Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Hildur Prir

obrázek postavy
Hildur vběhla do světnice malého domku. „Yr muset jít, oni ho zabít!“ S děsem v očích koukala na sestru. Ta jako vždy neváhala a rozběhla se ven. Hluk a nadávky byli tak hlasité že mířila najisto.
„Nechat ho vy skurff!“ zařvala a začala místní rozhánět od svého bratra, který se choulil uprostřed davu. Tentokrát to bylo těžší než obvykle, musela uštědřit několik ran.
„Zapálit to, celá stodola.“
„Zas mu přeskočit v palice.“
Kolem nich se ozývali rozlícené hlasy. Jemně zvedla Snorriho a nechala ho, aby se o ní opřel. S tímhle bojovali celý život, předtím utekl jejich otec.
„Pomoct opravit já a zaplatit.“ odvětila jako pokaždé a jemně bratra postrkovala směrem pryč. Takhle to u nich chodilo. Občas uplynula od jeho záchvatu celá věčnost, poslední dobou se to ale zhoršovalo. Když ho dovlekla až domů začala ho Hildur ošetřovat, za ta léta z ní v tom byl mistr. Nejednou ošetřovala taky jednu z nich, to když nestihli Snorriho uklidnit včas.
„Zdát se já v noci o oheň, mět to tušit.“ Yrsa se jen usmála a mávla rukou. Neměla teď sílu oba utěšovat, přibude jí další práce a ona musela vydělávat. Vlastní střechou jim začínalo zatékat, ale ona stále musela dělat někde za úplatek když se něco stalo, a živit je. A to bylo ve vesnici čím dál těžší, ostatní už nechtěli tolerovat bláznovství jejich bratra a nikdo se jim nemohl divit.
V noci jí vzbudil kašel a zápach kouře. „Do chlupatá řiť!“ Když se rozkoukala viděla jak se domkem začínají šířit plameny, z venku byl slyšet lomoz a křik.
„V ta stodola bejt mlynář syn!“ A bylo to tady poslední kapka přetekla, s kusem kožešiny přes pusu se snažila dostat k sourozencům, i je už slyšela křičet.
Nakonec se jí to povedlo, všichni tři se v obětí dostali až k zadnímu východu a hustý dým s temnou nocí jim poskytli dost času na útěk.
Bez ničeho, s bláznivým bratrem se vydali hledat nový domov a i když zatím netušili že to není naposled co je to čeká ani jednu nenapadlo ho opustit.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2022 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist