Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Fallorn

-> Charakterník

obrázek postavyJe tomu již dávno když se za jedné ne zrovna vlahé noci ozval v jedné severské osadě ozval pláč právě narozeného dítěte.
Byl to již dlouho očekávaný syn náčelníka a dostal jméno Fallorn.
Jako malý vyrůstal s otcem matku nikdy nepoznal. Otec z něj chtěl mít dobrého vůdce a válečníka. Ale Fallorn odjakživa toužil stát se rytířem z příběhů které slýchával od stařešinů kmene. Krásných a silných mužích nosících krásné lesklé zbroje, sametové pláště jedoucích na statných koních. A tak dál žil ve svých snech. V severských hvozdech a osadě jejíž jméno ani nikdo nezná.

Když mu táhlo na patnáctý rok života vypukla v jeho zemi válka mezi kmeny. Při jednom z krutých bojů byl Fallorn a jeho otec zraněni.
Fallorn má do dnes na zádech jizvu dlouhou jak šíp z Elfského luku.
Otec na tom byl hůře a několika dnech zraněním podlehl.
Fallorna smrt otce postavila a s malou družinou válečníků nepřátelskou osadu vypálili do základu.

Po pohřbu otce usedl v čele osady, ale byl zklamán rozbroji a nesváry v osadě. Rozhodl se jít za svým snem.
A tak jednoho večera sebral svou koženou zbroj a meč a vydal se na cestu. Putoval na jih a setkával se s různými lidmi, různých ras i učení.

Až jednou se dostal do země jménem Andaria do města Andor.
Zde se setkal hned s několika pro něho důležitými lidmi prvním z nich byl zle vypadající barbar na černém koni v helmě z lebky a dlouhým kopí. A ozvalo se "Peníze nebo život" Fallorn zachoval poměrně chladnou hlavu a po delším rozhovoru se onen tajemný slitoval a nechal Fallorna žít a pomohl mu se naučit zacházet se zbrojemi a zbraněmi které Fallorn znal jen z vyprávění.
Druhým z důležitých lidí byla ona krásná kovářka která se starala o jeho zbraně a zbroje až .... ale to už je další příběh.

V Andoru potkal mladou řemeslnici která nevěděla kam se vrtnou a navrhl jí že ji poskytne střechu nad hlavou a dílnu. Jmenuje se Saffron. Fallorn ji bere jako svou sestru.


Po přestěhování na Havantské předměstí se svými přáteli začal dávat do hromady dům a svou skupinku věrných přátel. Až jednoho Nedělního odpoledne při odpočinku zaslechl několik ohlušujících výbuchu a zahleděl se k moři a hned se dal s přáteli Tirianem a Belegtorem do rychlé záchrany alespoň některých důležitých věcí před jistou pohromou valící se na jejich obydlí.
Nalezli dočasný domov v městě Thyris. Po drobných sporech ohledně společného bydlení se Fallorn rozhodl odejít se Saffron zpět do Andoru.

Zde se také setkal s ní mladou a krásnou Elfkou. Kterou přijal pod svou střechu.
Jmenuje se Cleris Fallorn se do ni zamiloval a po nějaké době se velmi sblížili.

Po svatbě Saffron a Fortuny se Fallorn rozhodl hledat vetší dům.
Jelikož se Saffron odstěhovala k Fortu tak se rozhodl hledat dalšího řemeslnika a našel hned dva Ilthira a Kassandru. A tak se rodina zase rozrostla.

Nyní je rodina již obrovská.

Fallorn dostal zprávu ze své domoviny nikomu nic neřekl a jedné noci beze slova zmizel.


Přibližně po třech letech........

Fallorn priplouvá do andarie.

Par dni se potuluje po andoru když potkava sveho davného přítele Roninvise dava se s nim do řeci a vstupuje do řad cechu Post Mortem a začína další příbeh.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist