Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Mall Amarath

-> Charakterník

obrázek postavy Příběh Malla Amaratha začal před spoustou let v Lewanských lesích. Když byl Mall ještě malý elfík přišel o rodiče. Mallův otec i matka byli hraničáři. Žili v lese v malé chatrči daleko od města a daleko od ostatních. Amarathovi žili v poklidu z darů lesa a střežili hranice říše Lewanské, dokud se v lese neobjevila skupina skřetů. Mallovi rodiče poslali na onen svět spoustu těch nepřátelských stvoření, ale dva zkušení hraničaři nemají šanci proti tak velké přesile. V boji na obranu svého domova a domoviny všech elfů v zemi Andorské Mallovi rodiče padli do stínu. Malý Mall vše sledoval z koruny nejvyššího stromu. Když skřeti odtáhli, slezl vystrašený Mall ze stromu, aby pohřbyl to, co zbylo z těl jeho rodičů.

Do malé chatrče se Mall vrátil sám se svým smutkem a nenávistí v srdci. Od jakživa snil, že se z něj stane hraničář a bude chránit hranice jak jeho rodiče, ale nepřízeň osudu ho svedla na jinou cestu. Mall neuměl lovit a neměl za co si ve městě obstarávat potřebné věci, tak si je začal vyrábět sám. Jeho první výrobky byly opravdu nekvalitni a chatrné, ale stačily na to, aby Mallovi zajistily přežití. Dlouhé dny si krátil vyřezáváním sošek zvířat ze dřeva. Pomalu k práci se dřevem získal zvláštní pouto a uvědomil si, že tady jeho cesta hraničáře nadobro končí. V práci našel klid a zapomínal na zlé vzpomínky.

Když Mall dosáhl dospělosti, rozhodl se, že opustí svůj dům a vydá se cestou řemeslníka. Ve městě Ileren potkal muže jménem Moroe a ten se stal jeho učitelem. Nějaký čas, než se osamostatnil, pracoval Mall v malé dílně Andorského obchodu. Později se nastěhoval ke svému příteli Tormovi, kde si zřídil vlastní dílnu a kde se zdokonaluje v řemeslném umění.

Po čase v Lewanu našel nové přátele z Menel Sangy. Netrvalo dlouho a stal se členem Quendu. V Menel se z Malla stal pod dohledem Falathrila a Marschala mistr řemesel. Mrzutý čaroděj Zedd mu dal za úkol zhotovit velkou králíkárnu pro jeho pokusné králíky. S dalšími členy Menel vyrážel na výpravy proti skřetům a nemrtvím.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Nexus - 2

Krátké. Víc se rozepiš a přidej další zážitky z andarie.
Heratrix - 2

Zase sirotek rukou skřeta... ale zajímavý je vývoj povolání postavy, to oceňuju. Přidej pokračování :-)
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 2: 2x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist