Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Ria el Moor

-> Charakterník

obrázek postavyVypravěč

... Ria? .. Ria el Moor? .. ach ehm.. jo Ria... To víš už pár desetiletí tu přeci jen jsem a paměť už neslouží jako dřív.. Ano ano, vím vím. Je teď pravou rukou té rudovlasé kovářky Koláčka v Družině toho mrtvého rytíře. Jo táák, ty chceš vědět jak se tam dostala..
To vám začlo takhle než začla zima. To šikovné zvídavé děvče se dostalo ve správný čas na správné místo. Onehdá bydlela na místě zvaném perla jihu, ve městě Thyris. Nu vlastně ona tam bydlí dodnes. Většinu času se potulovala kolem kasáren Praetorianské armády a snažila se od vojáků kde co přiučit. Vojáci se dosti často vraceli z bitev hodně pošramocení a každá ruka se hodila. Ria se tak brzy naučila léčit jejich rány. Čas plynul jako voda a někdy byla doba dobrá a někdy zase zlá, jak už to v životě chodí. Ale to co ty chceš slyšet, se odehrálo v té nejhorší době, jenž lidskou rasu dosud potkala. Lidé byli nuceni bránit se obrovské přesile armády temné jízdy a skřetů, kteří chtěli Thyris za každou cenu dobýt. Několik dní spojená vojska Andarie v čele s Rytířem Malagarem se svou Praetorianskou Gardou odolávali drtivým nájezdům temné jízdy, skřetů a jejich katapultům. Mladičké Rie prošlo pod rukama mnoho zraněných vojáků i domoobránců. Boje byly opravdu kruté a i přes veškerou snahu lidí a jejich spojenců stejně velkou část Thyrisu ztratili.. Ale to ještě pořád není to co chceš slyšet.
Ta podstatná část tohoto příběhu se odehrála, když se o pár měsíců později armáda temné jízdy rozhodla dobýt i zbytek města. Nepřítomnost vládce Thyrisu, rytíře Malagara, který se zotavoval z urputného boje s velitelem temné armády, zastoupil další rytíř jejího veličenstva a kancléř města Andor, Thomas von Chava. Táák a konečně jsme se dostali k tomu co se tu ode mě snažíš dozvědět. První den onoho útoku byl opravdu pekelný. V ulicích města vládl skutečný chaos. Temní se skřety postupovali ulici po ulici a obsazovali důležité křižovatky. Obránci města byly roztroušení a až na pár skupinek absolutně dezorganizovaní. Felčaři ten den měli více práce než se dalo zvládnout. Mezi nimi byla i naše mladá Ria. Držela se při Praetorianských kasárnách a pomáhala zraněným, kterých bylo víc než dost. Takovou vřavu ještě nikdy předtím nezažila. Tolik ran co zavázala, tolik obvazů co vymáchala a tolik šípů co vytáhla z ran obránců.. bylo to až děsivé.. Pro spojené Andarijské vojsko skončil ten den ještě hůř než začal a obránci byli zatlačeni na poloostrov Praetorianské gardy, kde se opevnili. Hned za úsvitu bylo v poslední državě lidí v tomto městě pěkně živo. Jedni dle rozkazů rytíře a Praetorianů budovali opevnění, jiní připravovali lektvary a další se připravovali na další nápor raněných. Mezi nima i Ria která si také oblékla zbroj. Ať byla přesila jaká chtěla, i když docházeli síly, odhodlání bojovat až do konce bylo obrovské. První dobrá věc která lidi potkala od začátku útoku byl jakýsi mnich, který po několikaminutovém rozhovoru s rytířem vykouzlil portál, ze kterého se brzy na to začali hrnout posily z ostatních měst. Pak to znovu začalo. Obránci byli od minulého dne k nerozeznání. Disciplinovaně drželi řady a bili se jako lvi o každý sáh poslední půdy, kterou temní neobsadily...
Ria v plné zbroji se štítem v jedné ruce a palcátem v druhé, přebíhala od jednoho zraněného k druhému a pomáhala jim zpět na nohy.. Najednou když si všichni mysleli, že útok ubývá na síle se zatemnila obloha velkým mrakem. Ten mrak se rychle blížil přímo na pozice obránců. On to vlastně nebyl mrak ale obrovské hejno Harpyjí toužícím po mase. Ria zrovna ovazovala popáleninu vojáka sedícího opřeného o strom, když se jí zasekly drápy obrovské Harpyje do drátěné košile a povalila jí na zem. Ria bleskurychle sáhla po palcátu ale Harpyje jí šlápla na ruku a Ria se zasténáním zbraň upustila. Harpyje se napřáhla aby zasadila Rie smrtící ránu když v tom se s ukrutným zakvílením prohnula v zádech, ze kterých jí trčela šipka vystřelená z rytířovi kuše. Harpyje se otočila aby se postavila rytíři tváři v tvář, ale než stihla udělat cokoli dalšího, přepůlilo jí ostří rytířova meče. Obě půlky Harpyje se bezvládně zhroutily na zem. Rytíř odklopil hledí své přilby a s úsměvem pomohl Rie zpět na nohy. Ria se pár chvil vzpamatovávala, ale brzy už zase pomáhala raněným. Neuplynula ani hodina když za Riou doběhl muž v rudém plášti s odznakem družiny rytíře von Chavy se slovy, že si jí rytíř žádá, aby ji odvedl k němu. Rytíř seděl opřený o stěnu jendé z budov, ve tváři měl bolestiví výraz a z boku mu trčela masivní šipka z kuše temného střelce. Ria ihned pochopila proč si jí rytíř nechal zavolat a neváhala ani chviličku a dala se do toho, co uměla ze všeho nejlépe. Šipka pronikla i přes silný rytířský pancíř dost hluboko, a proto trvalo dlouho než ji Ria za pomoci rytířova vlajkonoše dostala ven a mohla začít ošetřovat ránu. Uplynulo mnoho dlouhých minut, ale nakonec se rytíř mohl zase postavit na nohy a zdvihnout štít. Rie řekl něco ve smyslu, že se ještě uvidí a odešel zpět na frontovou linii.
Ten den se ještě událo mnoho zvláštních věcí a proteklo ještě mnoho krve. Spojené Andarijské vojsko dokázalo tuto těžkou bitvu vybojovat až do vítězného konce a město osvobodit.
Na druhý den za Riou opět přijel vlajkonoš rytíře von Chavy, s tím že rytíř na Riu čeká ve svém sídle v Andoru. Ria toto "pozvání" samozřejmě neodmítla a následovala vlajkonoše až do rezidence andorského kancléře. Ten jí uvítal v přijímacím sále. Začal poděkováním za skvělou službu, jakou Ria při boji poskytla nejen jemu, ale i ostatním bojovníkům. Nu, a jsme konečně na konci našeho příběhu, kvůli kterému tu za mnou jsi. Rytíř nabídl Rie místo léčitelky ve své osobní družině. A Ria? Mno samozřejmně si vzala čas na rozmyšlenou. A jak to dopadlo? Vždyť se na ní teď podívej.....

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Mrakoplas - 4

jop, tak nějak to bylo :)
Argorion - 5

Znamost. 5 bodu.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 4: 1x
známka 5: 3x

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist