Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Xair

-> Charakterník

obrázek postavyBolest... zapach rozkladajiciho se masa, vikalu... chlad... elf otevrel oci, ve svetle pochodne vidi ze je pripoutan k ke zdi nekde v podzemi, v kobkach na zemi si vsiml mrtve osoby v cernem plasti, a nad nim stoji kostlivec se zakrvacenymi paraty. Upada do mlob.

Vzpominky svetlo privazany k oltari, pach smrti, kolem prospevuji postavy v kapi a robe, vyrezavaji mu do tela podivne symboli. U steny je socha demona, kolem ni jsou plameny. Kamenne mysky naplnene krvi. Tma.

Kostlivci s kridli, sesite bytosti, ktere mohli kdysi byti lidmy.

Elf otevrel oci, bolest pomalu ustoupila, nevi jak dlouho je v cele. Kostlivec je stale na miste kde predtim stal, krev na paratech uz davno zaschla. Nejprve citi obavy po chvili divny pocit. Neco ho napadlo.
Chraplavym hlasem "osvobod me". Kostlivec se pohnul. Uchopil retezi a vytrhl je ze zdi.
Nemylil se, kostlivec ho opravdu posloucha...
Musi se odsud dostat.
Pomalu vstava, vychazi z cely, pomalu prochazi chodbami, ostrazite. Prochazi mistnostma, na nektere si vzpomina, nachazi knihovnu, zbezne prochazi par knih, jsou psany jazykem kteremu nerozumi, upoutala ho jedna vazana v cerne kuzi. Nechape proc ale tuto jako jedinou dokaze cist, anatomie zivych bytosti, z knihy je citit temna magie.
Cestou narazi na mrtve postavy ze vzpominek, jsou to lide.

Pomalu po nejake dobe se dostava ke dverim, otevre je, chody ktere vedou na proslunenou plan, zakryva si oci od ostreho sverla, kostlivec se rozpada. Les, hluboky ponury, vydava se na cestu.

Kdo je? Odkud pochazi? Jakto ze mluvi s mrtvymi a dokaze je ovladat?

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist