Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Celeborn

-> Charakterník

obrázek postavySlunce vstavá rudé, Elf ví , že v noci byla prolita krev,a že celá jeho rodina je v nebezpečí... ihned běží k jejich domu, který leží na rozlehlé louce, ale je už pozdě... naproti němu běží matka a pomáhá malému synkovi.V patách mají tlupu více jak dvaceti skřetů, kteří dychtí po jejich elfské krvi. Otec při tomto pohledu vyslovil mohutným hlasem mocné zaklínadlo, které ochromilo skřety na dostatečnou dobu, aby mohli uprchnout do lesa, ve kterém se dobře vyznali.
Netušili však, že skřeti jsou všude kolem. Pomalu se plížili ve stínu stromů a snažili se dostat od těch ohavných bytostí co nejdále. když se však dostávali z hustého lesa přiletěl zpoza vzdaleného stromu síp a zarazil se do kmene těsně vedle malého chlapce. Rodiče synka popadli a tiskli ho k sobě, jelikož jeho přežití bylo pro ne to nejdůležitější. Neuběhli však daleko a druhý šíp si už našel svůj cíl. Otec padl na kolena a z prsou mu vyčníval hrot skřetího šípu. Sáhl si do rány a křikl na svou ženu: ,, Utíkej! A nezastavuj se! " Matce vyhrkla do očí slza a jamným hláskem řekla jasné a od srdce vyslovené ,,Miluji tě." Otočila se, popadla synka a s pláčem utíkala jak jen mohla. V dáli pak slyší mocný hlas svého muže jak vyřkl poslední zaklínadlo aby jim usnadnil cestu do bezpčí.
Po zdlouhavé noci potkali první z lidí, kteří uprchli před skřety. Přidali se k nim a po pár dnech putování došli do bezpečného, skřety neosídleného města jménem Andor. Tam se také usadili a zde začala Garvin, dcera Kelvornova vychovávat malého Celeborna. Učila ho tomu, co nejlépe ovládala a znala. Celeborn se tedy začal učit lukostřelbě, krocení zvěře, jak se dobře ukrýt a pohybovat ve stínech stromů. Přizpůsoboval se životu s přírodou a učil se jak ji chránit. Vždy obdivoval matku jak si přiklekla, lehce zapiskala a z lesíku vždy přiběhl jelen, vlk či medvěd. Tomuto umu se Celeborn věnoval nejvíce a stával se z něj silný a obratný elfí mladík.
Andarijský lid se pomalu začal vzpamatovávat a začíná dobýjet svá stará města. Havant, Thyris. Začíná se mluvit o další bitvě. Bitvě o město Lewan. Garvin si moc dobře pamatovala na onu noc před mnoha lety, kdy se její manžel obětoval pro jejich záchranu. Učinila tak rozhodnutí bojovat za lid Andarijský a pomoci tak pri osvobození elfského města. Mladý Cel byl ochoten jit po boku své matky do boje taktéž. Nebyl však dost skušený a jeho matka rozumě rozhodla, že nikam se nehne dokud se nevrátí.
Nastaly velké oslavy, město Lewan je opět v rukou lidí. Vrací se první hrdinové ale ty Celeborna nezajímají. Pořád čeká na příchod své matky. Ale stále nic. Uplynuli dny než se k němu donesla zpráva: ,,Garvin padla v boji proti skřetům..." Skřeti ho připravili o vše co měl, o svou rodinu ! Matku i otce ! Dlouhé roky se Celeborn jen trápil, smutnil a proklínal ty skřetí bestie. Trvalo mnoho let než se vzpamatoval, dospěl, a postavil se na vlastní nohy.

Nyní brázdí cesty země Andarijské na svém udatném koni a vypleňuje je od zlých skřetů.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Sith - 2

Hm mas trochu popleteny sled udalosti a pribeh nic moc.
Raist - 2

Něco v tom je, ale moc toho neni.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 0: 1x
známka 1: 2x
známka 2: 2x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist