Aktuální dění Pro nováčky

Postavy 

Magie 

Herní mechanismy 

Výroba, předměty 

Hraní role Města a území

Neobyvatelná města 

Informace
rss města

Co je nového?

Tady se objevují novinky související přímo se samotnou hrou. Najdete zde nové královské zprávy a vyhlášky, informace o probíhajících questech, informace o turnajích a zápisy do Andarijské kroniky.
Víte, jak odkazovat na novinky?

vše - quest - turnaj - zpráva - vyhláška - kronika - města - vyhledávač δ

vše - Císařství - Andor - Thyris - Havant - Lewan - Ileren - Imer - Tarkas - Margaard

28.03.20, 16:01 Císařství odkaz přidal(a) Rytíř Vulnus
obrazek
Upozornění - zákaz lovu draků stále v platnosti
Vážení občané Andarie,

upozorňuji všechny, že zákaz boje s draky a jejich lovu vydaný mou osobou 22.11. roku 19 je stále v platnosti a platí do odvolání, a to v plném znění. Kdo nerozumí, oč se jedná, nechť vyhledá původní vyhlášku.

Pokusíme se ke všem známým dračím slujím umístit i varovné cedule.

Upozorňuji, že porušení tohoto zákazu bude posuzováno a trestáno nanejvýš přísně!

Děkuji, že chápete důležitost situace.

Vlastní rukou sepsal,
Rytíř Vulnus Morthir
18.03.20, 23:07 Císařství odkaz přidal(a) Rytíř Vulnus
obrazek
Neštěstí u Sigmarova valu
Tato zpráva je určená hlavně vojákům hradní stráže a císařské armády, dále také našim váženým Asarijským hostům.

Zlo, proti kterému stojíme, Černý hrad, má očividně větší moc a delší spáry, než se zdá uvěřitelné. Dost příslušníků našich spojeneckých sil a dokonce i několik civilistů začali být ovlivněni nejspíše kouzlem, které budí velikou agresi. Takovýto jedinec není schopen posoudit své chování a je ovládnut touhou útočit na skupinu protější, se kterou by za normálních okolností bez problému vycházel.

Jsem povinován vás informovat, že dnes večer došlo dokonce ke krvavé potyčce mezi jednotkami Hradní stráže a vojáky Asarijské armády. I přes veškerou snahu mé osoby a dalších, kteří ihned přispěchali na pomoc, neobešla se potyčka bez ztrát na životech. Je to veliké neštěstí. Byla by však chyba obviňovat z těchto smrtí meče, které smrtelné rány zasadily. Jde o oběti v přímém boji proti Černému hradu, neboť právě jeho síly tyto zbraně vedly, ne jejich nositelé!

Jde o vážný stav a je potřeba zachovat rozvahu a upustit od snahy se mstít. Každá kapka naší, Asarijské, jakékoli nevinné krve bude potrestána, ale správně - bojem proti Černému hradu.

Věřím, že již nebude trvat dlouho a toto zlo bude z naší milované Andarie vyhnáno!

S ohledem na hlasy či kletbu, které vztek v duších našich lidí způsobuje, apeluji na všechny vojáky, aby, pokud se cítí vzteklejší, podrážděnější, zmatenější než obvykle, či dokonce slyší ve své hlavě nějaké hlasy, tuto skutečnost ihned hlásily svému velícímu důstojníkovi. Již dnes se povedl našim felčarům a mágům umíchat první lék potlačující tyto příznaky a jeho vývoj pokračuje. Není žádná hanba být ovlivněn kouzlem, jde o stejně statečný a důležitý boj jako odrážet štítem útoky fyzické. Ale kryt se v tomto případě provádí právě oním lékem.

Vážím si práce každého z vás a nepochybuji, že společně síly Černého hradu konečně zničíme. Válka však může být ještě dlouhá a náročná, poroto vytrvejte!

Každý ze dnes padlých je pro mě válečným hrdinou a dostane se mu důstojného pohřbu. Dnes byly bohužel ztráty jen na naší straně, ale vzpomeňte si, že tomu není dlouho, kdy životem zaplatil mocný generál, který se rozhodl přisluhovat právě Černému hradu! Vítězíme!

S vírou v srdci,

Rytíř Vulnus Morthir
13.03.20, 19:01 Císařství odkaz přidal(a) Dorchaide
obrazek
Thyriské volby
Drazí obyvatelé Thyrští,

Vašimi kandidáty pro nadcházející volby tedy jsou (v pořadí podle času přihlášení):

Thamuz


Drax Ao En


Amundsen II. AmaVšem přihlášeným děkuji za jejich dochvilnost a přeji jim mnoho zdaru v následujících týdnech. Volební urny se uzavřou 22. března.


V Andoru, 13. března

Kapitán Coltaine v. r
13.03.20, 18:59 Císařství odkaz přidal(a) Dorchaide
obrazek
Andorské volby
Drazí obyvatelé Andorští,

Vašimi kandidáty pro nadcházející volby tedy jsou (v pořadí podle času přihlášení):

Truls Rohk


Poutník Číro Klas


Nafrius DuccusVšem přihlášeným děkuji za jejich dochvilnost a přeji jim mnoho zdaru v následujících týdnech. Volební urny se uzavřou 22. března.


V Andoru, 13. března

Kapitán Coltaine v. r
02.03.20, 09:19 Císařství odkaz přidal(a) Dorchaide
obrazek
Thyriské volby
Vážení občané města Thyrisu,

vzhledem k nemilé zprávě o rezignaci pana Maxwela je mou povinností vyhlásit nové volby. Otevírám tedy možnost občanům ucházet se o jeho post a vhodit přihlášky do hradní schránky do půlnoci 11. 3. 2020.

Panu Maxwelovi děkuji za čas strávený ve funkci a přeji hodně zdaru v budoucích angažmá.

V Andoru, 2. března

Kapitán Coltaine v. r.
27.02.20, 08:14 Císařství odkaz přidal(a) Dorchaide
obrazek
Andorské volby
Vážení občané hlavního města Andoru,

vzhledem k nemilé zprávě o rezignaci pana Wyfa je mou povinností vyhlásit nové volby. Otevírám tedy možnost občanům ucházet se o jeho post a vhodit přihlášky do hradní schránky do půlnoci 8. 3. 2020.

Panu Wyfovi děkuji za čas strávený ve funkci a přeji hodně zdaru v budoucích angažmá.

V Andoru, 27. února

Kapitán Coltaine v. r.
12.02.20, 21:58 Císařství odkaz přidal(a) Rytíř Vulnus
obrazek
Nedělní průzkumná výprava
Odvážní dobrodruzi císařství!

V neděli opět potřebuji vaši pomoc. Čeká nás další výprava, ale tato může být nebezpečnější než kdy dříve. Jedná se o průzkum nového území a zisk informací z něj. Náš cíl nebude bojovat. Budeme muset být rychlí a bystří. Pokud se to nepodaří, je riziko, že se z něj nedostaneme zpátky jinak, než jen jako duše.

Pro rychlý průzkum půjdeme ve skupinách. Zkuste vytvořit již s předstihem skupiny, jejich velitelé mi svitek se jmény můžou vhodit do schránky gardistů, ať víme, s kým můžeme počítat. I ty, kteří jsou ochotní pomoci ale nemají skupinu, prosím, dostavte se spolu s plnými skupinami osm hodin večer na Thyrské náměstí, kde skupiny rozdělíme definitivně a dáme vám více informací.

S vírou ve vás,
Rytíř Vulnus Morthir
30.01.20, 07:29 Císařství odkaz přidal(a) Rytíř Vulnus
obrazek
Výsledky soudního líčení
Císařský soud shledal:

- osobu Roninvis vinnou v celém rozsahu obvinění

- osobu Alasseu vinnou v celém rozsahu obvinění

- heroldku Daenerys nevinnou a zprostil ji obžaloby.

Trestem pro oba viníky budiž doživotní zákaz vykonávání jakékoli hodnostářské funkce, vyhoštění ze všech měst císařství na půl léta a vyhoštění z cechů na půl léta.

Stav slečny Alassey může být nebezpečný jejímu okolí i jí samé, proto nakope pět tisíc kusů pískovce pod kvalifikovaným dohledem dozorců pracovního tábora. Pokud i při jeho opouštění budou znát příznaky její choroby, císařství požádá ústav Doktora Fledersteina o další přezkoumání a navržení další léčby.

Tresty zahrnují polehčující okolnost, že oba viníci k soudu donesli značné množství zásob, které nám pro uzavření spojenectví s draky chybělo.

Z vůle Její Výsosti sepsal
Rytíř Vulnus Morthir

- 1 - 2 - 3 -

Valid CSS Valid HTML 4.01 Transitional 

© Copyright 2002-2020 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist