Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Eowyn

-> Charakterník

obrázek postavyEowyn, je nádherná bělovlasá holka. Jediná dcera Eomunda a Theodwyn. Je Dcerou šlechetných a poněkud bohatých lidí, proto vypadá někdy chladně, nepřístupně a vážně. Eowyn byla stejně jako její bratr Éomer pojmenována po králi Rohanské marky, Eorlu Mladém. Celé její jméno jde přeložit jako "ta, která našla zalíbení v koních".
Na této ženě nejvíce zaujme její rozhodnost, odhodlanost a odvaha. Dlouho žila v Meduseldu a zasvětila své mládí staraním se o krále Théodena, který ji sváděl ke zrazení rodu. Toužila po volnosti, po rovnosti s muži a po hrdinských činech. Nebála se smrti ani bolesti, ale klece, kterou pro ni představovala výchova malinkých dětí, starost o nemocné. Už od mala ji naučili zacházet s mečem a jezdit na koni. Samozřejmě vždy, když byla šance k boji, ji poslali s lidmi do bezpečí, aby se o ně postarala. Vše se změnilo po bitvě, která později nastala. Odjela s vojskem v mužském převlečení, pod přezdívkou Dernhelm, kde se zúčastnila bitvy, kde zabila Pána zdejšího území - kterého nemohl zabít žádný muž, ale pouze mladá dívka. Později byla známá také jako "Paní štítové ruky"
Eowyn se zamilovala do jednoho statného mládence, ale její láska byla spíše obdiv, viděla v něm někoho velkého, obdivala jeho odvahu, moudrost a moc - a také se mu chtěla zapodobat. Poté si uvědomila , že ke štěstí nepotřebuje slávu a moc, ale stačí jí láska. A tak zabloudila do světa Andaria, kde se stala léčitelkou lesní zvěře, aby mohla pomáhat slabým a nemocným zvířatům a o to později Zaklínačskou mistryní.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist