Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Bashrak

Tma se snášela na celou vesnici. Občasné měsíční paprsky, jimž se podařilo proplést skrze mlhavou pavučinu tmy osvětlovaly slaměné střechy. Bylo slyšet veselé zvučné hlasy a praskání ohně. Najednou všechno umlklo. I ti nejobávanější válečníci zmlkli a jejich pohledy se stočili k přicházející siluetě postavy. Šaman. Již slušnou řádku dní docházelo k roztržkám se sousedními kmeny, hrozila válka. S každým krokem muže, ověšeného talismany a oblečeného do medvědí kůže rostla nervozita. Zastavil se. Krátce přejel všechny pohledem a provrtal očima náčelníka. Zrak mu sklouzl na jeho hůl.
„Jak věděttt Drughan i Wraghug na nás zlobittt. A my věděttt“ odmlčel se a jeho pohled opět stanul na náčelníkovi, „proččč.“ „Pokud věštba, být správná, my musettt“ nadechl se, „bránittt.“ Mírně se rozkročil. Celým údolím se rozezvučela jeho slova. Slova jasná, jako .. jako křišťál, slova tak čistá, jak by nikdo ze všech zúčastněných od šamana nečekal. Naháněla hrůzu a strach. Nad vesnicí se začali shlukovat hejna vran. Proplétali se mezi sebou a tvořili roztodivné obrazce. V momentě kdy se na nebi stkvěla matná silueta lebky, protnul oblohu svistot šípu … … a hned našel svůj cíl. Šaman se chytil za krvácející hruď. Hned se k němu seběhlo několik mužů. Pohledem je přinutil ohlédnout se za sebe. Z okolních lesů vybíhaly hordy barbarů. Vítr unášel jejich válečný pokřik, tak že byl slyšet až do dalekého okolí, kde lidé ze strachu zabouchávaly okenice a utěšovali křičící děti.
Tábor ožil. Vše bylo v pohybu. Šamanova těla, svíjejícího se bolestí, si nikdo nevšímal. Neměli čas. Za pár momentů celá vesnice stála proti nepřátelům. Zvuky bitvy se rozezvučely. Tupé rány palic, řinkot zbraní, svistot šípů. Drughan, rozrážejíc zápasící dvojice, se klidným krokem blížil k Ogrumovi. Na jeho tváři se ustájil ledový úsměv. Vytvoření kruhu kolem obou bojovníků, bylo pro jeho muže dílem okamžiku. Vytasil meč. Ogrum rovněž sáhl po zbrani. Třímal v rukou ohromnou palici. Vypukl lítý boj. Meč několikrát protnul vzduch a jen tak tak, že nerozpůlil Ogrumovu ohromnou postavu. Ten se naopak oháněl svým kladivem. Mnoho ranám uhnul, několik jich vykryl a sám zasadil tu smrtelnou. V momentě kdy Drughan promáchl mečem, Ogrum se již napřahoval. Bylo vidět že většina opodál stojícíh mužů znejistěla. Statný válečník se zadíval k obloze. Tvrdá rána, rozdrtila Drughanovu lebku. Ten zavrávoral. Jeho tělo dopadlo na kolena, a s tupým žuchnutím se zřítilo k zemi. Byl mrtvý. Vítěz se mírně zaklonil a vydral ze svých úst nepřirozený řev, který vzápětí zanikl a nechal ostatní v obavách. Jeho krkem pronikla nablýskaná čepel, která oddělila hlavu od těla. Ta se chvíli kutálela a skončila u dveří jednoho z domů. Všichni bojovníci upřeli zrak k místu, kde se ještě před chvilkou bojovalo. Tam stál .. Wraghug. Pozvedl meč. Zvuk boje ustal. Obránci vesnice nemohouc uvěřit tomu co se odehrálo před jejich očima, zahodili zbraně a vydali se na útěk. Za pár chvil byly pouhými tečkami na obzoru.
Rozezněly se zvuky bubnů a oblohu protnul vítězný pokřik. Wraghug se svými muži začal prohledávat tábor.
Mnoho toho nenašel. Avšak nutno podotknout, že v jednom stanu našel hromadu masa. Ihned ho poručil odnést. Zbýval poslední srub. Ještě než vešel zaslechl křik. Tichý, srdceryvný křik. Sklonil hlavu a vešel do místnosti. Na stěně byla louče. Zrak mu sklouzl na podlahu. Tam na troše sena sténala statná žena. Zrak mu padl na malý uzlíček, jenž svírala v náručí. Sáhl po něm, žena však ucukla a zadívala se mu s odporem do očí. Wraghuga pokropila sprška slin a skončila na jeho obličeji. Hřbetem ruky si otřel tvář a s nenávistí v očích uštědřil ženě pár ran pěstí. Ta omdlela. Vzal malý uzlíček, ze kterého se na něj usmívalo .. co se to na něj usmívalo? Ještě nikdy neviděl nic tak škaredého a zároveň hezkého. Zapomněl na všechno okolo. Strčil dítěti k ústům malíček. To se na něj přisálo. S tupým úsměvem na rtech a dítětem v náručí vycházel ven. Zraky válečníků ho přiměli vzdálit prst od jeho úst. Naposled se zadíval na dítě a svěřil jej jednomu z šamanů.

„Pán, to dítě být dobrá v boj.“ Rozezvučel se příjemný hlas táborem.
„Já chtít ŠAMAN“ obrátil k příchozímu své temné oči, „pochopit?!!!“
„An-ano, být z něj šaman, jak říkat, pán.“ S těmito slovy se vzdálil. Seřval jednoho z mužů, aby odváděl práci pořádně a vydal se ke svému srubu.

Již odmala byly Bashrakovi vštěpovány do mysli kouzla. Promlouvali s ním duchové všech živlů. A nedávno, nedávno dokázal rozmlouvat i s duchem Divočiny. Po mnoha letech výcviku a přízni Bohů a Duchů se stal uznávaným šamanem. Po smrti Wraghuga se stal náčelníkem kmene. Vedl svou Hordu do válek a nezalekl se ani nejsilnějších kmenů. Získal si respekt. Nevrhal se do bojů pohlavě. Nýbrž s rozmyslem. Radil se se svými Bohy a žádal je o pomoc. Skoro vždy pomohli. Jednou si však vzal velké sousto. Špatně použil pomoc Duchů a stal se nesnášeným – i ve své hordě. Nezbývalo mu, než se odebrat pryč.

Vydal se … ale, to už je zase jiný příběh. Jedno je však jisté. Z hněvu duchů nevyvázl, jako nikdo z ostatních šamanů bez postihu. Byl zbaven moci, a byl zbaven také paměti a vzpomínek. Již nepamatuje tu ohromnou bitvu, kdy se krčil za svou matkou, nepamatuje ani výcvik u Wraghuga a co víc, nepamatuje si ani, co dělal když se stal Šamanem. Několik doměnek tu však je. Je dosti možné, že při porodu vnikl duch, z mrtvého těla otce, do těla syna. Ten se narodil právě ve chvíli, kdy hlava jeho otce dopadla k zemi. A není to vyloučeno. A tudíž, jak se bude Bashrak chovat dál, nezávisí pouze na něm, ale možní i na jeho otci.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Xawer - 5

Co dodat.
Eliska - 5

Velmi překrásné,z tohoto si můžete vzít většina z Vás příklad
Druid - 5

Sice by se našla nějaká výhrada, ale na výsledné známce nemuže změnit nic
Raist - 4

Skvělý.
Sith - 4

Hezky barbarsky pribeh. Neco malo by se dalo pozmenit ale i tak si zaslouzi 4.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 4: 4x
známka 5: 6x

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist