Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Borok syn Aldinův

-> Charakterník

obrázek postavyCesta lodí byla nesnesitelná, myslel jsem, že mě bůh kamene proklel. Voda, voda, doufám, že už ji nikdy v životě neuvidím, nebýt mé cesty, vyhnul bych se jí obloukem. Navíc ti luďáci. Pořád jsou zvědaví a ptají se na vše o mojí rase. Proč jsou trpaslíci u všech podzemních slimejšů tak vyhledávaní? Možná jsou to ty příběhy. Ano, to dává smysl. I když - ten můj není ničím výjimečný. Posuďte sami.

Můj otec Aldin, syn Gregrův, byl ze všech khakri (vůdcové klanu) nejmoudřejší, navíc si vzal mou matku Rhekli, dceru Theriovu, tu nejkrásnější trpaslici z klanu drakobijců. Možná tím začalo jejich štěstí. No aby ne, samí kluci. Bratři Lori, Khor, Grimbas, Darn a já. Byli jsme nedílnou součástí klanu Výbušného kamene. A hádejte co… všichni se vydařili! Já jsem se měl stát vrchním alchymistou. Můj bratr Lori velitelem našich vojsk. Bratr Khor vrchní obchodní zástupce. Bratr Gimbas runovým knězem a bratr Darn nástupcem mého otce.

Byl by to skvělý život, kdybych nevynalezl tu tajemnou formuli. Formuli, pro kterou mnoho našich bratří skončilo u Stvořitele. Mystickou sloučeninu, která dokáže udržet člověka při životě, ikdyby jeho věk byl sebevětší. Největší chyba byla jít za bratry. Nevěřili mi, jak jinak. Naštěstí jsem svůj první pokus provedl na dermak (Červ v podzemí žijící průměrně týden). Řekl jsem jim, že po týdnu uvidí.

Skutečně uviděli, jak dermak kypěl zdravím a stále vesele tvořil slizovou stopu. Bratři byli jako u vytržení. Navrhovali tolik možností, co s kamenem dělat, ale ať jsem poslouchal sebevíc, cítil jsem z těch slov pouze jednu věc. Touhu po moci. Poslal jsem je pryč s tím, že si to musím důkladně promyslet. Dnem i nocí jsem přemýšlel co udělat s kamenem, jak ho použít, aby byl ku prospěchu.

Druhý den za mnou přišli bratři, řekl jsem jim, že kámen použiji sám, protože jeho moc je neskutečná a podle písma Stvořitelova si velká moc žádá velkou zodpovědnost. Bratři to pochopili, až na Darna a Loriho. Než odešli, zasypali mě vlnou trpasličích urážek. Ten den jsem se rozhodl. Kámen musí být zničen. Celou noc jsem zkoušel rozsáhlé pokusy, bohužel bez úspěchu. Zhruba u dvacátého šestého pokusu, někdo rozrazil dveře moji laboratoře. Byl to Darn. V rukou držel své obouruční kladivo a díval se na mě nepřátelským a nenávistným pohledem, jak to uměl jen on. Chtěl kámen. Vydat ho nebo zemřít zněla jeho nabídka. Nemohl jsem riskovat, že se kámen zneužije. Nemohl! Instinktivně jsem vzal lahvičku s výluhem hergla (Prudce leptavá rostlina) a vrhl ji na bratra. Než jsem si stihl uvědomit svůj skutek, byl mrtvý. V tu ránu jsem nemyslel, běžel jsem za ním a snažil se pomoct. Bylo to marné. Moje chyba ho zabila.

Věděl jsem, co mě čeká, proto abych ochránil náš národ před sebezničením. Musel jsem odejít. Můj ranec obsahoval jen ty nejzákladnější věci, poznatky a samotný kámen. Ještě za brzkého ranního světla jsem vyšel z podzemí. Myslel jsem na vše, lektvar světla mi pomohl překonat rozdíl mezi světlem dole a nahoře. Mé oči si zvykly docela rychle. Abych unikl pronásledovatelům, najal jsem si loď s posádkou a vydal se do nejvzdálenější země, na kterou mi mé finance stačily. Do Andarie.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Heratrix - 4

Příběh originální a pěkně popsaný. Možná něco víc o osobnosti postavy. Dost mě rušily ty "trpaslické" termíny s následným vysvětlením v závorce - šlo zakomponovat míň okatě. Celkově ale velmi, velmi slušné!
Lilien - 3

Za mě mezi 3-4 (a trojku dávám, protože čtyři hvězdy jsi už dostal :) ). Je to celkem hezký příběh (zvlášť začátek). Ale je to trošku strohý vyprávění. Není tam moc cítit osobnost postavy a její pocity z celýho dění, což mi dost chybí. Taky mi chybí něco, co trošku vtáhne do místa děje (popisy), ale jestli to trpajzlík vypráví někomu v krčmě, tak by podobný věci, pravda, asi vynechal. Každopádně moc hezký a jsem zvědavej na pokračování. ;)
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 3: 1x
známka 4: 1x

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist