Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Jindra

-> Charakterník

obrázek postavyV rodinném krbu se mihali plamínky ohně. Mísnost byla prosycena krbovým teplem. Uprostřed místnosti seděl v pohodlném křesle pán, potahující z dýmky. V tom dveře rozrazí mladší žena, oblečená v prostém oblečení. „Je to kluk můj pane.“ Chlápek stal, jeho hedvábný kabát se leskl v místnosti.“Výborně, zítra uspořádáme třídenní hostinu a ty… chytej.“ Těžší váček letěl vzduchem. Potáhl z dýmky a podíval se do ohně. „Jak se bude jmenovat?“ „Bude to Jindra, podle vašeho děda.“ Řekla služebná. „Výborně, doufám že bude dobrý obchodník jako on.“

Dny ubíhali a Jindra rostl a rostl. Měl nádherný život, protože byl předurčen pokračovat v rodiném obchodů. Vždycky, když vzal Jindrův otec malého jindru na cestu povídal: „Vídíš tamten mlýn? Tak ten je můj.“ A měl pravdu jindrova rodina vlastnila mnoho mlýnů,domů a lesů. Ale přesto všechno jindrovy chyběla rodinná láska.
Jednou když mu táhlo na 16, přivolal si ho otec. „Jindro už si dost starý na to, abys ses začal starat o rodinné obchody. Jindra koukl k zemi. „Ale tati já to nechci.“ Jindrův otec otevřel pusu do kořán. „Co prosím!?“ „Já si chcu takovéto bohatství vydobít sám.“ „Synku nebud blázen, což chceš aby to dostal tvůj bratr který není ani z poloviny dobrý jako ty.“Jindra kývl. „ A řekni mi kde prosímtě si to vydobudeš, všechny nedaleké ostrovy patří také nám. „Pojedu do Andárie.“ „Synku probud se, andarie je jen pohádka. Marně jsme ji hledali 8 let a nic.“ „Já ji najdu.“ Otec vzhlédl k obrazu na kterém byla nakreslena krajina daleké země. „Dobře. Vem si lod a hon se za tou tvojí andarii, ale pamatuj si, až ji nenajdeš a budeš zklamanej nechod se sem vybrečet na rameno. „Já ji najdu !“ „Nebudu ti to rozmlouvat, když ji najdeš a vydobudeš v ní bohatsví, alespoň z desetiny mého, budeš mít můj respekt. „Najdu andarii a vybuduji v ní čest našeho jména, a jakmile skonám, pošlu závět se vším mým bohatsvím.“ Otec povzdechl. „Tak si vem jakoukoliv lod a jed“ Ani to nedořekla Jindra odešel. „Paličák jako sem býval já.“ Řekl otec a vyfoukl kolečko dýmu.

Jindra si vybral pevnou lod, tu nejlepší kterou jeho rodina vlastnila. Nejen že odolávala živlům, ale také piráti ji nedělali problém.Ale žádná lod nevydrží věčně. Zásoby se krátily a peníze též.Posádka byla neklidnáa chtěla se již vrátit. Jindra protestoval. Což posádku ještě více vůči němu štvalo. Jednou když Jindra nařídil zajet k nejbližšími ostrovu pro zásoby se stalo to co očekával, ale nemohl s tím nic dělat. „Tímto přebíráme velení na lodi a vy budete vysazen na ostrov. Vaším rodičům řekneme, že ste zkonal.“ „To nemůžete.“ „Už se stalo. Svažte ho a dejte mu roubík ž ho už beslyším.
Tak byl sám na ostrově. Bez lodi a bez posádky. JEDINé co mněl, byla jeho touha dostat se do andarie a ukázat otci jak dokáže vybudovat državí jako jeho otec. Zhruba měsíc trčel na bohem zapomenutém ostrově, dokud se na obzoru neobjevila lod, která plula k ostrovu nejspíše načrpat zásoby.
Když lod zakotvila u břehu, jindra ji pozoroval. Byli to lovci krakenů, okterých mu povídala jeho matka. Zrovna zakopávali zdechlinu jednoho krakena. Jindra vystoupil z keře. „Vy ste z andarie?“ Posádka lodi se na něj otočila. „Ano to jsme.“ „Prosím, nevzali byste mně do Andárie?“ „Proč ne, ale budeš pracovat na lodi, jako lodní tesař.“ Jindra kývl a byl rád že se dostane do andarie.
Dny,týdny, měsíce se plavil s posádkou a lovil krakeny, až uviděl na obzoru rozsáhlou zemi. „Co to je tam za zemi?“ Námořník vedle se zasmál. To je andarie. Jindra byl čím dál nedočkavější. Když připluli, byl první kdo vystoupil z lodi. Něměl moc věcí, ale měl usměv na tváři, andarie už jdu!“ A udělal pár kroků vsříc jeho osudu.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Lilien - 3

Sice je to stručný, ale pěkně se to čte. Oprav si chyby a dám 4.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 3: 1x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist