Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Argonaut

-> Charakterník

obrázek postavyPříběh Argonauta s rodiny Noxu

Temná jeskyně se táhla míle pod zem a mladý elf se svou lucernou pomalu prochází dále do tmy, v ruce třímá krumpáč docela poškozený, ale ani to nic neměnilo. Mladý elf jménem Argonaut trávil na tomto místě hodně času, stejně jako jeho otec, který ho učil toto umění, dále se věnoval ostatním řemeslnickým uměním. Jeho otec ho učil vše co uměl, naopak jeho matka se věnovala spíše jeho bratru , který měl v oblibě magii stejně jako ona se svými léčitelskými schopnostmi.

Několik týdnu poté...

Mladý elf jako každý den kráčel mezi dolem a svou vesnici, ale v jednu chvíli uslyšel rynčení mečů a děsiví křik. Okamžitě se vrátil do vesnice, co uviděl ho zděsilo. Krev, utrpení a vraždění ! Skřeti napadli jeho domov, aniž by stihl nijak reagovat jeho matka ho chytla za ruku spolu s bratrem, který se s otcem snažil bránit vesnici a odtáhla je k lodi, která jako jediná stihla odplout do bezpečí. Bohužel, jeho otec byl roztrhán na kusy při bráněni cesty, aby mohli utéct.

Po několika měsících na moři...

Po dlouhé, únavné cestě, kde museli čelit ne mnoha nebezpečí dorazili k pobřeží neznáme země, jejich přistání bohužel bylo horší, loď se rozbila o útesy, naštěstí všichni přežili bez většího zranění.
Matka ošetřila svým synům malé oděrky a lehké pohmožděniny od trupu lodi a snažili se zachránit vše co by mohlo byt užitečné.
Po pár hodinách odvedla matka své syny o několik desítek metrů dále kde založila oheň, aby si odpočinuli a strávili noc. Tmavá noc, velmi tmavá noc a mezi stromy se rozléhali zajímavé a děsivé zvuky skřeků zvířat, která ze své domoviny neznali.

Druhý den ráno…
Po strašidelné noci se rodinka rozhodla vydat po pobřeží ve snaze najít civilizaci nebo aspoň zjistit kde vlastně jsou.
Po několika hodinách dorazili ke kamenným hradbám jak později zjistili města Andor, podle všech informaci co se od občanu dozvěděli hlavní město tohoto území.
Zde se rozhodli zůstat a začít zde nový život, matka obou mladíku se rozhodla pokračovat ve svém umění a připojit se k zdejšímu klanu léčitelů, mladší syn Argonaut pokračoval ve svých řemeslnických zálibách a potulování po lesích a dolech, nejstarší Enteron pokračoval trochu v jiném směru a to v magii, aby si uchoval vzpomínku na svůj lid a jednoho dne se mohl pomstít krvežíznivým stvůrám.

O delší dobu později…
Život v městě byl klidný jako každý den, ale nebezpečí se blížilo, až došlo k hradbám Andoru.
Krvavý útok neznámých sil zužovali město celé dny, temná jízda obklopila hlavní město !
Všechny síly města se spojili, dokonce i okolní města vyslali své vojska na pomoc, až se nakonec podařilo nebezpečí zlikvidovat, bohužel matka obou mladíku byla zasažená otráveným šípem a ani nejzkušenější léčitele ji nemohli pomoct. Tak zůstali oba mladíci sami…

Rozdělení …
Po smrti matky se Enteron vydal na cesty a provozování tajných rituálu a jen z povzdáli sledoval a chránil svého mladšího bratra.
Argonaut se po dlouhé době připojil ke klanu Strážců Molegenu, kde již měl přítele Elronda z Imlaris, který ho velmi dobře připravoval na vylepšení jeho zkušeností.
Doba kdy Argonaut strávil u Strážců byla sice krátká, ale bohatá, většina strážců opustila zemi za lepším a tak tu mladý elf zůstal skoro sám.

Husitské hnutí…
Po měsících od ztráty svých bližších od strážců, kteří odjeli do vzdálených zemí se mladý elf Argonaut přidal k hnutí Husitu, kteří ho přijali do své rodiny a tak mohl mít opět své zázemí a přátele, kterým mohl věřit.
Od té doby se toulá po dolech jak tomu byli dříve, občas navštíví své přátele elfí v městečku Lewan a vzpomíná na všechny co ztratil, přátele, matku a bratra, který odjel pomstít smrt všech v jejich domovské vesnici, aby ji dobili zpět.

Argonaut zůstal sám, až na své věrné přátele …


návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2023 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist