Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Ľamiša

-> Charakterník

obrázek postavyJako male dite byla holcicka vychovavana v dome podivnem, jakoby ocarovanem, ci snad kouzelnem.Dely se tam veci, ktere nemohl nikdo vysvetlit a vsemu doma i dalsimu ucili ji jeji rodice.Prve to byla hra, avsak casem bylo jasne, ze se jedna o kouzla a cary.Matka byl dobrosrdecna,uslechtila krasna a hodna zena,starala se o svou dceru jak nejlepe umela.Ucila ji roztomilym kouskum a vecem, ktere prinasely poteseni a radost.
Naopak otec ten byl uplne jiny, radoval se z nestesti a zla .Delal kouzla nepekne a hodne casto vsem ublizoval.Nutil to casto delat i svou dcerku a to se nelibilo matce ,ani male Lamisi.Az jednoho dne z tyrani a naschvalu otce byla Lamisa tak nestastna ,ze i jeji matka rekla, at jde a najde si jiny lepsi domov.matka jit sni nemohla tu by otec nasel a trest by ji neminul.
Matka naucila jeste dcerku nejake kouzla, byly vzdy pouzivany pro dobro a dobre veci.Tak tomu ucilaa tuto holcicku a tomu dodnes veri.
Pak jednoho dne musela z domu uz odejit.Chodila vsude, kde ji nohy nesly, poznavala ruzne lidi, ruzne mladiky se silou jenz se dvorili krasne divce, predvadeli svou silu a casto i hloupost.Pak starsi muze co znali ruznou magii jak temnou, tak dobrou.Premyslela neustale jakym smerem se ona vyda a jak se bude chovat.Dobra bude, ci ta spatna.Kazdy den ma sve nove poznani a kazda nova zkusenost ji vede svym smerem.
Dnes tato zena, kouzelnice, kde chodi a kdekoli se podeje se snazi pomahat a konat dobro.
Veri v lepsi zivot i cely svet.Doufa, ze najde spriznene lidicky, elfy, ci jine, kdo ji budou nasledovat.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Fafner - 0

mezera se píše vždy za čárkou a nikdy před čárkou. Příběh není ani trochu originální a je příliš krátký. Formulace vět jsou příliš složité a ani takto krátký příběh není čtivý. Doporučuji kompletně přepsat a nezapomenout na diakritiku.
Cintie - 0

Je to jako kdybych četla smsku...
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 0: 6x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist