Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Garrick

-> Charakterník

obrázek postavyAjantis, to jméno jsem neslyšel řadu let, ačkoliv je mé...

Kdysi jsem býval zdatný bojovník víry, paladin, ochránce slabých, pohroma podvodníků, lupičů a vrahů. Ty doby jsou již dávno pryč. Nechal jsem je spolu se svým jménem za sebou v kraji, který již zcela pohltila zloba, v kraji Temného ráje. Někdo v mém odchodu může vidět zbabělost, ale já jsem pouze odcestoval z místa, kde již pro dobro není prostor. Hrstka dobrosrdečných zde zůstala, ale se zlem v lidu, v takové míře, již nelze bojovat osamoceně. Pokusy vzkřísit dobro padly spolu s těmi, kteří svůj boj již také vzdali. Proto jsem se odebral šířit dobro do jiných krajů.
Na svých cestách jsem se snažil pomoci dobrým a potřít zlo, kde jsem jej viděl. Nicméně moje oblíbenost na straně zla tímto životním stylem stoupla do takových výšin, že mě to donutilo vzít za své nové jméno a nebýt tolik na očích. Na cestách mi plátová zbroj byla spíše na obtíž. Proto nastoupila zbroj drátěná či kroužková. A praktičtějším společníkem se místo meče či palice stalo kopí, které sloužilo nejen jako dobrá opora, ale v boji také nebylo k zahození. Na osamocených toulkách přírodou či těmi pár velkoměsty přišla jako společník vhod hudba. Osvojil jsem si i trochu řečnických dovedností, abych dle potřeb snadno dosáhl svého a nebo abych dobře zapadl. K čemu mám ovšem, hned po tvrdém boji se zbraní, citový vztah a čeho jsem se nevzdal, jsou základy magie. Nebyl jsem nikdy ten typ šprta, co by nad knihami seděl celé týdny, ale přeci jen má zvídavost v tomhle oboru mi byla dosti užitečná. Netoužím po chatrném zraku z neustálého čtení knih do noci nad svící, abych si mohl vyčarovat na co jen pomyslím. Ale pár machnutí rukou s vyslovením jednodušších formulí mě i mým druhům kolikrát v boji zachránilo život.
A tak mě moje cesta naučila býti více všestranný i když občas se smutkem v srdci vzpomínám na svůj život v řádu paladinů, který jsem musel nechat za sebou. Nyní jsem dorazil do země Andarijské, kde jsem se setkal se svými přáteli z dřívějších dob, kteří také opustili kraj Temného ráje v naději, že sémě dobra zasejeme o kus dál. Nechť dobro a pravda zvítězí a je dost těch, kteří za lepší zítřek položí hrdě i své životy. Tak jako my...


Garrick, bojovný bard cechu Bratrsva

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist