Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Anshur de Honas

-> Charakterník

obrázek postavyV zatvrzelé rodině, stránicí se od společnosti se narodilo dítě. Nedostávalo se mu péče jako u ostatních dětí. Mělo těžké dětství, nikdy ho ostatní mezi sebe nebrali. Vyrůstal sám. Rodina ho vychovávala ve světě lží a klamných předsudků. Otec ho učil jak zabíjet, nenávidět lidi. Matka zase temné kouzla, čáry a triky.

Postupem času, když od rodičů nedostával to co potřeboval a způsob života mu připadal ubohý, rozhodl se, že uteče. Počkal si na večer, kdy krajinu osvítí nádherný měsíc. Půlnoční svit měsíce za úplňku. To byla ta správná doba pro utěk. Se slzami v očích odcházel ze svého domava, přece jenom moc věcí neznal.
Jeho stopy však vedly sny o lepším světě. O místě kde se nemusí lidé okrádat, proklínat a dělat si podobné ohavnosti. Po pár dnech trmácení se krajinou. Potkal osobu, z které charizma jen číšilo. Nebylo pochyb, že tento pán v nádherně bíle robě a se světlými vlasy, nepotřebuje žádné triky nebo zlodějny, aby si ho lidé vážili. Mladík se s nim dal řeči a zjistil, že postarší pán nemá syna a schání někoho, komu by svěřil všechny své poznatky a zkušenosti co se v životě naučil, věřil že právě tohle je smysl života. Mladý muž neváhal a s usměvem na tváři přijmul nabídku.

Nejdřív stařec učil mladíka jak se chovat ve společnosti, neustále mu opakovat: *Se slušností nejdále dojdeš*
Pak přešel na zaklady přežití. Mladík se rychle učil, měl prostě talent. Nejraději však pomáhal lidem ve těžkých chvílích.
Když stařičký učitel zemřel, začal léčit lidi jako ranhojič.


Dlouhá léta zůstal v městečku, kde žil se svým učitel.
Avšak teď se o něm proslýchá, že se z něj stal poustevník, který se snaží pomáhat lidem s dobrým srdcem.

Kdyby ste náhodou potkali toho to muže, projevte mu kousek dobroty. Udělá mu to radost. Avšak se lží a intriky se od něj kliďte dál. Jeho jméno zní Anshur de Honas.

*podepsán Andorský hospodský vypravěč ,jenž tohoto muže stačil poznat*


návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Gryfus - 2

O postavě mi to moc neřeklo, nicméně základ by byl. Určitě tam toho ale ještě spoustu chybí.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 2: 1x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist