Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Pajdal

-> Charakterník

obrázek postavyJá Pajdal, jsem se narodil v zemi zvané Andaria, kde jsem vystudoval základní školu v Andoru, nadchlo mě magické učení. Po škole jsem půl roku pracoval na Andorském hřbitově, objevovali se tam nemrtví a jiní pobudové a hrozilo že se naštvou a jednou vpadnou do města. Jako každá práce i tahle mě ale přestala po chvíli bavit, tak jsem se vydal na jih, shodou nešťastných náhod jsem vpadl mezi pár pomatenců s hafo zlatýma a nějak jsem se stal cechmistrem, bylo to celkem fajn, až na to papírování, to byla hrůza. Užili jsme si v cechu hafo srandy, ale jak to nakonec bývá, musel jsem odjet za vzdáleným bratrancem Iknackem, který bydlel kajsik v dupě na nějakém hradu, prý je jakýsi vrchní mág a potřebuje nějakou pomoc.

Po měsíci putování jsem konečně narazil na hledané království. V vesnici na hranicích jsem se dozvěděl, kterým směrem je královský hrad, hrad krále Detha, kde by měl být ten můj bratranec. Po dvou dnech jízdy královstvím bylo jasné že tu něco nehraje,od hranic dál byly vesnice úplně vylidněné. Nemohl jsem potkat ani človíčka. Čtvrtý den už jsem začal nervovat, k tomu mě napadla tlupa nakažených zombií, frozen orb to zajistil. V té době jsem měl už být někde blízko u hradu, bratránek tu má pěkný binec. O půl dne později jsem konečně narazil na Dethův hrad. Byl to největší hrad, z lidských hradů, který jsem kdy viděl. Udivilo mě, že vesnice u hradu byla doslova vyklizená, na hradu se třepetali vlajky a šlo vidět enormní množství lučištníků, mířících na moji hlavu. Pro jistotu jsem udělal ochranné kouzlo proti šípům a magii, usmál se a přijel před hradní bránu, sesedl a chystal jsem se zabušit. "Kdo jsi a co tu chceš!" kdosi vykřikl, sesypalo se na mě tak 6 šípů a můj koník lehl polomrtvý k zemi. No trochu jsou nervózní, pomyslel jsem si, jak tak koukám na svého chrochtajícího koníka. Aby se netrápil tak jsem vyslal jeden blesk a koník se konečně přestal škubat. "Jsem Pajdal, bratranec Vrchního mága Iknacka, který mě pozval na hrad!". Chvíli bylo ticho, začínal jsem pociťovat mentální útoky, jestli co říkám je pravda, to už jsem nevydržel a na dotyčného jsem vyslal informaci, jestli mi nevysvětlí co se děje tak ještě než mě sestřelí, pár jich vezmu do hrobu sebou. Po další chvíli se konečně otevřeli dveře, přivítal mě sám bratranec a tak 6týpků s halapartnami, rychle mě vtáhli do hradu a zavřeli dveře. "Přijel jsi tak akorát, určitě máš velký hlad, pojď probereme vše u jídla", řekl mi bratránek a já nemohl nic víc, než hladově přikývnout.

Začalo to tak před rokem, král Deth byl na honu se stráží a dcerou, zvěř zahnali až k hranicím nějakého bratrstva Scarp. Toto bratrstvo má nevalnou pověst, jsou to temní mágové, vraždící lidi a prý jsou ve válce s elfím královstvím na severu.S Dethovým královstvím ale měli podepsanou dohodu o neútočení, když tu náhle se před nimi zjevilo šest lidí - očividně temných mágů. Začali rýt kydy, že se zbraněmi překročili jejich hranici, velitel honu a pár stráží se začali s nimi hádat, ale to neměli dělat. Temní mágové bez varování zaútočili kouzlama na stráže a během pár chvil leželi všichni strážci v kaluži krve, král s dcerou už začali myslet na nejhorší, když tu , bratránek Iknack, spolu s dvěma dalšími elfy, kteří vše viděli z nedalekého lesa, přispěchali na pomoc. Tři temní mágové padli na zem a po chvíli i jejich hlavy o kus dál. Mysleli si že to bude lehké vítězství, ale s elfama nepočítali. Iknack to nakonec přežil s králem i dcerou, bohužel dva jeho kamarádi ne a pobili všech šest temných mágů. To byl bohužel jen začátek, od té doby, jsou nájezdy temných rytířů, zombií,kostlivců a temných mágů na království, každodenní rutinou. Zvědové hlásí velké armády na pochodu, směrem k poslednímu Dethovu hradu. Jestli toto bratrstvo nezastaví, může se stát že Armády nemrtvých se rozlijí dál...možná časem až do Andarie, která má trochu problémy s skřetama, no hrůza na to jen pomyslet. V tu chvíli padl do hodovní místnosti mladý pár, žena očividně princezna a vedle ní ... mocný temný mág! Rychle jsem si vykouzlil ochranou auru a už se chystal metat sagitu, když tu náhle bratránek rychle pošeptal "ne ten je s náma! Jmenuje se Arthon, je z bratrstva Scarp, ale nechce už mu sloužit, zachránil prý princeznu" a dál pokračoval "budeš mít za úkol ho hlídat v nadcházející bitvě, nevěřím mu".

Další ráno, se objevily na obzoru legie nepřátel. Obránci v hradu byli v očividně dobré náladě, povykovali směrem k nepřátelům, bylo slyšet řinčení zbraní a ryk nepřátel. No, snad to hradby vydrží, zahlédl jsem Arthona a vydal se ho sledovat, co bude v nadcházející bitvě kutit. Už jsem měl na toho človíčka připravenou krásných pár kouzel, který ho pěkně proženou. Začala bitva, Arthon se činil, vysílal jedno útočné kouzlo za druhým, blizard, víry, ohnivé deště, abych nelenil tak jsem začal vytvářet obranná kouzla na všechny obránce, hradby a proti své vůli jsem i nějaké obrany zakouzlil i na Arthona, který opravdu vypadal, že je na naší straně. O půl dne později už jsem byl vysílený až na kost. Náhle jsem ucítil prudký výkyv magie, obloha se zatměla a zjevil se rudý vír, zhrozil jsem se, proti tak mocnému kouzlu snad není ani obrana, snesl se na hradby a začal masakrovat přeživší obránce ve velkém, "NENÁVIDÍM BRATRSTVO SCARP", řval jsem za Arthonovýma zády a valil blesky do nepřátel valících se přes hradby. Už to vypadalo fakt špatně, když tu Arthon začal kouzlit nějaké brutální kouzlo, v životě jsem neviděl tak složitou magii, až jsem se otřásl, mám se hodně co učit. Vír se pomalu snášel už na naše stanoviště, viděl jsem Arthona jak ho popadl, rozpůlil a odhodil někde do dáli. A teď je po všem, řekl jsem si. Z posledních sil jsem zakouzlil teleport, neurčil jsem na jaké místo, na to už jsem neměl čas a doufal, že se neobjevím někde 200metrů nad zemí. Pic! Buch! Probral jsem se , nevím za jak dlouho...chvíli jsem to nepoznával...kde to jsem? a kdy? Promnul jsem si oči a koukám na most.... Havant!!! Ten most tu přece nebyl! Musím se někoho zeptat který den a vůbec rok je...

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
Fafner - 4

Dejme tomu... Nevím co je frozen orb, tuším že je to z Diabla a nelíbí se mi to tam ;)
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:
známka 4: 1x

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist