Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Zoe

-> Charakterník

Daleko, daleko za mořem na ostrově elfů žila jedna krásná, mladá žena jménem Sáraj. Spokojeně hospodařila ve svém dřevěném domečku a na své živobytí si vydělávala sběrem a prodejem bylinek. A co se nestalo… Jednoho dne k ní do obchůdku přišel muž jménem Balrre. Byl to jeden alchymista, který chtěl pouze koupit nějaké bylinky. Ale jakmile Sáraj uviděl, tak se do ní zamiloval. Byla to láska, jak se říká, na první pohled… A tak se vzali.
Po nějaké době se jim narodila dcera. Měli z ní obrovskou radost. Pojmenovali jí Zoe. Zoe vyrůstala v milující rodině plné lásky a pochopení. Nikdy se s rodiči nehádala, neodporovala jim. Naučila se úctě a poslušnosti. Rodiče ji měli rádi a ona měla ráda je. Když bylo Zoe 5, narodila se její sestra Laret. Zoe svou sestru měla velmi ráda. Dělaly spolu spousty lumpáren. Rodiče z obou měli velikou radost… Zoe rostla rodičů před očima a otec věděl že jí musí naučit základním věcem aby našla uplatnění ve světě. A tak jí postupně učil číst, psát, počítat a mnoho dalším věcem…
Zoe byla šťastná a nic jí nechybělo. Pak se ale stalo něco hrozného… Její matka při porodu jejího bratra zemřela. Zoe se zhroutil svět… Musela otci pomáhat se vším co před tím dělala její matka, musela hlídat sourozence, když otec byl pracovat, musela vařit, uklízet, prát… Byl to pro ní velký šok.
Když Laret vyrostla na tolik, že mohla Zoe nahradit v jejich povinnostech, nadešel čas, aby Zoe opustila domov. S pár stříbrňáky odešla z domova se slzami v očích… Nasedla na první loď která jela.
Na lodi potkala jednoho misionáře. A protože byla cesta dlouhá, měli spousty času si popovídat… Není důležité co všechno jí onen misionář řekl… Ale je důležité, že Zoe uvěřila v Boha. Dostala Bibli a celou si jí prostudovala….
Ta loď jí po dlouhé cestě donesla až sem do zemí Andarijských. Vystoupila z lodi a byla uchvácena krásou okolní krajiny. A tak tu zůstala… Snad se jí tu povede a najde své štěstí…

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Telecontar - 3

libi se mi to
Raist - 2

No tak příběh nezaujal.Je to přiliš jednotvárné, způsob psaní je nenápaditý, chce to více popisných prvků + nevyčítám ti, jestli seš věřící, ale bible na Andarce se asi příliš nehodí?
Fafner - 3

Hezké, ale krátké..
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 2: 2x
známka 3: 2x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist