Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Alf

-> Charakterník

obrázek postavy Jednoho dne se v malé vesničce narodilo dítě. Všichni z něj měli špatný pocit, ale říkali si, že se jim to jen zdá. Po pár letech bylo jasné, že je úplně jiný než ostatní. Rád zabíjel a pitval různá zvířata. Jednoho dne se se vesničané rozhodli, že ho zabijí, protože je moc nebezpečný. Chlapci se podařilo jentaktak utéct a přísahal, že se jednou pomstí. Po par dnech na útěku narazil na hřbitov a rozhodl se, že to bude jeho nový domov.

Jednoho dne, při prohledávání hrobů, našel jednu hodně zajímavou knihu. Bylo v ní toho spoustu o smrti a také jak přivést k životu mrtvé. Rozhodl se, že se musí naučit vše co v ní je. Po pár dnech dokazal oživit krysu, ale to mu nestačilo tak se začal snažit víc. Po měsíci dokázal přivést k životu jakékoliv zvíře. A měsíc na to dokázal i člověka, jenže ne na moc dlouho. Rozhodl se, že musí prodloužit jejich životnost na tolik, aby byli schopni alespoň něco udělat. Po dlouhém a úmorném trénování, dokázal udržet nemrtvého pět hodin, než se rozpadl a už byl nepoužitelný a to mu stačilo. Dalšího dne oživil dvacet nemrtvích a vydal se domů.

Když přišel do vesnice se svými sluhy, všichni byli zděšeni a snažili se uprchnout. Jen pár statečných mužů se rozhodlo bránit vesnici. Nekromant je zabil bez slitování a pak je oživil, aby mu pomohly. Vyvraždil všechny kromě několika žen. Ty prvně znásilnil a po té usmrtil. Večer, když se díval na oblohu, si říkal, že se ten den celkem pěkně vydařil.

Když spal, tak se mu ve snu zjevila nádherá žena s šedavou kůží a ta mu řekla, že pokud se chce naučit více o nekromancii a také potřeby k ní tak za ní má přijít. Měl jít na jih k velkému hřbitovu a dokázat, že je hoden být jejím učněm. A aby dokázala, že to není sen, vypálila mu přes cela záda koštěného draka. Ráno když se probudil a dotkl se zad zjistil, že tam vážně má něco vypálené. A tak se zbalil a vyrazil na cestu. Po šesti dnech narazil na obrovský hřbitov, po kterém pobíhalo spoustu nemrtvích, někteří měli i zbraně. Jakmile ho zahlédli vrhli se na něj. Neváhal a tasil svůj krys a několik jich zneškodil. Bylo jich moc na to, aby je zvládl sám a tak se rozhlédl a spatřil několik ostatků neváhal a hned je přivedl k životu. Po několika minutách všechny nemrtvé porazil a vydal se do velké katedrály, která byla uprostřed. V ní prve zahlédl nejruznější druhy nemrtvich od zvířat po duchy a na druhé straně seděla v trůnu z lebek žena z jeho snu. Když ho zahlédla, tak se usmála a řekla mu, že ji překvapil, protože je první komu se podařilo dostat se k ní. Po kratkém rozhovoru ho přijala za svého učně a několik let ho učila jak povolat silnější nemrtvé nebo jak se v něj dokonce i změnit. Naučila ho i různá kouzla. Až jednoho dne byl lepší než ona. Při studiu se do něj nekromantka zamilovala. Jednoho dne přišla ke hřbitovu armáda, která měla za úkol najít a zabít toho, jenž vyvraždil vesnici. Po dlouhém krveprolití byla armáda poražena, ale i nekromant byl mrtev a tak se nekromantka rozhodla, že ho oživí. Po te co ho oživila, jí poděkoval a probodl krysem. Poté se zvedl, zbalil si věci a odešel.

Vypravěč v hospodě vypil svůj mok a usmál se na dívku, která ho poslouchala. "Co bylo dál s tím nekromantem a jak se jmenoval?" zeptala se. "Kdoví je to jen příběh a možná se ani nestal" mrkl na dívku. "A ted´ mě prosím omluvte začíná svítat a já bych měl jít". Muž vstal, položil několik zlatých mincí na stůl a vyšel ven z hospody. Venku se protáhl, rozhlédl a když zjistil, že ho nikdo nesleduje zamumlal zaříkávadlo, přeměnil se v mohutného koštěného draka a odletěl směrem k vycházejícímu slunci.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Telecontar - 1

hmmm
Raist - 0

Tohle že je příběh?
Sith - 1

Charakteristika necharakteristika, pribeh nepribeh.
Illidan - 1

Promin ale na me je to moc.. jak to rict. Jednoduchy bych to nazval..
Heratrix - 2

není to příběh podle mého vkusu, je jednoduchý, ale jeho nechutnost odpovídá mé představě o nekromantech, a tak to má být. Kdyby sis s tím ještě trochu pohrál, dá to i na 3. Oproti jiným, kteří napíšou 4 věty o vypálené vesnici, to aspoň má trochu děje.
Amroth - 3

"Proč..."
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 0: 1x
známka 1: 4x
známka 2: 1x
známka 3: 1x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist