Aktuální dění Pro nováčky

Postavy 

Magie 

Herní mechanismy 

Výroba, předměty 

Hraní role Města a území

Neobyvatelná města 

Informace

Isabella

-> Charakterník

obrázek postavyIsabellino dětství

Když Armína její matka, porodila Isabellu strašne řvala a všichni lidé řikali že z ni bude dobrá zpěvačka. Potom ale její matka utekla s jiným mužem pryč a otec Mogorn zůstal na Isabellu sám. Najal si proto chůvu, která se za něj starala o maličkou Isabellu. To trvalo asi jen do šesti let potom už otec chůvu nepotřeboval. Od šesti let se Isabella motala v hospodě nebo běhala s ostatníma děckama po venku. Vždy když se stmívalo došla Isabella domů a tam si hrála na loutnu nebo s panenkama co ji koupila chůva.

Chůva

Její chůva nebyla nijak pěkná ale to malé Isabelle nedělalo vůbec starost. Chůva byla na Isabellu hodná. Brala jí na různá predstavení,trhy a tak podobně. Isabella měla chůvu ráda a nerada se sní loučila když chůva odcházela.

Život v Hospodě

Malá Isabella žila už jen se svým otcem Mogornem v jedne krčmě ve Španělsku. Španělsko byla sluná země a proto se v ní taky hodne pilo. Isabella si hrávala po večerech na loutnu co prý zustala po její matce. Hraní jí strašně bavilo. Protože Isabellin otec chtěl hodně peněz a takových hospod jako ta jeho bylo hodně. Řekl si „ta moje dcera umí hrát dobřě na loutnu co kdybych ji koupil třeba nějakou lepší a naučil pár hospodských písní“. A tak se stalo ,že Isabella nedělala nic jiného než od ráno do noci hrála hospodské odrhovačky. Dostávala za to nejaké ty peníze, když měla peněz dost rozhodla se najít si učitele zpěvu , který by ji učil vše o hudbě, ale mělo to jeden háček. Vyuka by musela probíhat brzo ráno asi okolo druhé do čtvrté ráno.Jindy totiž Isabella neměla čas. Chodila tam už od deseťi let a protože byla hodně nadaná naučila se vše celekem rychle. Jenže ještě neuměla moc dobře číst a psát. Tak si našla dalšiho učitele který jí to učil. Morgorn její otec natom hraní vydělával slušné peníze a proto si mohl dovolit vlastnit olivove plantáže, stáje a další takové věci. Časem se stal uznávaným obchodníkem, ale Isabellu už nebavilo hrát jen hospodské odrhovačky a když zistila , že její otec jí chce provdat jen aby si získal větší uzemí tak se rozhodla utéct. Jenže chyběly jí peníze proto musela strávit další dva roky v otcově hospodě. Poté co oslavila osumnácté narozeniny utekla.

Útěk

Bylo asi dvě hodiny ráno když Isabella šla na svoje pravidelné hoďiny zpěvu, ale dnes vyjmečne měla s sebou i batoh plny zlaťáků a jídla. Okolo čtvrté se vracela k otcově vile. Ale místo do svého pokojě zamiřila do stájí. Vzala si tam jednoho koně a uháněla pryč daleko od otce.

Otec hledá Isabellu

Co se Mogorn doveděl o tom že jeho dcera utekla pryč z domu byl strašně neštastny. Nevstvoupil od té doby do jejiho pokoje.Vynaložil mnoho peněz aby jí našel , ale marně Isabella byla už strašně daleko. Po několika leteh pátrání ukončil a odhodlal se zajít do Isabellina pokoje. Tam nasěl na stoje dopis.Vzal ho ,ale protože neuměl moc dobře číst odnesl ho k písaři a ten mu ho prečetl.

Obsah dopisu

Otče musela jsem utéct. Nebavilo mě pořad hrát ty odrhovačky v hopodě, ale bála jsem se ti to říct.Nejsi ještě tak starý. Tak si najdi ženu která tě bude milovat a porodí ti dítě. Přeju ti aby se ti dařilo hopoda ti jen vzkvétala.Prosím nehledej mě
podepsana IsabellaŽivot na cestách

Jen co Isabella přejela pár hor a údolí narazila na první město. Projížděla si ho ale zdálo se ji, že je tam strašný nepořádek v ulicích a , že je to tam samý zloděj. A proto odjela hledat své štestí dal. Přebrodila pár řek a narazila na takové vesnice blízko sebe, ale ty se jí taky nezdály. Jela dál když v tu ránu jí přepadli zloději a vzali vše co měla. Sla tedy dál bez koně a bez jidla. Když uvidela jakésy kameny vzádale od sebe asi třista metrů. Dosla k jednomu a na něm bylo napsáno„hranični kámen Andaríjskeho království“. Isabela se usmála a vkročila za hraniční kameny. Šla a šla až došla k městu. Neveděla co to je za město, ale zeptala se stražců co ho strážili. Ti ji řekli že to je Andor.

Život v Andarijském království

Isabelle se v tomhle království strašne líbilo a proto tu zůstala. Začala poznávat lidi co zde žijí a přátelit se snima. Znala pouze Andor, ale rozhodla se že pozná i jiné města. Myslela že budou stejně tak hezká jako Andor. Procházela město za městem, ale asi nejvíce jí uchvatil Havant. Asi proto, protože jí nejvíce připomínal rodné Španělsko. Našla si tam dobrý cech do kterého by se ráda dostala.

Lovci

Isabella už je adeptkou pár měsíců splnila už několik úkolů. Snaží se ze všech svých sil aby se tam dostala. Ted už jen otázka jestli se tam dostane, ale na tu vám možna odpovím nekdy příště.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Enari nom - 1

Snaha mnohdy není všechno... Třeba tady, porušování základních pravidel pravopisu, alespoň ty mezery za tečkou. Když si odmyslím chyby pravopisné, zbývají chyby logické, které tento tuctový příběh kazí. Ať si to po sobě autor znovu přečte, třeba ho pár věcí z příběhu trkne.
Vesi

nehodnoceno, to se nedá :D ale rozesmáls mě
Aishlyn - 1

jako zasmála jsem se :) chtělo by to přečíst a opravit, pokud tak uděláš, přehodnotím ohodnocení
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 1: 4x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist