Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Strea Zotreh

-> Charakterník

obrázek postavy !!!upozornění!!!
U tohoto příběhu se nemusíte bát reklam, klidně si dejte kofolu i popkorn a odskočte si na záchod. Přeji příjemné čtení.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Budu vám vyprávět příběh jedné okouzlující dívenky jménem Strea Zotreh.

Začalo to nevinně, když její rodiče byli jednou sami večer v lese a v tom "to na ně přišlo"(užili si pohlavní styk bez použití kapraďového listu), ani to dlouho netrvalo a tatínek byl hotový a semínko putovalo do maminčiné továrny na děti. Neuběhlo ani 10 měsíců a už byla malá Strea na světě, (tatínek se ten den strašlivě opil z místního vína) panečku to bylo všude krásně skoro jakoby se narodil někdo vyjímečný, jelikož příroda začala znovu kvést, ještě více barevněji než minulé jaro.

Jednoho slunečného dne si Strea hrála s malými mravenci, nechávala je po sobě chodit aji se od nich nechala šťípat a moc se jí to líbilo, ale její starší sestry Bohdana a Quita jí neustále zlobily
a zabíjely jí ty malé mravenečky a to se Stree vůbec nelíbilo, nicméně s tím nemohla nic dělat, protože sestry byly dvě a ona slaboučká je nemohla sama přemoct, naštěstí má (už nemá) Strea ještě bratra, který jí většinou pomůže ty zlé sestry zahnat zpátky do "kouta". Dále si hrála jen se svým bratrem, zničeho nic se rozhodli, že půjdou hlouběji do lesa najít nějakého srnečka a pokusí se jej ochočit, Strea nadšeně a trochu naivně řekla:"to bude snadné jako najít prase v žitě"
... nebylo ... Jakmile zbystřili mladého, nýbrž silného srnce, tak bratr chtěl ukázat sestře jak na to
a řekl:"zůstaň zde, já to zvládnu sám", chvíli po tom co pronesl tyto moudré slova už ležel na zemi s rozbitou hlavou a zlomenou rukou. V ten moment udělala Strea své první životní rozhodnutí a to stát se krotitelkou srnců! A potom pomohla bratrovi odejít do místní ozdravovny, bratr udělal také své velké rozhodnutí, líbilo se mu v ozdravovně a řekl si, že chce být taky léčitel a pomáhat druhým.

Jak rostla a byla moudřejší, napadlo jí, že by chtěla znát více než se může sama naučit o přírodě a zvířatech v ní, a tak zvolala: "najdu mistra mistrů" . Naneštěstí v jejich mestečku nebyl žádný mistr tak mistrovatý jak by ona chtěla, Strea totiž věděla mnohdy více než ti "mistři" z města. Rozhodla se udělat své druhé a zatím poslední životní rozhodnutí, a to bylo opustit rodné město a také celou svou rodinu, nebylo to pro ní vůbec lehké, ale i přes prosby dvou sester aby nechodila, že už jí nebudou ubližovat si řekla: "raději půjdu". A opustila hvozd (Lewan) , kde byli snad všichni elfové ze země Andarijské.

Šla den, šla dva až narazila na hned dva přeborníky v přírodě i ochočování srnců, myslela si "asi jsem se zbláznila"... nezbláznila se ... opravdu to byli reální živí tvorové jako ona, hned se s něma dala do řeči co všechno umí a co jí mohou naučit, v tom jí zastavili a řekli "někoho jako ty potřebujeme", k čemu mne potřebujete zvolala hloupoučká Strea. Tak jí ti dva muž a elfka vysvětlili, že by chtěli založit cech Kavaleristů, kde by se všechno mohla učit se svými vrstevníky a při tom zažít různá dobrodružství. Stree se ten nápad moc líbil, prostě chtěla být toho součástí. Po dvou mrazivých a krutých nocí, bez deky a střechy nad hlavou, se mohla konečně ubydlet v nové opravdu velkorozměrové chalupě, sice si říkala jak mohli postavit tak velkou barabiznu za necelé dva dny, nikdo jí nic neřekl tak po původu toho domu více nepátrala, bylo jí to jedno, byla ráda, že se může konečně vyspat v posteli plné hrášku s přikrývkou ze sena. Dny plynuly jako kvákající ropucha a Strea se neustále zdokonalovala v přírodě i ochočovaní, přečetla už knihy příroda I-IV a taky knihu Ochočování od pana Willhruba a dále nedokončené pokračování, které mělo název Hadí krocení, ale bohužel kniha není dopsaná jelikož pan mistr Willhrub byl uškrcen obrovským hadem, když se ho snažil zkrotit (asi se nenechal) , kniha končí u kapitoly "Pojďme krotit".

Živá a zdravá je naše hrdinka Strea a stále se zdokonaluje ve svém umění ovládat přírodu, stále bydlí v tom obrovitánském domě s hodně pokoji a málo služebnýma. Potkala ji už láska i ztráta lásky, a taky nové přátelství a další příběhy podobné lásce.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Přátelé toto není vše, příběh se neustále píše dál, ikdyž zrovna Strea není online i ve světě snů se píší spousty příběhů!
Takže nezoufejte a čekejte na další výtisk, ze seriálu Strea a spol. Doufám, že jste si dnešek užili stejně dobře jako já. *odložil pero*

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Vesi - 3

List kapradí, uškrcený mistr krotitel, to jsou moc pěkný nápady, ale celek vyznívá chvílema dost zmateně a jako by na sebe části příběhu nenavazovaly. K celkovýmu hodnocení "lepší průměr" přispívají na můj vkus příliš častý gramatický chyby, příběh ale rozhodně hezkej.
Heratrix - 3

takové upřímné dílko raného naivismu:-)) ne, příběh je hezký, a ačkoli styl popírá všechna dobrá pravidla (včetně gramatiky), musím uznat, že jsem se bavila od začátku do konce. Někdy šlo možná o humor nechtěný, ale co na tom. slušné 3+
Hayato - 4

Příběh pěknej,vtipnej a zasazenej do světa, gramatika pokulhává ale dá se přehlédnout ;) podle mě lepší 3 horší 4...
Lilien - 4

Vtipný čtení. Na začátku chytlo, na konci pustilo. Nad gramatikou zavírám oči, takže za 4.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 3: 2x
známka 4: 2x

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist