Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Juraj

-> Charakterník

obrázek postavyV drevene chaloupce, kterou postavil otec rodiny a vyzdobila matka, ktera umela krasne sit a vysivat zil mladik od sameho narozeni.Otec byl statny drevorubec, ktery se nebal zadne prace a zivil rodinu v prastarem predmesti stareho mesta.Mladika ucili oba rodice jak vydelat na zivobiti, protoze deti byl plny dum Juraj jmeno tohoto chlapce a clovicka co chtel porad neco vyrabet se musel brzy osamostatnit.Prve privydelaval na zivobyti rodiny, ale s pribyvajicim vekem zacal byt vsem domecek malicky a tak musel ackoli moc nerad tento mladik opustit svou rodinu a vydat se do sveta, kde musi dokazat najit svou cestu a casem si zalozit rodinu se vsim co ktomu patri.
Rodice jej pri louceni se slzami v ocich poucovali snad po ste jak se ma chovat a jak ma pracovat, co kde rikat.Nezapomenout kde patri a jaka je ryzost praveho silneho a zrucneho mladika.
Juraj se vydal na cestu a nasel les plny stromu, nevykopane doly, neostrihane ovecky a tak se snazil najit strechu nad hlavou,
nasel valecnika a poprosil jej o radu a pomoc, zda muze nejak pomoci a pracovat unej doma.On jej vzal primo do cechu krasneho a velkeho s mnoha dobrymi lidmi a kazdy mu hned radil, pomahal, predstavili se snad vseci.Ma jidlo, piti co hrdlo raci a take za vse pracuje jak nejlepe umi.Doufa, ze se nauci vsemu do velmistrovskeho umeni a svymi vyrobky oblekne kazdeho co zna.Koukal jiz po divkach co tam jsou, dvoril se avsak zatim bez uspechu.Doufa az nebude tak chudobny, ze najde nejakou krasku, ktera mu da sve srdce a svou dusi se kterou zalozi rodinu a budou kazdym dnem se radovat a zit krasne a roztomile okamziky kazde minuty a vteriny.Detem da sve srdce, nauci jej umeni.Uz ma zahon s kvety a jsou nadherne, pro jeho lasku, zenu ktere da kazdy den krasny nadherny a vonavy kvitek s laskou a nehou ktera je v nem a je toho citu plny s ocekavanim jej davat.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Fafner - 0

pravopisné chyby, krátký příběh. Věty zcela nesrozumitelné (zejména třetí souvětí). Doporučuji doplnit diakritiku, interpunkci, napsat to spisovně. Mezera patří vždy za čárku a nikdy před čárku.
Mrakoplas - 0

ehm
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 0: 3x
známka 1: 1x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist