Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Lothorn

-> Charakterník

obrázek postavy Lothornův příběh
1. část
Den první - „U dvou havranů“

Po klidné ulici se prochází mladík prohlížejíc si se zájmem zboží vystavené ve všech těch krámcích a stáncích.
U koženého opasku se pohupuje dlouhý ocelový meč, s krátkými hnědými vlasy si lehce pohrává větřík. Onen mladík má na sobě jen postarší ošoupané oblečení a snad ještě starší kroužkové brnění. Nejednou se mu kdejaký jiný válečník v plné plátové zbroji vysmál, neboť nevěřil, že by mohl s takovou výzbrojí někoho porazit.
Plně zaujat svými myšlenkami, vkročí onen mladík do hostince „U dvou havranů“.
Tiše zapluje ke stolu, odloží opasek s mečem a zavolá hostinského. Ten po chvíli s nevlídným pohledem opravdu přichází, ale zdá se, že host už o něj nejeví sebemenší zájem a svojí pozornost věnuje jen oficiálně vypadajícímu plakátu, na němž stálo tiskacími písmeny:

„Na počest krále našeho a královny naší,
se dne pátého od narozenin královny,
bude konat rytířské klání.
Vítězem nechť je ten nejlepší a nejsilnější ze silných.
Odměnou vítězi budiž skvělý kůň a měšec stříbrných mincí.“

Po přečtení plakátu se cizinec zvedl a stejně potichu jako přišel, tak i odešel.

Den druhý- Turnaj
Uplynuly dva dny od Liquidova odchodu z domova za slávou a bohatstvím. Zlaťáky zmizeli stejně jako naivní představa o snadném výdělku a čestných rytířích.
Začal poznávat opravdový a nelítostný svět plný politiky a smrti. Každý, jenž nosil hedvábí, byl hoden nosit rytířskou šerpu nebo snad šlechtický titul. Ten, kdo vlastnil peníze, měl i moc a v podstatě vlastnil celé město. Neexistovalo nic, co by se nedalo koupit snad až na pár jedinců, jenž zastávali názor, že snad existuje i lepší svět než je tenhle zkažený a prožraný korupcí.
Liquid byl znechucen a zklamán tímto světem. Byl rozhodnut se odtud dostat. Jediná cesta odtud vedla skrz turnaj. Naneštěstí pro něj se do turnaje přihlásili ti nejlepší, co by také čekal že? Byl mladý a nezkušený, trénoval jen na dřevěných kůlech s železnou tyčí. Jakou on měl šanci? Přesto všechno se přihlásil do turnaje. Liquid turnaj nevyhrál, ale měl štěstí. Na turnaj se přišel podívat i místní kapitán stráží, jenž tu hledal bojovníka, který by byl hoden stát se novým rekrutem stráží. Vyhlídl si našeho mladíka. Byla to pro Liquida jedinečná příležitost, když přijal nabídku kapitána a stal se rekrutem.

2. část
Liquid strážníkem

Byl ubytován v místním hostinci, kde místo luxusu se dočkal akorát špinavé podlahy, zakouřených místností ze špatné pece a nepříjemných podnájemníků v jeho slamníku. Naštěstí pro něj byl na podobné podmínky zvyklý.
Několik měsíců musel denně prokazovat své znalosti zákonů země i města. Znát každého šlechtice i vládce, pobudu i zlodějíčka. Učil se bojovat a hned potom rány ošetřovat. Střílet s lukem i kuší, házet oštěpy i jezdit na koni. To všechno musel zvládat.
Trvalo dlouho, než se kapitán rozhodl, že Liquid je hoden být strážným města. Práce to byla nenáročná a přiměřeně placená. Občas vyhodit žebráka z města, uklidnit opilce či zavřít lapku, to všechno bylo na denním pořádku. Liquid to zvládal dobře, za peníze si koupil plátové brnění, plášť a vše co správný strážce zákona má mít. Měl znalosti i schopnosti. Již to nebyl ten nemotorný mladík co dřív. Také vyhrál několik soubojů i dva turnaje. Byl velice ambiciózní a schopný. Získal respekt, peníze, jen ne slávu. Bylo mu to málo.
Chtěl víc. Cvičil tvrději, učil se déle a pečlivěji. Po pár měsících kapitán odstoupil z funkce a Liquid byl zvolen jako jeho nástupce. S vyšším platem přišli i další povinnosti. Byl více žádán, posílán na tajné úkoly. Několikrát si ho vyžádal osobně i sám pan král. Již to nebyl ani tak strážník jako rytíř ve službách krále. A měl přijít úkol, který měl změnit Liquidovi život. Mělo se mu splnit to, po čem vždy toužil. Odplout do cizí země.

3. část
Tajný úkol

Liquid byl povolán do hradu, prý snad sám král si ho osobně vyžádal. Král byl spokojený s dlouhodobě dobře odvedenou prací Liquida. Vyžádal si ho proto znovu. Na tenhle úkol potřeboval někoho spolehlivého. Schůzka proběhla v temné komnatě, nesměl je nikdo vidět ani slyšet. Nemohli riskovat prozrazení u úkolu, jako byl tento. Rozhovor probíhal dlouho do noci. Poté oba odešli.

Den druhý- V přístavu
Ten den bylo v přístavu rušno. Spousty lodí přijížděli s novým nákladem a mnoho jich zas odplouvalo pryč s cenným nákladem krystalu, který se kousek odtud těžil. Liquid byl nervózní, nikdy neplul na lodi. A teď ho čekala dlouhá plavba do neznáma. Nevěděl, jestli ještě někdy uvidí své rodiče, svůj domov.
Netušil, co ho tam čeká, co se vlastně bude dít. Věděl jen název lodi, která ho měla odvézt- ,,Dominique“. Lodí v ten den viděl hodně. Ale jen jedna měla naplnit jeho osud.
Den třetí- Na lodi
Život na lodi byl nudný, stereotypní. Na moři byl klid, jen malé vlnky naráželi do lodi. Liquid byl na lodi jako nejváženější host. Byl obsluhován jako král, ubytován v kapitánové kajutě. Ještě nevěděl, co ho přesně čeká. Prý dostane informace až od kapitána lodi. Trpělivě čekal. Po pár hodinách kapitán přichází do kajuty. Liquidovi jen předává svitek s královskou pečetí a zas odchází. Liquid otevřel svitek na kterém stálo:

„Jak již víte, kapitáne Liquide,
Království je ve vážném ohrožení.
Je třeba, abyste našel vhodný kus země,
kam bychom se mohli uchýlit.
Utajení je v tomto případě prioritou.
Nikdo nesmí vědět, proč jste připlul
a co máte v plánu.
Vaše nové jméno bude Lothorn, syn chudé rodinky,
kterou zmasakrovali skřeti,
v zemích, které jsme Vám vytipovali
je to běžnější než by se mohlo zdát.
Dostanete jen 10 zlatých a starší oblečení,
abyste nevzbudil podezření.
Budete se i chovat jako selský synek.
Nejlepší bude, když zatajíte své schopnosti.
Každý týden připluje loď, pošlete svítek s informacemi,
které jste zjistil a jak jste pokročilv bádání.
Až bude vše připraveno, my připlujeme.“

Jakmile dočetl, svitek spálil nad hořící svící. Cesta trvala mnoho dní, mnoho zemí prošli, dokud Liquidovi nepřišla jedna docela vhodná. Velikostí odpovídala jeho zemi, úrodná pole i dostatek lesů. Byl připraven splnit úkol.4. část
Andaria

Liquid udělal vše, jak stálo ve svitku. Oblékl si staré šaty, vzal malý váček s 10 zlatými a začal prozkoumávat místní města a zemi zvanou Andaria. Lidé tu byli stejní jako v jeho zemi. Mluvili i stejnou řečí. Ale přeci jenom tu bylo něco jiného. Magie. Dosud se s ní nesetkal, byl překvapen, jakou mocí tu vládne jeden muž či žena. Silou vůle dokáže přinutit blesk sejít z nebes? Neuvěřitelné. Byl svědkem, jak jedním lusknutím prstů muž svedl vyvolat ohnivou zeď či složit muže v plné zbroji.
Se zaujetím to všechno psal do svítků a posílal informace do své země. S nikým se moc nebavil, nikoho nezdravil. Živil se lovem zvěře, kterou prodával v místním hlavním městě- v Andoru. Vydělal si i dost na to, aby si koupil zbroj a meč. Bylo to něco jiného než byl zvyklý, ale ušlo to. Stále posílal informace, prozkoumával okolí. Byl si vědom toho nebezpečí, ale musel to dělat.

Později si našel přátelé, poznával místní kultury, nové rasy ,nové zbraně a magii. Posílal do své země informace o rase, o které netušil, že existuje. Elfové.
Byli to velice chytří a vysocí tvorové. Na nové jméno si rychle zvykl dokonce si i vymýšlel příběhy, odkud vlastně přišel, které vyprávěl zvědavcům. Pokaždé to bylo trochu jiné, zmatené, ale stačilo to. Hrát si na selského synka mu nedělalo problémy, přeci jenom on byl dříve také sedlákem. Šlo mu to velice dobře. Země se mu líbila, dokázal si představit, že by tu zůstal do konce svého života.

Když jednou čekal na loď se svitkem, loď nepřiplula. Čekal, čekal dva roky.
Za tu dobu Liquid již byl, dalo by se říci Andarijcem. Místní země mu tak přirostla k srdci, že již nebyl schopen podávat informace či odplout jinam. Měl tu přátele, domov i cech. Když potom připlula loď, byl překvapen. Jeho lid dokázal zažehnat nebezpečí a zůstal ve své zemi. Postupem času na našeho Liquida zapomněli. Ale Liquid se s lodí již nevrátil, zůstal v Andarii, kde si chce vydobýt stejné postavení, jaké měl před odplutím ze své země.


návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Tegonur - 2

No .. nic moc, ale lepší než některé příběhy.
Gryfus - 4

Skvělý příběh ale pokračování chybí. Bylo by to na 5, ale 4ka je to, ať ještě něco dopíšeš
Fafner - 4

Je to docela dobré...
Theseus - 5

Příběh pěkný, čtivý ale trošku více podrobností by neškodilo. Naneštěstí celkový průměr kazí stará hodnoceni. Po dlouhém váhání dávám za 5. Ale doufám drobnou uprávu k lepšímu.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 2: 2x
známka 3: 1x
známka 4: 3x
známka 5: 1x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist