela něco jiného. Vstávání dopoledne je přípustné jedině při mimořádných událostech. Jimi obvykle bývá obchodní cesta lodí, které ale běžně odplouvají později, pokud mají vézt zámožné obchodníky. Stejně tak aukce, které se pro vyšší až nejvyšší společenskou vrstvu konají večer, nikoliv ráno a na zaplivaném náměstíčku. Případně vstávají brzy, když mizí od milenky. Starost a zboží přenechávají svým mrzce placeným zaměstnancům, nebo neplaceným otrokům. Jejich jedinou starostí je rozdávání rozkazů a příkazů a pak výběr jídla na večerní hostinu. Nebo výběr dostatečně bohaté země pro letní dovolenou. Nebo zimní dovolenou.
Občasnou starostí, ale o to větší, je výběr správné manželky či manžela, a to tak, aby se majetek minimálně zdvojnásobil, výdaje byly co nejmenší a po případném rozvodu zbylo pořád více, než před svatbou.
Rodu Trannythů se jako rodu bohatých obchodníků dařilo po mnoho generací všechny tyto požadavky dodržovat více než dalším takovým rodům. Možná proto, že rodovým znakem bylo to, že každý z potomků musel přivést na svět pouze jednoho dalšího potomka se jménem Trannyth. Každé další, povětšinou nemanželské dítě, nebylo přibráno do rodiny. To všechno z důvodu udržení rodinného majetku pohromadě. Proto bylo obrovským, neblahým překvapením, když se té doby nejmladšímu páru Trannythů narodila dvojčata...

(pokračování asi bude)

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist