Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Artur Vilík

-> Charakterník

obrázek postavy,,Zůstaneš doma a basta!‘‘ zakřičela uslzená maminka od plotny. ,,Jsi ještě tuze malý na to, abys někde coural po světě, vždyt se bojíš i tmy!“
„A to, maminko, není pravda! Jenom špatně vidím a necítím se svůj ve tmě a přeci si umím rozsvítít.“ Odpověděl chlapec, co klečel na kolenou u své maminky, a prosil ji o svolení vydat se do světa. Toužil vidět svět a přece se bál opustit svůj domeček, kde se cítil jedině v bezpečí.
V tom do místností vkročil muž jako z oceli vysoký jako hora s vousem jako koště a pronesl:,,Už jsem řekl, půjde a basta! Musí se nečemu naučit a trochu se otrkat, aby nebyl už takovej strašpytel! Jednou jsem jeho otec a říkám, Artur půjde!“

I stalo se tak a malý Arturek Vilík se vydal na cestu do světa. Nevěděl, co ho kde čeká, ale šel dál a dál. Pro svoje štěstí nešel daleko. Po cestě plné strachu došel do města Lewan, kde potkal moc milé lidi, co mu nabídli svůj přístřešek a trochu jídla. Moc mu pomohli! Ukázali mu, co to znamená přátelství a pomohli mu v tréninku. A že Arturek udělal vše, aby se jim patřičně odvděčil. Netrvalo dlouho a Arturek objevoval čím dál tím větší části světa. Navštívil Andor, Thyris, dokonce i Irelen a poznával nové lidi. Tvrdě pracoval, aby se jednou mohl vrátit domů za svou maminkou, po které se mu moc stýskalo a aby nabyl stejné síly, jako jeho tatínek, který by byl pak na něj pyšný.
Našel mnoho dalších přátel, kteří si ho vzali pod svá křídla, chrání ho, pomáhají mu a malý Arturek se jim snaží pomoci, co jen dokáže, také.
Dokonce založili cech a teď bydlí v Thyrsu, kde se má Artur moc hezky.

Snad se mu podaří, aby dokázal něco, aby na něj mohl být tatínek pyšný, aby si udržel ty pravé přátelé, co ho mají rádi a třeba se jednou za svou maminkou a tatínkem vrátí..
Alespoň na chvíli.

Avšak, co Artura Vilíka ještě potká a jak bude čelit svému strachu, to zatím vůbec nevíme..

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Gryfus - 2

Je to psano dost zmatene. O postave tam toho take prilis neni. Nektere veci se tam opakuji. Doporucuji prepsat a idealne i dopsat neco z Andarie.
Heratrix - 3

Mile napsané, za absenci skřetů a mrtvých rodičů +1 bod :-) Přidej něco víc z Andarie a určitě přibydou i bodíky!
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 2: 1x
známka 3: 1x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist