Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Pelias

Kapitán lodi seděl na hlavní palubě. Jako téměř všichni na palubě měl i on karmínově rudý plášt s šerpou a modrý šátek-byli to žoldnéři svobodného bratrstva. Vedle kapitána seděla uplně jiná postava, která sem, soudě podle šedé roby a špičatého kouzelnického klobouku vůbec nepatřila, byl to mág, před nedávnem ještě královský mág- Pelias.
"Ta země ve které vás vyhodím je dost vzdálená na to, aby vás tu někdo z Nového kruhu hledal. Neznam ji moc, občas tam pašuju chlast" kapitán si sundal šátek a jeho pleš fse na slunci zaleskla. "tamní lidi moc neznam, ale slyšel jsem, že většina z nich sou fajn... Prej sou tam náký infantilní hlupaci, kterým se do rukou dostala moc ani nevím jak, ale na ty bych kaslal." Čaroděj dopil sklenku vína a podíval se na kapitána. "Vím, vím, něco jsem o ní zaslechl, žije tam můj kamarád, Rieltar, znáte?" Kapitán se zamračil jako by vzpomínal. "Něco jsem o něm slyšel, nákej negr z jižního pobřeží říkal že je to čaroěj. zabývá se prej černou magií a kupoval černej lotos..."
Mág se pousmál. "Ten starý vlk byl vždycky trochu podivín." Zapřemýšlel čaroděj. Přešl k okraji paluby a zahleděl se do dáli. Tmavě modré moře pokračovalo do nekonečné dálky. "jak sme daleko?" Zeptal se. "Den plavby" Odpověděl kapitán. "Du si lehnout, ještě mě bolí hlava po tom včerejšku." Řekl kouzelnik a kapitán se ušklíbl.

Když jsme dorazili do té země, kapitán zakotvil u vesničky jmenem Havant, vystoupil jsem tam, a abych byl nenápadný, vzal jsem si jen kalhoty plášt a triko. Chtěl sem tu na chvíli začít novy život, aspon do doby, kdy se na mě v me domovině zapomene... byl jsem královský mág v Akhauranu, pouštním království, které těžilo z obchodní cesty vedoucí daleko na jih. Byl jsem nepohodlný Novému kruhu, frakci mágů, kteří se krvavým převratem otrhli od starého kruhu. Vytvořili spiknutí a obvinili mě z pokusu o vraždu. Pak, bez mé ochrany se stala královna slabá a vládu převzal arcimág Varanth jako regent.Tři měsíce jsem strádal ve vězení, vtéměř mrtev, protože než mě uvrhli do cely, podrobili mě strašlivému mučení. Utéct se mi podařilo jen náhodou, když vzbouřeni žoldnéři Svobodného bratrstva zautočili na palác. Se Svobodným bratrstvem sem vždy udržoval dobré styky, ale Varanthovi se podařilo je nějak vyprovokovat, nevím jak a ani sem to neřwšil, když bojovníci Svobodného bratrstva prolévali krev gardistů nového kruhu, které před meči bojovníků nezachránili ani jejich pušky a karabiny. Žoldáci mi pomohli z cely a na oplatku jsem pro ně v souboji porazil arcimága Varantha a osvobodil královnu. Ale Nový kruh o mě věděl a nehodlal mě nechat ve světě živých, věděl jsem to většina mých přátel zemřela rukou vrahů Nového kruhu. Ještě té noci co jsem opustil svou celu jsem zbalil bednu nejlepšího vína a vyrazil s jednou bandou žoldnéřů po moři do vzdálených krajů.
Cestou jsem poznal mnoho nádherných ostrovů, viděl snad všechny barvy moře-od temně modré až po nebesky azurovou, spatřil překrásé exotické země a kultury, viděl jsem mnoho tajuplných chrámů, tajemných jeskyní, obchodovali jsme s černými lidmi, vykradli nejednu hrobku, dotkl jsem se mnoha artefaktů, tajuplných předmětů a šperků vykládaných drahými kameny. mnoho nocí jsme ztrávili rozhazováním pěněz v přístavech, pili jsme víno a jedli opékané maso v noční laguně, jejíž azurový třpyt nás ráno okouzloval svou krásou. takový byl život mezi žoldnéři Svobodného bratrstva.
...Vrátil jsem se ze vzpomínek zpět do reality a vyrazil směrem do Královského města Andor. tam jsem potkal kamaráda Rieltara, seznámil mě s některými fajn lidmi. Zabydlel jsem se u řemeslníka Valana, prima chlapík, trochu nešika... Spával jesm na židli, jedl co Valan navařil. Pak se Valan odstěhoval a baráček mi nechal. Potkal jsem čaroděje Gantha, který pak se mnou bydlel, byla s ním hodně legrace. Začal jsem studovat Andarijské písařství, dozvěděl jsem se totiž o specialních ochraných magických formulích.
Potkával jsem ale také mnoho hlupaku a ignorantu, arogantních blázínků, jejichž moc byla dostatečně velká na to aby mohli terorizovat slabší. Byl to velký rozdíl oproti me zemi, světu ze kterého pocházim. Zde se moc dostávala až příliš snadno do rukou hlupáků. Právě na nich jsem se chvíly živil, kradli, vraždili a pak se divili, když moje energeticka střela ozdobila jejich krví stěny baráků. Jejich cenný majetek pak velmi rychle měnil majitele.
Časem jsem zjistil že musím přijít na formuliá výroby magických svitků ochran, které používaji mocní mágové v soubojích. bez nich se jim nikdy nedokážu postavit.
Rieltar byl vemi silný, vynalézavý a nebezpečný v zabíjení příšer. Překvapilo mě když dokázal sám projít stoky pod Andorem, zabít všechny Ghaudy a pak se postavit Kartáncům a Golemovi, které pak také porazil. Nevím jací démoni mu pomáhali, ale moc a síla jeho magie mě fascinovala. Chtěl jsem také něco dokázat a tak jsem začal přemýšlet o různých fintách a využití mých schopností. Zkusil jsem projít hadí alejí. Pozabíjel jsem tam všechny hady a pavouky a málem zemřel při šlápnutí na silné pasti. Ale nakonec jsem zabil i obrovskeho černého pavouka, jehož rychlost a hrůzná podoba se mi občas vrací ve snech. porazil jsem v souboji několik mocných čarodějů, silých válečníků a nebezpečných lovců-hraničářů. Silní Válečníci jsou pro mne opravdu nebezpečnými oponenty.
Zjistil jsem že mág je v těchto zemích opravdu silné povolání, ale jen málo mágů si to uvědomuje a málokterý plně využívá svých schopností.
Rieltar přišel s nápadem, jak si zajistit bezpečnou půdu a lepší pozici v těchto zemích: založení cechu. Chtěli jsme navázat na tradici Stareho kruhu a tak jsme založili cech mágů Soliditas Orbis- Společenstvo kruhu. Časem se nám podařilo cech založit, a to za velké pomoci thyrisského kováře Hefinese. Rieltar mě požádal abych se chopil funkce cechmistra. Tento titul jsem přijal a nyní dávám dohromady cech a snažím se najmout verbíře Svobodného bratrstva aby vytvořil druhou část cechu.pozn. nejak mi nejdou odstavce.. nevim cim to je.

Upraveno. Vulgarismy v textu opravdu nevypadaji hezky. Musim souhlasit.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Ivor - 5

Hodně dobrý nápad a velmi pěkně zpracované, akorát sem tam překlep.
Druid - 4

bylo by nespravedlivé dát méně, ale stejně si myslim že i drsňák nemusí mluvit přímo sprostě.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 4: 2x
známka 5: 3x

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist