Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Mauri Kaina

-> Charakterník

obrázek postavyV zalesněném městě, městě elfů, Lewanu žila známá rodina Kainů. Žili v městském nádherném domě a měli dvě dcery. Starší Mauri a o něco málo mladší Noliel. Jejich otec, známý obchodník často cestoval a dívky vyrůstali s matkou. Jednou, když se otec vrátil z Kyru, přivezl svým dcerám nádherné dva koně. Každý den co byl doma učil elfky jak se o své koně mají starat, krmit a jak hřebelcovat. Jelikož byly ještě moc mladé, zakázal jim na nich jezdit. Malá Mauri, než aby pomáhala matce u plotny, chodila tajně do stájí ke koním a potají se projížděla po ohradě.
Jednoho rána byla starší dcera vyslána svou matkou na trh, aby nakoupila čerstvou zeleninu a chléb. Při cestě domů, uviděla skupinu císařských jezdců před jejich domem. Rozběhla se tedy dovnitř, u dveří potkala úředníka jak opouští jejich dům. Slušně jej pozdravila a vešla do domu. Uvnitř uviděla matku, jak sedí u krbu v houpacím křesle, objímá mladší sestru Noliel a obě pláčou. Po rozhovoru s matkou se Mauri dozvěděla, že jejich otec zemřel na moři. Ten den se ji zhroutil celičký svět.
Stále myslela na svého otce, a tak často jezdila na svém koni na své tajné místo v lewanském lese. Na paloučku seděla, koukala k nebi a mluvila k otci. Jednoho dne, když už slunce zapadalo za obzor, vyjela si na ono své místo. Seděla a koukala, když najednou projížděl kolem udatný muž. Když uviděl mladou, pohlednou a nešťastnou elfku, přijel k ní blíže, seskočil z koně, přisedl k ní a dali se do řeči… . Nějakou dobu mu Mauri vyprávěla svůj příběh. Poté začal se svým příběhem Gwadd. Vyprávěl o nějakém seskupení všech ras, kteří si říkali Kavalerie. Prý bydlí v jednom domě v Havantu. Muž nasedl na koně a pokračoval dál ve své cestě. Druhý den vyjela Mauri do Havantu. Chvíli bloudila po osadě než dojela k obrovskému domu. Před domem bylo spoustu koní, tak Mauri usoudila, že je na správném místě. Zabušilo na dveře. Dveře se otevřely a v nich Gwadd. Usmál se na Mauri a pozval ji dál. Uvnitř ji seznámil s členy onoho seskupení. U Kavalerie poznala spoustu příjemných lidí, elfů i barbarů. Na večer se vrátila domu, sbalila si všechny své věci a šla spát. Ráno oznámila matce že odchází, než matka stihla cokoliv říct byla pryč.
V tomto společenství Mauri velice rychle zapadla a stala se jejím součástí. Jelikož toho moc neuměla, pozorovala často Gwadda a snažila se jej napodobovat. Jednou si ji všiml a nabídl jí pár lekcí. Naučil ji stopovat, rozdělat oheň a krotit drobnou zvěř. Postupem času se společenství rozrůstalo a jejich dům jim byl malý. Přestěhovali se proto do císařského města Andor. Netrvalo dlouho a společenství, které si říkalo Kavalerie se proměnilo v oficiální cech.
V Andoru si Mauri s Gwaddem pronajaly místní stáj a rozjeli chov koní. . Obchody jen vzkvétaly. Vydělali nějaké zlaťáky a koupili si od místního cechu Družiny plány na vlastní dům. Svůj dům postavili nedaleko Sigmarova valu, na severu Andoru. . V cechu Kavalerie se Mauri seznámila s jedním mužem, cechovní muzikant, který se jmenuje Athadanel. Začalo to nevinně lekcemi hry na loutnu. Skončilo to velikou láskou. Od té doby potají přemýšlí o svatbě.
Byl sychravý podzimní podvečer, Mauri projížděla Andorem. V tom uviděla vyčerpanou elfku s herkou na horním náměstí.‘‘ Noliel? ‘‘ Pomalu přijížděla blíž, když se mladá elfka ohlédla. Její oči se rozzářili. ‘‘Mauri? Jsi to ty?....‘‘ Mauri sesedla z koně a hodila svůj plášť kolem Noliel. Sestry se dlouho neviděli a tak si měli co říct. Protože bylo chladno, vzala Mauri svoji sestru do sídla Kavalerie. Zde našla Noliel nový domov a novou rodinu.
Stejně jako kdysi Gwadd učil Mauri, tak učila Mauri svoji sestru. Dodnes žijí všichni spokojeně v sídle Kavalerie.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Argorion - 3

Stylistika neni spatna, zpracovana dle zdejsich standartu, zapletka sucha, ale uspokojiva. Hodnoceni vsak srazi delka a temer zadne vykresleni charakteru postavy. Slaba 3.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 3: 1x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist