Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Poutnik 'Číro' Klas

-> Charakterník

obrázek postavyRichard Tyyni, zvaný Číro, byl mladým bardem, jenž rád sváděl ženy a zpíval všem. Zmizel před léty šesti, během oslav Silvestrovských, kdy bujare pařil s cechem Legati. Ke Cruenťákům těm coby adept nastoupil, na oné hustopárty však vlastní vědomí přepil. Inu, stane se.
Z oné párty neřízené si Číro nepamatoval moc ni nic. Probral se teprve nedávno – a smažba musela to být pořádná, protáhla mu rub i líc! Šest roků trvala, památek móc, jó móc zanechala: hlas značně nakřáplý, bílý vlas i vous; vrásky kulaté, čelo krabaté, pod očima pytle jak *****ous. Ze všeho toho tančení a dovádění s vílami, tělo Číra zestárlo - i pod botami. Rok jak desetiletí se táhl, tož místo šestice na šedesátku to vytáhl. Inu, stane se.
Naštěstí krev severskou má a nad následky nebrečí; duše mladá zůstává a chmury zanechal v daleké kleči. Dále věří na Víly, den ode dne silněji a stále; i když Ileren rodný nalezl vypálen - nuže, stane se.
Vrátil se do Andoru, tedy, kde kamaráda Rona nalezl - toho výčepního veselýho, co za všeuměla se převlekl.
Takovýho s vopravdu zla-tý-ma ručičkama!
Ron ušil Čírovi hadry ze lnu a vše, co je potřeba, by spolu pak hospodařili, zas a znova. Jako za mladých let, k Legátům do adeptství znovu nastoupil; Rona tam tak dotáhl, a další dva kámoše pivem přikoupil. Než došel až sem, procházel náš Číro poli, vinicemi i lukami, kde povídal si s místními i Vílami. Říkali mu "Poutník"; ono jméno mu k srdci přirostlo; a jen pomalu a obtížně se to staré navracelo. A kudy tak kráčí, včera, dnes i teď, rozmlouvá i naslouchá, o čem že je ten svět. A sem tam rozumí, a někdy zase ne; však vnímá krásu úrody, života dravost, smíchu sílu a nádheru žně. A nakonec, od Ronana dostal slamák. Inu, stane se.
Z Číra Poutníkem, knězem vidláků, hovořícím s Vílami - fanoušek klasu i kvasu, tady i za horamu. Inu, stane se.
I s tímto vším, zdá se a koneckonců, dokážeme žít.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Lilien - 4

Hezky to vykreslí představu o postavě, navzdory tomu, že je to tak krátký a moc se toho vlastně nestalo. Inu, třeba se ještě stane. :)
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 4: 1x

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist