Aktuální dění Pro nováčky Hraní role Města a území Informace
rss novinky

Novinky

Zde se dovíte nejaktuálnější informace o stavu a vývoji Andarie. Prosím, čtěte pozorně a řiďte se novinkami. Neznalost veškerých informací zde uvedených vás ve hře neomlouvá.
Víte, jak odkazovat na novinky?

vše - oznámení - důležitá oznámení - varování - download - skriptové - server - web - vyhledávač δ

31.12.20, 21:26 odkaz přidal(a) Dorchaide
Výroční zpráva podvýboru pro ClassicUO
Vážení hráči, rád bych vás informoval o průběhu našeho snažení za rok 2020.

Rozhodl jsme se vás s příchodem nového roku informovat o novém klientovi, který snad již brzy™ nahradí klient stávající.

Vzešlo to z debat, kterých jsem byl svědkem, o legálnosti ostatních klientů na našem shardu. Rád bych vás tedy ujistil, že v současné době jsou jiní herní klienti zakázáni podle pravidla pravidlo A9 .

Téže k tomu přispěl fakt, že tým testerů se poměrně rozšířil, neboť jsme chtěli nového klienta vyzkoušet v listopadové bitvě. Výsledky tohoto testu dopadly nad očekávání. Hráči, kteří si dříve na questech stěžovali na lagy či časté pády klienta, zaznamenali snížený až nulový výskyt těchto problémů. Takže nyní je na discordu většina aktivních diskutérů s rolí testera a je tedy jasné, že už není třeba se snažit udržovat nového klienta v tajnosti.

Klient je snad ve všech směrech lepší a modernější, běží i nad linuxem a osx. Má ovšem jednu nevýhodu - neumí pracovat s EasyUO. Proto před časem probíhal ten malý dotazník na vaši práci s EUO. Shrnutí výsledků je takovéhle: Průměrný hráč Andarie používá EUO k tréninku postav, těžbě surovin a lootování. Docela by mu tedy vadilo nemít EUO, ale skripty používá cizí, ač je umí z části editovat. Další otázka se týkala Pythonu, neboť ke ClassicUO existuje ClassicAssist, který umožňuje psát skripty právě v tomto jazyku. Na to většina odpověděla, že by skripty buď přepsala, nebo vzala od cizích. Ohledně ClassicAssistu ale zatím nepanuje v týmu žádný jednotný názor. Zdá se to jako možná až příliš mocný nástroj, jehož povolení by nemuselo být v našem zájmu.

Nyní bychom chtěli dodělat jednu featuru, která umožní instalaci celé hry jedním kliknutím, a můžeme klienta mezi vás vypustit. Chvíli poběží paralelně se starým, abyste měli možnost testovat a zkoušet. A používat EUO :). Až se odladí většina chyb, starý klient se uloží k věčnému spánku.

Takže, snad brzy :)

Hezký nový rok.

ostatní

Valid CSS Valid HTML 4.01 Transitional 

© Copyright 2002-2021 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist