Aktuální dění Pro nováčky

Postavy 

Magie 

Herní mechanismy 

Výroba, předměty 

Hraní role Města a území

Neobyvatelná města 

Informace

Zmatkal

-> Charakterník

obrázek postavyJednoho krásného slunného jarního rána, kdy sníh ještě přetrvává na okrajích luk u lesních porostů, kdy zem začínají zdobit první kvítky jarních bylin, si vrabec spokojeně a svobodně kličkuje mezi větvičky křovin. I tu se mu zalíbila větvička na jednom z malinových keříků tamního lesa. Elegantně zamával křidélky tak, aby zpomalil svou rychlost a chytil se svýma malinkýma nožičkama malinové větvičky.
V ten moment vzduchem zasvištěla dřevěná hůl a z vrabce zbyl jen chomáč peří, řítící se k zemi. „Provokovat budeš ty parchante malej vopeřenej! Sis myslel, že na tebe nedošáhnu co ?“. Hrubě zakřičel Zmatkal a jeho malá smradlavá bota zaryla malinké vrabčí tělíčko do tvrdé lesní zeminy. Malý tlustý nehezký elf si posbíral zbytek svých věcí, které se válely poblíž a pokračoval svou cestu dále do města Andor. Jeho rodné město, kde lány polí vinoucí se po cestě z Havantu, mu navždy budou připomínat příběh jeho mrtvé matky. Vždy, když jde okolo rozkvetlého pole ženšenu, se zde zastaví a povzdychne si. „Kdyby nebylo toho tupého hnusného barbara… Co mi odtáhl maminku do pole a tam … Tak bych nemusel smrdět na tomhle zavšiveném místě.“
Pohlédne do dali na velké hradby města Andor a pokračuje v cestě, sám, bez přátel, pouze se svím zmatkem v hlavě, který ho provází celí jeho život. Není divu, vyrůstal sám na okraji města v žebrácké čtvrti. Jeho matka se zabila, když byl ještě dítě, nedokázala dále snášet posměšky a urážky na jejího syna, který jí už tak každým pohledem připomínal onen osudný den. Jaké budou další dny Zmatkala, elfa jenž má mírné rysy barbara ?... To ví jen bohové.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Heratrix - 3

Příběh rozhodně... netradiční. Výstižně napsaný. Dobrá čestina (až na svím a celí život. Krátký.
Amroth - 3

Pěkné intro do hry
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 3: 2x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist