Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Fiel

-> Charakterník

obrázek postavyFiel měl osm bratrů a tři sestry, jedna zemřela brzy po narození. Jeho otec byl poddaným hraběte Marowella a pracoval jako hraběcí sekretář. Když chtěl kníže Kryon ovládnout Marowellovo hrabství, najmul na to kromě armády i několik odborníků pro podkopání morálky, jedním z nich byl kouzelník Artron, elf. Artron pronikl do hraběcího sídla, kde zasadil několik úponků svého kouzla, ještě ten den se vrátil do své věže, kde provedl rituál, který zaktivoval kouzlo. Jeho pokřivená elfí magie byla tak složitá, že se ji hraběcím kouzelníkům podařilo zastavit až po té, co padly oběti, mezi nimi byl i Fielův otec.
Hrabě zaměstnal Fiela a jeho bratry do svých služeb, aby jim pomohl zajistit rodinu. Fiel ale toužil po pomstě a proto si zařídil přiřazení k hraběcí armádě.
Již dříve chodil Fiel na hrad za otcem a cestou potkával hraběcí vojáky, kterým vždy říkal, zda hospodských Markytka dnes je doma, ti ho za to naoplátku učili svému řemeslu a to mu nyní přišlo vhod. Armáda knížete Kryona přitáhla k městu a chtěla ho oblehnout. TO nemohl hrabě Marowell dopustit a proto vyslal své vojsko do boje. Armády se střetly v lítém boji a naštěstí pro Fiela byla hraběcí vojska o chlup silnější.
Fiel se po bitvě vydal na pochod s oddíly, které měly doprovodit knížete Kryona na jeho hrad a zajistit, aby splnil podmínky mírové smlouvy. Za drobný úplatek v podobě několika měchů vína se podařilo Fielovi zjistit kde sídlí Artron zodpovědný za smrt jeho otce. Fiel opustil svůj oddíl s několika přáteli a vydal se zabít kouzelníka. Bylo to dvacet mužů a patnáct jich zemřelo v pastích nastražených v mágově doupěti. Nakonec došli do jeho komnat, kde ho nalezli sklánět se nad pergameny. Mág se otočil a pronesl zaklínadlo, úponky magie se vydaly směrem k Fielovi a jeho druhům. Ti, nevěda jak se bránit proti ďábelským trikům čaroděje se připravili na bolest, kterou podle jejich představ museli zažít ve chvíli střetu s oním kouzlem, ale byli překvapeni. Místo bolesti pocítili všichni rozkoš a nějaká síla je nutila sklopit meče a vydat se poslušně k Artonovi. Když už byli u něj, tak vytáhl dýku v podobě hada. Zvedl paži a udeřil, jeden z Fielových druhů padl k zemi se zasténáním, o kterém se nedalo říct, zda je bolestné, či slastné. A to se opakovalo do chvíle, kdy už zbyl Fiel sám. Mágova ruka se pomalu zvedala a házela na všechny strany odlesky světla. Fiel se na ni zahleděl a uviděl v ní odraz obrazu na stěně, na tom obrazu byla znázorněná malá holčička, která běží po louce, to Fielovi připomnělo jeho sestry a to, proč zde je. Mág už měl ruku dostatečně vysoko a rozehnal se s ní směrem k Fielově podpaží, kde bylo brnění slabší, on však, ne již pod vlivem temného kouzla, zvedl v svůj meč a dýku odrazil, následně se probudil úplně a prudkým úderem hřbetu ruky vyrazil mágovi několik zubů. Ten zaječel a s dýkou se po něm vrhl. Fiel uskočil a jediným úderem svého meče dosáhl toho, po čem toužil, pomstil svého otce.
Fiel splnil to, pro co žil, zdržel se proto v armádě jenom po dobu, než byl pasován na rytíře a poslal domů vzkaz o svých činech, po té se vydal do světa, kde se snažil odplatit svůj dluh Bohu, který mu umožnil splnit jeho poslání. Snad ho taky potkáte...

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Raist - 3

Průměrný příběh nevšedního zpracování klasiky. Avšak bych doporučil aspoň nějak přiblížit postavu.
Heratrix - 3

Cítím větší potenciál, než byl využitý. Kdybys v příběhu víc rozvedl charakteristiky postavy, případně pokračování příběhu v Andarii, dalo by to možná i 4*
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 3: 6x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist