Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Hayato Gokudera

-> Charakterník

obrázek postavyBylo pochmurné odpoledne a venku se blížila bouře. Ale nejen venku. Také v hradě krále jednoho malého království na jihu Japonska. Před zdejšího krále opět stanul jeho syn Hayato. Opět se krutému králi nelíbil přístup jeho nejstaršího syna k vládě. Nechtěl nastoupit vládu po otci v krutých šlépějích svého otce.
„Pokud nebudeš vládnout tvrdě a bez milosti lid tě zničí.“ Opakoval snad už po stém král. „Pokud se to nenaučíš, budu muset předat vládu tvému mladšímu bratrovi.“
„Možná otče, nemáš pravdu. Možná by lid naopak přivítal změnu.“ Odpověděl Hayato bez jediné známky zaváhání. Poté se otočil a s vědomím toho, že jeho otec zuří, odešel do své komnaty.
Tušil, co přijde. Řekl mu to blízký přítel a osobní rádce jeho otce. Prý tato rozprava měla být poslední šancí, a pokud ani tentokrát neustoupí od svých názorů, pošle ho na převýchovu do armádního táboru blízko hranic, kde ho už podle slov krále krutosti k lidu naučí. Po této zprávě se Hayato moc dlouho nad ničím nerozmýšlel. Věděl, co musí udělat. Utéct a teď byl ten nejlepší čas.
Zabalil si do svého batohu nějaké oblečení, jídlo a pořádný měšec s penězi aby mohl dlouho cestovat. Počkal do večera, aby nebyl nápadný. K pasu připnul meč k pasu a vyrazil do stájí pro svého koně. Ve stájích koně osedlal, nasedl a tajným východem odjel z hradu do noci nikým nezpozorován. Jel lesem, dokud nenarazil na cestu směrem od hradu. Po asi hodině jízdy se zastavil na menším rozcestí, kde sesednul z koně.
„Tu se rozloučíme.“ Hladil koně po hlavě, „ Odtud musím po svých. S tebou bych byl moc nápadný. Sbohem.“ Poplašil svého koně a vydal se na druhou stranu rozcestí než jeho kůň. Po únavném kusu cesty sešel z cesty do lesa a šel si najít, místo kde by přečkal zbytek noci.
Putoval dlouho. Jídlo a vodu doplňoval v nejmenších vesnicích, na které narazil, sbíral si v lesích ovoce, přespával v odstrčených krčmách a ubytovnách. Když uznal, že je dost daleko od hradu a od otce začal vyhledávat místo kde by se usadil. Také mu došlo, že i když se usadí, bude si muset nějak vydělávat. Na hradě ho obyčejným řemeslům moc neučily. Jediné co se naučil, byl boj s mečem a v tom také moc nevynikal, tak si hledal také někoho, kdo by jej naučil řemeslu, s kterým by se uživil.
Putoval teď o poznání pomaleji. Penězi šetřil na horší časy, ale občas si dopřál odpočinku v hostincích. Jeden den narazil na takový krásný malý hostinec a chtěl si zde dopřát zaslouženého odpočinku. Vešel tedy do hostince a usadil se k jednomu malému stolku. Poručil si víno a teplou polévku. Než se nadál už mu to hostinský nesl, aby to měl rychle za sebou a vrátil se k bafání dýmky. Jen co se Hayato dal do jídla, rozrazily se dveře a do hostince vešli tři statní muži, od pohledu vesničané. Rozhlédli se a začali si klestit cestu mezi stolky do rohu, v němž seděl stařík okolo 60tky, s holý, róbou s kloboukem vraženým do čela.Ti tři po něm začali pokřikovat,ale stařec nějak nereagoval, jen usrknul ze svého poháru. To vesničany rozzuřilo. Už se napřahovaly, když v tom se před staříka postavil Hayato.
„ Nechte toho starce. Nevidíte, že je bezmocný?“ řekl klidně.
„ A ty seš kdo maličký?“ Zeptal se evidentně největší z nich „ Ty ani nevíš jak ten děděk je nebezpečnej. Je na něj vypsaná odměna. Postavil se králi, a když se ho pokusily zatknout, zabil dva vojáky a čtyři ošklivě zranil.“ Mračil se velký a čekal na Hayatovu odpověď.
Hayata jeho odpověď nějak nepoplašila, jen se letmo pousmál.
„To mě vůbec nezajímá. Já jsem syn krále Hayato Gokudera, a toho muže necháte být. A je mi úplně jedno co provedl.“
Vesničany to očividně pobavilo, protože se rozesmály na celé kolo.
„ Tak nás poctil návštěvou samotný Princ?“ pochechtával se nejmladší z partičky a posměšně se uklonil. „ Asi by jsme vám měly něco říct Vaše výsosti,“ v očích mu vířily pobavené jiskřičky.“ Už nemáte žádnou pravomoc Princi. Váš otec Král vám je v den vašeho útěku odebral, a nechal na vás vypsat nejvyšší odměnu v království.“
Hayata to očividně dost zaskočilo, ale rychle tento pocit zahnal, když v tom vesničan pokračoval.
„Očividně jste o tom neměl tušení tak v tom případě asi ani nevíte, že váš nejmladší bratr je na příkaz krále mrtvý.“
Hayata tento fakt rozzuřil. Chytil meč, vytáhl jej z pochvy a rozmáchl se. Ani si nevšiml, odkud ten poslední vytáhl dřevěnou palici, kterou ho mohutným úderem srazil k zemi.
V tom se doposud klidný stařík vymrštil. Už nevypadal ani klidně ani staře. Naopak z něj vyzařoval mladický zápal do boje. Něco zamumlal a udeřil holí do země. Vylétla od ní tlaková vlna, která trojici smetla na druhou stranu hostince, jako velká neviditelná ruka. Hayato slyšel o tlakových vlnách hodně, ale nikdy o žádné co by mířila jen jedním směrem, na jeden cíl, jako šelma na svou kořist. Trojice tvrdě a bez milosti dopadla na stolky. Hayato se moc nezdržoval uvažováním, jak to stařík udělal, vyskočil na nohy a rozběhl se k nejmladšímu, který ležíc na zemi projevoval známky života. Jen k němu doběhl, chytl jej za límec a vytáhl blíž k sobě. Mladý vesničan s námahou otevřel oči a uchechtnul se.
„ Co se stalo mému bratrovi? Proč to nařídil? Mluv!“ Rozkřikl se Hayato.
„ Po tom co jste utekl a váš otec se vás zřekl a vypsal na vás odměnu, se vás zastal a prosil krále, ať vám odpustí. Ten prý řekl něco o tom, že dalšího slabocha v rodině nesnese a nařídil vašemu druhému bratru, ať ho zabije. Ten ho samozřejmě uposlechl, odvedl ho a zabil.“ Mladý vesničan se začal štěkavé smát.
Hayato plný zloby a nenávisti ho začal mlátit. Vztek zněj, sršel. Mlátil dlouho. Vesničan se přestal smát, ale Hayato nepřestával. Mel celá ruce od krve, když mu na rameno někdo položil ruku.
„Nech ho už je dávno mrtvý.“ Pronesl klidně staříkNehodnotit nekometovat ještě dodám zbytek příběhu

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2024 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist