Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Sairon

-> Charakterník

obrázek postavy„Sairone!!!“ Slyšel rozlícený křik, mladý chlapec. Jindy by se jen smál a nijak nereflektoval na takto rozzlobený hlas, ale tentokráte to byl jeho otec. Samotný lord se rozlítil a přijel přes půl světa, vynadat svému synovi. „To co si provedl, nemá obdoby! Nemysli si chlapečku,“ hrozil otec „že ti to jen tak projde! Odpouštěl jsem ti plno věcí, ale takovou aroganci, jakou si předvedl, tu nemohu odpustit ani já!“ Rozlícen apeloval na jeho největší hřích. Sairon byl jediným synem lorda. Zámožného a věhlasného. Matka mu zemřela, když byl ještě moc malý a tak jej otec rozmazloval a nechal jej vychovávat služebnictvem. Jenže přílišná volnost škodí a pocítil to i lord.
„Teď se staráš. Když je fakt velkej průser, co tobě škodí, přijedeš i přes půl světa, abys mi tu dal kázání!“ Obořil se na něj. Otec se rozlítil.
„Dal jsem ti všechno! Všechno chlapečku! A takhle se mi odvděčuješ?!“ Křičeli na sebe. Hádku otce a syna poslouchalo nejen služebnictvo, ale bylo slyšet i ven, takže i poddaní. Jedni byli na straně Sairona a druzí, těch bylo mnohem více, se dali na stranu lorda.
„Nepotřebuju mít všechno! Nepotřebuju titul a ani tvoje, špinavý, prachy! Já chci mámu!“ Poslední slova Sairona už byla zlomená v pláči. Lord přišel o slova a zlobu. Vše se změnilo ve smutek a žal.
„Z moci mě svěřené, Sairone, tě zbavuji titulu lorda a vykazuji do exilu.“ Polohlasně. Bylo to jako bodnutí do srdce pro oba dva. „Sbal se a odejdi.“ Oznámil mu polohlasně a bez jakýchkoliv dalších řečí odjel zpět na svůj zámek, na druhý konec země. Sairon stál, jako opařený, a zíral do prázdna.
Udělal, jak mu otec přikázal. Sbalil se a odešel. Zamířil si to do míst, které neznal a kde neznali jeho. Mířil na svém koni k moři. Do zemí plné zeleně. Těšil se, jak se zbaví toho všudypřítomného písku.
Zamyšlený nad tím, co se událo a hluboce ponořený do deprese. Odvrhl jej otec. Matka jej opustila a ani přátelé se jej nezastali. Nikdo nic neudělal a bylo mu z toho zle. Nevnímal okolí a byl přepaden. Ani netušil, odkud přišla rána. Jistě věděl, že jej probudila silná bolest.
Necítil nohy a do očí mu tekla krev. Zmohl se na hlasité zaskuhrání, když se pokoušel zvednout. Pomalu se smiřoval s tím, že tu chcípne jako prašivý pes a ztrácel vědomí.
Zdál se mu sen. Slyšel něčí hlas. Zdálo se mu o ženě, která jej léčila. Viděl to v útržcích. Jak mu vyměňovala obvazy nebo obklady na čele. Starala se o něj jako o vlastního. Chtěl se jí dotknout, ale pokaždé když to udělal, zmizela. Přál si, aby ta žena byla skutečná. Slyšel tu ženu, jak se s někým hašteří. Nehádali se, ale argumentovali. Muž nesouhlasil s jeho přítomností a snažil se jí vymluvit jeho léčbu. Ona se jej zastávala a věřila, že přežije.
Probudil se v něčí posteli a tápal. Byl spíše šokovaný, že sen nebyl snem, ale skutečností. Cítil nohy a bylo mu rozhodně velice dobře. Pokusil se vstát a podařilo se mu to. Vyšel ven z malé skromné chaloupky. Zaslechl další hašteření muže a ženy. Saironova léčba tento dům hodně vyčerpala. Vmísil se do konverzace a rozhodně se nabídl, že za své léčení se odvděčí. Žena byla šťastná, že je Sairon zdráv a muž nevěřícně zíral.
Ti dva opustili město, aby mohli žít sami a nikým nerušeni. Vše, co potřebovali, si obstarali sami. On býval rytíř a ona kněžka. Sairon se naučil něco od něj a hodně od ní. Splatil tak dluh hmotný. Svůj život jim nikdy splatit nemohl. S pár zlaťáky v kapse a nějakým tím kouzlem vybavený, zamířil k přístavu. Rozloučil se s domem, se ženou i s mužem a k mužově radosti odešel, hledat dál někoho, nebo něco. Ještě nevěděl. Vlastně neměl cíl, kromě nového začátku. Nalodil se jako kněz na první loď co potkal a ta jej dovezla k přístavům země Andarijské. Zde začne nový život. Novou etapu. Jednou bude i otec litovat, že jej vyhnal…

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist