Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Dorrond

-> Charakterník

obrázek postavyJednoho dne se narodilo v daleké zemi Geldar dítě. Zpočátku vypadalo toto dítě stejně jako kterékoliv jine, ale jeho rodičě cítili, že je jiné... Pojmenovali ho Dorrond.
Jak čas běžel hoch rostl, hrál si s dětmi, ale ze všeho nejraději vždy neco vyráběl. Na dlouhé hodiny mizel si hrát se svým nářadím, vymýšlet nové přístroje. Po určité době svou práci ukázal dospělým z vesnice a ti byli uchváceni. Zvladl zcela sám upravit mlyn, pluh a i jiné zemedělské nástroje. Nicméně jeden člověk nadšený nebyl, byl to vesnický řemeslník Gwustl, který sice vyráběl veškeré nářadí všem ve vesnici, ale pamatoval na to, že když ho vyrobi moc kvalitní lidé ho nebudou potřebovat a tak schválně vyráběl nástroje a vše tak, aby to potřebovalo jednou začas opět jeho opravu, domnival se, že tímto si zajistí trvalou obživu, ale teď bude vše jinak....

O par let pozdeji...
Hoch využíval své nadání v řemeslech a vyraběl co mu sily stačili, zlepšoval vše co se ve vesnici dalo. To se ovšem nelibilo Gwustlovi, který přišel o práci. Nikdo uz u něj nenakupoval, lidé neměli proč, jeho zboží nebylo kvalitní. Zatim co Gwustl neměl skoro co jíst, tak Dorrond vydělával, navíc se těšil ve vesnici velké oblibě všichni ho měli rádi pro jeho milou a ochotnou povahu. Gwustl, ale už kul plán jak se dostat znovu na výsluní, vzal všechny své zbylé peníze a šel žádat o pomoc bandu loupežníků žijící v lese nedaleko od vesnice. Domluvil se s nimi, že oni se zbaví Dorronda a za to jim zaplatil nemale množství peněz. Pak se vrátil do vesnice a čekal co loupežníci udělají. Jednoho dne se našlo ve vesnici mrtvé tělo, začalo vyšetřování. Bohužel přes nekteré záhadne důkazy vedly stopy k Dorrondovi. Dorrond stanul pred soudem a čelil obvinění z vraždy, byl shledán vinným, ale pro to jak všem ve vesnici vždy pomáhal, nebyli schopni ho tito lidé popravit, a tak byl Dorrond vykázán navždy ze své rodné vesnice do které se už nikdy nesmí vrátit, kvůli zločinu který nespáchal.

Po tomto vyhnání se Dorrond vydal pryč, daleko od vesnice, aby ji už nikdy nemusel spatřit, vesnici které dal své nejlepší vynálezi a oni ho falešně obvinili. Po dlouhém putování dorazil do země zvané Andaria. Okolní krajina se mu velmi zalíbila a tak se rozhodl, že zde by mohl získat svůj druhý domov...

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Gryfus - 2

Chybí háčky, občas čárky. Nevím zda je to příběh Dorronda nebo Gwustla, měl by to být asi příběh Dorronda, ale vyznívá to tak napůl. Dva za snahu.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 2: 1x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist