Aktuální dění Pro nováčky

Postavy 

Magie 

Herní mechanismy 

Výroba, předměty 

Hraní role Města a území

Neobyvatelná města 

Informace

Wyndstrim

-> Charakterník

obrázek postavyV okolí malého domu byl slyšet ženský křik. Trval několik dlouhých hodin. Když křik pomalu utichl, ozval se slabounký dětský pláč. Matka dítěte padla vyčerpáním. Otec jí odlehčil od dítěte, aby se mu nic nestalo. Chvíli ho choval, když v tom najednou ucítil tlak na svém pravém stehnu. Otočil se na svou ženu a klekl si k ní. Z posledních sil se mu snažila něco pošeptat. „Wynd… Wyndstrimek…“. Jakmile to dořekla, zavřela navždy oči. Otec si zprvu myslel, že jen usnula, ale později, když přestala dýchat, mu došlo, že je mrtvá.

Malý Wyndstrimek pomalu vyrůstal, ale bylo na něm znát zanedbání. Jeho otec se nikdy nesmířil s tím, že jí ten spratek vzal jeho milovanou ženu a začal svůj žal utápět v litrech kořalky a kvašeného piva. Každý den byl bitý, neuměl skoro mluvit, hladověl, byla mu zima… Otec utrácel všechny peníze, které měli za ten zpropadený chlast. Oba jen tak tak přežívali.

Když bylo chlapci deset let, navštívilo jeho vesnici, kde žil s otcem, několik mocných čarodějů. Cestovali od vesnice k vesnici, předváděli své umění a bavili obyvatele vesnic za menší obnos peněz.
Mladý Wynd byl velice zvědavý, ale neměl ani pořádné boty, natož peníze. Rozhodl se proto vplížit do stanu, kde se konalo představení. Skvěle se bavil, až do té doby, než ho chytili výběrčí a snažili se ho vyvést ze stanu a ztrestat ho. „Zadržte, představení končí!“, vykřikl nejstarší čaroděj, když spatřil jeho oči. Byly to oči plné bolesti, nenávisti, ale také moci. Nechal si chlapce přivést ke svému koni. Oba se na sebe dívali a po chvíli se čaroděj pousmál, chlapci se ulevilo a opatrně se zeptal „co od já chtít někdo jako vy?“. Čaroděj mu pošeptal několik věcí, které ho velmi zaujaly. Podal mu několik svých knih, aby si v nich mohl číst. S máchnutím ruky se vydal společně se svou družinou na cestu. Nevěděl však, že chlapec skoro neumí mluvit, natož číst…

Chlapec se marně pokoušel rozluštit jakési divné písmo. Rozhodl se tedy, že opustí svou vesnici i toho ochlastu, s kterým žil. Sbalil si proto pár svých věcí, trochu jídla, navlékl na sebe co nejvíce kusů různě velkých hadrů a chtěl se vydat na cestu, když v tom uviděl na konci vesnice koně, který jen tak pobíhal v ohradě. Nezaváhal a koně ukradl. Bylo již skoro ráno a on se konečně vydal na svou cestu hledat mocné čaroděje.

Bloudil několik dlouhých dní pustou severní krajinou, již několik dní neměl v ústech kousek jídla, kůň, na kterém se vezl, měl každou hodinou méně sil a odmítal vést malého hocha. Najednou před sebou spatřil něco jako předměstí nějakého velkého města. Z posledních sil proběhl celým předměstím, ale pár metrů od brány ho zradily nohy a tvrdě dopadl na zmrzlou zem.
Když se probral, na nic si nemohl vzpomenout. Cítil nějaký pocit, který neuměl vysvětlit. Bylo to teplo.
Posadil se na měkkou postel a pomalu se rozhlížel po světnici. V břiše mu kručelo tak, až se zdálo, že je v pokoji schovaný lední medvěd. Najednou se ve dveřích objevil starý čaroděj, který mu nesl něco pod zub. „Tak už ses vzpamatoval“, s úsměvem pronesl a podal mu jídlo.

Léta plynula a skoro dospělý Wyndstrim už uměl číst, psát a naučil se i lidskou řeč. Prošel tvrdým výcvikem, těžkými zkouškami a stal se z něj moudrý a mocný čaroděj jako jeho učitel.
Jednoho dne na město zaútočila obrněná armáda na koních, která začala plenit město. Sebemenší odpor byl marný. Tehdy se Wyndstrim opravdu bál, zalezl do kouta a skryl se před tvrdými nájezdy armády. Když se konečně odhodlal vylézt ze svého úkrytu, město lehlo popelem a s ním i všichni obyvatelé. Bezmocně se kolem sebe rozhlížel. Styděl se. Ten den si slíbil, že už se nikdy nenechá ovládnout strachem. Už se nikdy nebude bát. Sbalil si několik věcí, které mu zůstaly, a zahanben se vydal na svou další cestu. Tentokrát to však bylo jiné než před lety. Byl z něj muž…

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Lilien - 3

Hezký příběh. Jedna věc mi ale nedá a musím se zeptat... Proč by mocní čarodějové jezdili po vesnicích a bavili lidi pouťovými triky za menší obnos peněz? :)
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 3: 1x

© Copyright 2002-2019 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist