Aktuální dění Pro nováčky

Postavy 

Magie 

Herní mechanismy 

Výroba, předměty 

Hraní role Města a území

Neobyvatelná města 

Informace

Fabián Rovněstuj

-> Charakterník

obrázek postavyFabián zvaný Rovněstůj

Náš příběh začíná v malebném městě Thyrisu, kde se v jedné přístavní uličce oddává pár mladých lidí vášnivému okamžiku rozkoše. Během pěti minut bylo po všem a hrstka stříbrňáků změnila majitele. Mladý námořník nasycen požitky souše, druhý den odplul a na hezkou prostitutku z Thyrisu rychle zapomněl, ale v Thyru po něm přece jen něco zůstalo. Za devět měsíců se narodil chlapeček, baculatý, ošklivý a ukřičený, jak jen novorozenec může být. Dostal jméno Fabián a jak vyrůstal, méně brečel, byl méně a méně baculatý, a protloukal se životem v drsném jižanském přístavu. Pral se s ostatními kluky o kousek chleba a jen málo kdy z rvaček vyšel jinak než vzpřímený a s krví více na svých rukou než obličeji, tak se mu dostalo ještě přízviska Rovněstůj. Dříve než se z něj mohl stát zcela obyčejný přístavní zlodějíček, úmrtí jeho matky pozměnilo směřování jeho životní dráhy. Na smrtelném loži, vystlaném hadry, ho zapřísahala, aby se snažil ze všech sil být poctivým občanem Thyrisu. Ačkoli již takto prosté přání bylo téměř nad Fabiánovi síly, s trochou snahy a velkým množstvím odhodlání se z něj stal námezdní lovec a příležitostní žoldák.
Pravé štěstí ho potkalo jednoho sychravého zimního dne, kdy si ho povšimla kněžka Níthiel Teyrnon, jedna z nejzámožnějších a nejctihodnějších osob v Thyrisu.
„Mladíku co se tady tak potloukáš, nemáš nic na práci?“ oslovila ho,
„Dobrej paňmámo, já sem náhodou strašně zaměstnanej člověk.“ odpověděl Fabián,
„Co teda děláš, smím-li se tě tázat?“
„Jsem dobrodruch copak nevidíte?“ hrdě se napřímil a dodal: „Toulám se divočinou kolem Thyrisu, lovím zvěř a různý potvory.“
„To by se mi zrovna hodilo, potřebuju asi 5000 nastříhaných kůží, nechceš mi je dodat?“

A tak slovo dalo slovo a po dohodnutí peněžních detailů, které jsou příliš nudné pro naše vyprávění, Fabián dostal svou první velkou příležitost. Jak velkým štěstím se toto seznámení ukázalo být, v té době ještě nikdo nemohl tušit, ale Fabiánův život se měl opět brzy změnit k lepšímu.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Heratrix - 3

Pěkně načato, na malém prostoru pěkně vykreslená motivace postavy. Příběh není originální, ale popsaný je poutavě. Co to trochu rozvést, přiblížit postavu ještě víc?
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 3: 1x

© Copyright 2002-2019 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist