Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace

Šarlota

-> Charakterník

obrázek postavy Chcípni!

Dvě temné postavy se procházeli po zaprášené a vysušené silnici poblíž malého městečka. Seschlé stromy a poslední zbytky suché trávy lemovaly kdysi velice rušnou cestu. Už měsíce nepršelo a všechny potoky již dávno vyschly. Velké rudé slunce zapadalo za obzor a stíny postav se už táhly do nekonečné vzdálenosti. Ozval se zvuk z velké dálky. Sílilo to víc a víc. Rachot železných kopyt, co tupě naráží do vyprahlé zeminy. Skřípání kovů. Pokřik. Bojový pokřik.
Mezi postavami proběhla rychlá výměna pohledů. Ta vyšší vytasila dlouhý železný drát. Věděli, co bude následovat. Jakoby se to už stalo. Stačily dva mistrné hmaty a jedna strana drátu byla uvázána k nejbližšímu stromu. Na druhou stranu drátu přišla dýka. S neuvěřitelnou lehkostí a klidem se ve vteřině ocitly na druhé straně cesty od toho stromu. Najednou jakoby zmizeli. Ani malinkatá stopa na cestě. Koně na dohled od onoho místa. Země se otřásala pod náporem kopyt. V dálce ve městě si utrápený farmář všiml zvýřeného prachu na cestě. Zježily se mu všechny chlupy na těle a jeho srdce se proměnilo na vteřinu v kámen. Tasení mečů a řvaní jezdců bylo slyšet už i sem. Slunce zapadlo.
První z jezdců, jejich velitel, projel kolem schované dvojce. Neměl šanci si ničeho všimnout. Země se třásla. Vzduchem zasvištěla dýka. Zabodla se stromu, co stál kousek od cesty. Drát se napnul ve výšce hlav těch sráčů. První obět ani nevěděla, že umře. Drát se nejdříve zaryje do kůže. Pod kůží je vrstva svalů. Asi jako nůž máslem to projde i skrz chrupavky na hrtanu. Při nárazu drátu na páteř se drát akorát lehce rozkmitá a dodá razanci pro další dekapitace. Tělo, co se pevně drží koně a jede velkou rychlostí, ani nezaznamená, že nemá hlavu. Krev z krkavic stříkala asi dva metry vysoko. Hlavy se kupily jako jablka, když se silou kopne do uzrálé jabloně. V kaluži krve se válela i jedna hlava koně. První jezdec, kterej stihl zastavit před drátem, byl asi až dvacátej v pořadí. Než se rozkoukal, tětiva už byla napjatá. Šíp od jedné z postav mu proletěl okem a druhou stranou sebou vzal většinu mozku. Zbytek jízdy dokázal otočit koně včas a dát se na útěk. Velitel přestal slyšet řev svých spolubojovníků. Doprovázeli ho jen rudý koně od krve a zvuk tryskající krve z torz jeho spolubojovníků. Otočil koně a vydal se směrem zpět. Jatka. Vysušená zem konečně zvlhla.. Krví. Spoustou krve. Dojel na místo činu. Žádný drát už tam nebyl, jen hlavy. V očích měli pořád ještě ten výraz a pusu zkřivenou v zápalu bojovýho pokřiku. Sesedl z koně a tasil obrovskej meč. Zařval. Ze tmy přiletětel nůž a zabodl se mu do stehna. Noha mu povolila v koleni. Pokus o narovnání nohy způsoboval nelidské bolesti. Adrenalin a testosteron v žilách mu dovoloval pokračovat dál. Rozeběhl se směrem, odkud letěl nůž. Ve vzduchu smrděla krev a první hyeny už větřily večeři. Další dva nože mu rozpáraly břicho. Natrávenina začala vytejkat z jeho střev. Svalil na zem. Kašlal krev a dost smrděl hovnama. Obě temné postavy vylezly ze stínu. "Eš, už můžeš vylízt. Tenhle bude tvůj první."
Malá holčička ze sebe shodila tmavý plášť, ve kterém byla ukrytá opodál. Ladným krokem se přiblížila k tělu. Jedna z postav ji podala dýku: "Tady máš, je tvoje.". Lehce krvavá dýka v tom šeru jakoby zářila. Eš přistoupila k tomu tlustýmu chlápkoj. Lapal po dechu. Topil se svojí vlastní krví. Napřáhla se. "Chcípni!".....

návrat na seznam příběhů

Komentáře hodnotících k příběhu
(vyjadřují názor hodnotících, ne názor Andarie)
Zelená = komentář vztahující se k aktuální verzi příběhu
Hnědá = tento komentář může být zastaralý
prozatím žádné komentáře
Podrobný rozpis získaných ohodnocení:

© Copyright 2002-2024 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist