Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Delgor van Grynd

-> Charakterník

obrázek postavy„Mládí je nejkrásnější dobou života, škoda že musíme nejdříve zestárnout, abychom to poznali.“

------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak tvrdí legendy, nás barbary stvořil Mrogroth. Vytesal nás z kamene a život v nás probudil vlastní krví. Stvořil nás mohutné, tvrdohlavé a ctižádostivé. Drsné jako Sever sám. A hrdé na to, že můžeme být jeho syny a dcerami.

Vytesán z ledu a kamene. Postava i povaha zocelena samotným a krutým Severem. Avšak při jeho smůle, nestal se žádným velkým válečníkem, který by tvořil dějiny, bylo o něm vyprávěno v bájích, nebo o něm snad bylo zpívalo v oslavných písních. Nýbrž, stal se z něj barbar válčící u pece a kovadliny. Zdá se to bezvýznamné, ale hrdinové z bájí nechodí nazí a k boji také potřebují zbroj. Někdo se rodí jako válečník, někdo s tak silnou myslí, že dokáže poroučet magii. A on? On poroučí železu, dřevu, no a vlastně všemu z čeho se dá něco vytvořit.

------------------------------------------------------------------------------------------------

„Jediné, co v lidském životě stojí za vypravování, to je mládí.“

Jako mladík se toulal světem a práce si ho hledala sama. Prostě řečeno měl bezstarostný život. Mladík co má šikovné ruce, ten se uchytí všude. Na každém rohu číhá dobrodruh, který potřebuje něco opravit, nebo vytvořit. Mládí prožil divoce a nespoutaně. Cesta života z putiky do putiky a z jedné ženské náruče k jiné. Život hltán plnými doušky v opojení alkoholu a objetí žen. Ale i mladík se jednou stane starcem, ať chce nebo ne. A tak ho cesta přivedla ke skupině dobrodruhů. Stal se součástí kolektivu, ve kterém mu bylo ukázáno, že nezáleží na rase, ale na duši.
Předsudky o barbarech tvrdí, že by se měl narodit a umřít jako hloupý. Nestalo se tak. Elfští přátelé ho naučili číst a psát. Do jeho mohutných rukou mu byla svěřena kronika. Tomu by snad jen hlupák nebo blázen uvěřil. Barbar řemeslník s přízviskem „Kronikář a písmák Starých časů.“ Nakonec přece jen zasáhl do historie svým dílem a meč k tomu ani nepotřeboval.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Čas letící jako voda, byl starší, zapomětlivější. Stařec žijící v teple Perly Jihu, na místě kde si jeho staré kosti užívají pěkného a teplého počasí. Z divocha umírněným starcem, který našel přátele a poklidné místo na kus života, který před ním ještě stojí.

„Život je dlouhý dost, když víš jak ho prožít. Život měříme skutky a ne časem.“

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist