Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Caradoc

obrázek postavyJsem Caradoc syn Alwegův, žiji na kopci malé vesničky u jedné z hlavních obchodních cest našeho kraje. Často jsem jako kluk sedával na střeše kurníku a pozoroval jsem ruch dole na předměstí a snil o tom že se jednou stanu obchodníkem a také budu jezdit s karavanou a prodávat a vozit zboží. Jak čas plynul a já se věnoval hospodářství s mými sourozenci a rodiči, myšlenka stát se členem karavany byla stále vzdálenější a vzdálenější.
Jednoho dne po práci jsem šel zahnat ovce z pastvy a na vedlejší příjezdové cestě, která vede kolem našich pozemků jsem potkal vůz tažený jedním koněm a dva muže kteří opravují polámané kolo. Všiml jsem si že se jim práce moc nedaří, protože jejich dřevařské umění nestálo za velké rozepisování. Nabídl jsem pomoc a odnesl jsem kolo k nám na statek a spolu s mým otcem jsem opravil a vyrobil vše potřebné pro funkčnost kola. Vůz se podařilo zprovoznit až po setmění. Kupčíci jásající samou radostí že se přeci jen aspoň k večeru dostanou na hlavní cestu, zvou mne a mého otce na rundu pití.
Ani jeden z nás nebyl proti a tak jsme šly do vzdálenější krčmy na pořádný doušek dobrého a vychlazeného piva. U stolu si jeden řekne více a tak jsem ze sebe pravil že bych se moc rád stal členem karavany a brázdil dálky světa. Když mne vyslechl kupčík, který si říkal Nadin, řekl že tuto část světa moc nenavštěvuje, ale že na zpáteční cestě se zde znovu zastaví s tím že bude potřebovat dobrého bojovníka, který ochrání nejen jeho zboží, ale i jeho samotného. Ta doba než se znovu ukáže bude trvat přibližně šest měsíců.
Za těch šest měsíců jsem pomáhal se sklizní a domácími pracemi a snil jsem o nadcházející možnosti. Můj otec vycítil mou touhu a splnit si svůj sen. Vzal mne jednoho dne na půdu domu, otevřel truhlici a ze starého plátna vyndal starý, leč pevný a ostrý palas, dřevěný pokovaný štít, kožené krzno, pevné boty a rukavice. Usmál se na mne a pravil že nastal můj čas. Nevěděl jsem co říci, a tak jsem zbalil zbraň a oblečení a začal se pomalu připravovat na cestu.
Zanedlouho poté přijel do naší vesnice kupec Nadin a byl potěšen mým rozhodnutím. A tak začíná má pouť po zemi Andaria a já věřím že dobudu čest a slávu.
Naneštěstí při jedné z cest nás přepadl klan lupičů, zajal mého pána, zabavil naše zboží a mne poslal se vzkazem do města pro zaplacení výkupného. Nadina jsem od té doby neviděl protože městská stráž nechce s takovým cucákem nic mít společného. Maje u sebe 10 zlatých vydal jsem se do města Thyris zkusit štěstí. Svět jaký jsem si snil začal být jiný než jsem čekal. Ale nevzdávám se……

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Raist - 3

Je to krátké, ne zas tak pěkné, ale je to jeden z mála příběhů, které skutečně uvozují do světa.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 3: 1x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist