Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Fisyr Redeemer

-> Charakterník

obrázek postavy Přestože je to na elfa neobvyklé, nikdy jsem nechodil do lesa. Raději jsem si lehnul u potoka a celý den četl příběhy hrdinů, naivně doufaje, že se stanu jedním z nich.
Jednoho dne mě však prátelé přesvědčili, abych s nimy vyrazil na lov. Samozřejme jsem se v hustém elfském lese rychle ztratil. Začal jsme křičet o pomoc, ale přilákal jsem akorát na sebe vlky. Ti, dostaje chuť na elfské maso, se po me vrhli. Na poslední chvíli mě zachránil nějaký kněz. Křičel: "Ve jménu boží vůle vám přikazuji, zraťte se!" Vrhal po nich mocná kouzla, které mu Bůh udělil. Když bylo po všem klekl si na kolena a začal modlitbou děkovat Bohu, že mu dal sílu zvítězit. Jak se modlil léčila se má zranění a já jsem získával více síly. Vyvedl mě z lesa a již víckrát jsem ho nespatřil.
Ovšem tento svatý muž mě inspiroval natolik, že i já jsem chtěl být knězem. Nedbal jsem posměchu svých přátel a pláče mých rodičů a vstoupil jsem do kláštera. Od té chvíle jsem si změnil jméno, jak bylo místním zvykem. Nyní se jmenuji Fisyr Redeemer. Fysir je v mém mateřském elfském jazyce "Ten kdo nese světlo" a Redeemer je v nějakém neznámém jazyce "Spasitel". Nikdy jsem už nespatřil své prátele, ani své rodiče. Stal se ze mě úplne nový clověk. Již se dokonce ani nepamatuji na své původní jméno.
Můj mentor mi často říkaval, že kněz má sloužit nejen Bohu, ale i lidem. Říkal mi: "Jsou-li lidé štastní, je štastný i Bůh".Většinou jsme spolu pomáhali lidem pečováním o nemocné.”Kněz,který jen káže a nepomáhá,je Bohem mnohem méně oblíben,než kněz který léčí. Kázání jest lidem potřeba avšak oni to nevědí.Boží moc ukážeš lidem nejlépe,když budeš zachraňovat jejich těla a nejen jejich duše.” Ne všichni kněží s tímto tvrzením souhlasili,avšak já si mentorova slova vzal k srdci a je ze mě kněz-léčitel.Kážu když je potřeba,léčím když je potřeba a snažím se napravit zlo když je potřeba.
V den kdy můj mentor cítil, že jsem již připraven vyrazit do sveta, poslal mě do země Andarie.

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Enari nom - 3

Pěkné :-) Snad bude Fisyr v Andarii spokojený a bude pokračovat v psaní svého příběhu.
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 3: 1x

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist