Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Barborka

obrázek postavy Bylo, nebylo. Za sedmero řekami, čtvero horami, devatero hradbami a stopadesátitisícovým davem skřetů, žil jednou jeden barbarský kmen. Barbaři si zde byli rovni s barbarkami - byl to velmi primitivní kmen, a tak i na velitelském stolci seděl barbar Hrudar se svou většinou věrnou družkou Jasněnkou. Náčelníky byli oni oba. K ruce měli pana Praštěla, jediného nebarbarského člena kmene. Pan Praštěl přišel na tohle místo před dlouhými roky jako průvodce skupiny cestovatelů, ale byl jediným, kdo tuto návštěvu přežil. Přesvědčil totiž místní primitivní obyvatele, že bude učit jejich děti cizím jazykům. A jelikož tihle barbaři opravdu nepobrali příliš rozumu, domnívali se, že mistr Praštěl bude jejich děti učit znát cizí kuchyně a způsoby, jak připravit cizí jazyky k snědku. Že byl pan Praštěl jazykovědcem a nikoliv gastronom, na to přišli až později, když na ně jejich vlastní ratolesti začali mluvit uplně neznámou hatmatilkou. Ale protože si legračního rudovlasého mužíčka mezitím oblíbili, bylo jim ho líto ho sežrat a nechali ho pokračovat v jeho činnosti....aspoň měly děti jinou zábavu než lov, boj a výuku rozmnožování na pozůstalých z napadené vesnice.

No a paní Jasněnce se jednoho dne narodila dcera. Sice byla menší, než je u barbarů zvykem, a nápadně podobná zrzavému trpaslíkovi a měla hned po narození odpor k syrovému masu, ale náčelník Hrudar z ní měl takovou radost, že se mu nikdo ani neodvážil podsouvat myšlenku, že jeho letité zranění z boje, kdy nemohl měsíc dát nohy k sobě a mluvil velmi vysokým hlasem, se vylučuje s možností mít své vlastní dítě. Ani sám Praštěl se ke svému výtvoru nehlásil, jen si prosadil, že dítě se musí jmenovat Barborka a mělo by se věnovat hře na hudební nástroj. V úvahu připadal bubínek, protože ty ostatní barbaři nepochopili. A tak se i stalo. Jazykovědec a onomastik Praštěl si liboval, jak krásně zní spojení barbarka bardka Barborka a raději se nenápadně vytratil z tábora tížen obavami, aby si Hrudar přecijen nevšiml Barborčin rezavých vlasů a nezačal mít podezření, protože jediný, kdo měl v kmeni takovéto vlasy, byl právě vyděšený učitel.

Na bubínek se Barborka naučila hrát velmi obstojně. Dokázala hrát tak, že to ostatním nahánělo husí kůži, ale i krásně ukolébavě anebo tak povzbudivě, že ztratili v bitvě i poslední semínka pochybností a naplno se pustili do svých nepřátel. Komunikací s ostatními děcky převzala i základy cizích řečí, kterým je naučil mistr Praštěl a také čtení, které taktéž vyučoval mistr při svém dlouhém pobytu mezi divochy. Když pomineme epizodu s malým chlapcem, kterého Barborka našla v lese, jak si hraje s medvědy, a stali se z nich nejlepší kamarádi, pak už stojí za zmínku jen přepadení jedné vesnice vzdělanců, kde se Barborka zmocnila několika knih napsané řečí, které rozumněla. A dočetla se tam o velkých dobrodružstvích, neohrožených hrdinech a velké slávě, která ji může potkat v městě Andor. Hned jak tento reklamní turistický leták dočetla, netoužila po ničem jiném, než se dostat do Andoru. no a jak sama říká, cituji týdeník "Andorský šum": "Nebýt toho medvědího chlapce jménem Rethon, nikdy bych se asi do toho města nepodívala." A protože v Andoru našla partu skvělých lidí, zavrhla myšlenky na návrat z civilizace do divočiny a zabydlela se v nějaké věži nedaleko Andoru. A hraje, hraje a hraje...

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Druid - 5

tak já si dám taky bůra(skromnost nade vše ;) )
Xawer - 5

Ja proste nemuzu jinak, proste cist ty tpvje blaboly je k popukani
Milli - 5

Naprosto neco absolutne odlisneho.. dovolim si rict ze je to jeden z mala nesrdceryvnych pribehu.
Johny - 5

Konečně někdo kdo si hraje :)
Eliska - 5

Jak kdosi řekl,nemít uši,tak mám pusu kolem celé hlavy :)
Borek - 5

Lol, lol, rofl. ;-)
Droam - 5

Kdyby takovyhle byl aspon kazdy desaty.
Raist - 4

To je super.
Illidan - 5

Mazec :)) v některých místech mi to připomíná Kulgur..
Enari nom - 5

*Culí se od ucha k uchu* Pěkné
Vesi - 5

Všimla jsem si jen dvou chyb, výborně :) Příběh skvělej, i když jiný druh humoru, než upřednostňuju.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 4: 2x
známka 5: 16x

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist