Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Makus

-> Charakterník

obrázek postavyJe noc, tma. Jen měsíc na nebi osvětluje postavu která se krčí uprostřed lesa a tiše kleje. Náhle jí od rukou odlétne jiskra a zapálí několik třísek. Oheň osvětlí muže v nejlepších letech, který jasně vypadá jako když strávil až příliš času mimo civilizaci. Na sobě má potrhané oblečení, kroužkovou košili a na čele uvázaný šátek. Na zemi vedle něj leží torna, luk a štít.
Pečlivě přiloží několik menších větví a pozoruje jak je plameny postupně pohlcují. Zamyslí se. Začne hodnotit svůj život. V mládí na farmě byl šťastný, ale poté co otec utekl a nechal za sebou spoustu dluhů musel až příliš rychle dospět. Když po čase přišel nejprve o farmu, pak i o matku, nemohl už ve vsi dál zůstat. A tehdy tohle všechno začalo. Nudné dobrodružství. Vlastně se od té doby jen toulal po lesích, spal pod širým nebem a lovil zvěř. Do pastí, lukem, občas i mečem a nebo holýma rukama. Po těch letech už to bylo vlastně jedno. Jak dlouho to bylo? Pět let? Možná víc. Nebýt toho že občas zašel do města prodat svoje úlovky, nevěděl by ani jak zní lidský hlas.
Vždy ve městě prodal svůj náklad. Kůže, kožešiny, maso, peří. Neplatili zrovna málo, takže se mohl pár dní vyspat v hostinci, pořádně se najíst, zapít to i něčím ostřejším a utratit sem tam něco za dámskou společnost. Taky se vždycky dozvěděl v hospodě novinky. Politika ho sice nezajímala, ale připadal si pak víc jako člověk. Přeci jen když byl v lese, nebyl daleko od hranice která mění člověka od zvířete.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist