Aktuální dění Odkazy Pro nováčky Hraní role Města a území Informace
rss trubači

Co je nového?

Tady se objevují novinky související přímo se samotnou hrou. Najdete zde nové královské zprávy a vyhlášky, informace o probíhajících questech, informace o turnajích a zápisy do Andarijské kroniky.
Víte, jak odkazovat na novinky?

vše - quest - turnaj - zpráva - vyhláška - kronika - města - vyhledávač δ

24.12.09, 10:31 odkaz přidal(a) Fleder
obrazek
Kdesi v jedné zapomenuté laboratoři
V baňce na kamenném stole bublala modrá kapalina. Malý šedivý mužík si u druhého stolu zaujatě prohlížel zkumavku s čímsi nechutným uvnitř. Kolem kotníku mu proběhla krysa. Muž ji lehce nakopl směrem do rohu velké místnosti. Bylo v ní několik kamenných stolů, pokrytých alchymistickým vybavením – baňkami, kádinkami, kahany a zkumavkami a také jedna zvláštní truhlice.
"Taaak, poslední přísada a snad už to bude fungovat!." Nalil opatrně tekutinu z baňky na víko truhluci. Podivně to zasyčelo a truhlice se na okamžik jakoby zamihotala. "Heuréka!", zajásal mužík.
V rohu něco opět zašramotilo. Stařík se rozhlédl. "Zase ta myš!," zamračil se. Krysa se ho nebála. "Potvora jedna mizerná," pomyslel si. Vzal do ruky krátký obušek a se svěžestí v jeho těle neočekávanou se vrhl směrem ke kryse. Když dělal třetí krok, zachytil se nohou o malou stoličku a upadl na kamennou podlahu. Obušek mu vyklouzl z ruky a zůstal ležet vedle něj. Jeho oči se zakalily a on ztratil vědomí.
V podzemí je čas bezvýznamná veličina. Muž ležel na podlaze a jeho pokusy pokračovaly dál, bez kontroly. První vyvřela z baňky žlutá tekutina. Zasyčela na stole a začala kapat na podlahu. Potom praskla kádinka se zeleným rosolem. Následovalo několik dalších. Laboratoř se začala naplňovat štiplavými výpary. Krysa proběhla napříč místností a namočila se do jedné z kaluží. Ze škvíry ve zdi zvědavě vykoukla ještěrka. Jedna z kapalin postupně dotekla až k tělu alchymisty a obtekla jeho ruku. Žíravina ho začala leptat a mužík vyděšeně otevřel oči. „Proboha, co se to tu stalo…?“ "Jauu, to to ale pálí. Takový ještě je tu takový nepořádek." Protřepal hlavou, na své mdloby v okamžiku zapomněl.
"Kde jsem to vlastně skončil, aha..tady!" "Má truhlička!" Mužík vzal výrobní svitek z hromady jiných na stole a vložil jej do truhly. Nic se nestalo.
"Hmm", zabručel. "Asi jich to chce víc. To bude ono" Postupně vložil několik dalších výrobních svitků z hromádky do truhly. Najednou se truhla zamihotala. Mužík otevřel víko a nakoukl dovnitř. Místo několika svitků tam byl jen jeden. "Hmm, že by? Ano!Skvěle! Tenhle je na věc mnohem cennější, než byly ty předchozí. Povedlo se!", zajásal a vzrušením začal tančit.
Nezaregistroval, že dveře za jeho zády se tiše otevřely a v nich se objevilo několik krys. Ted už velkých, stojících na dvou nohách, se zbraněmi v prackách. Krysí muži. Zaujatý svým vynálezem si jich nevšiml, ani když vykročily směrem k němu....

ostatní

Valid CSS Valid HTML 4.01 Transitional 

© Copyright 2002-2025 by logo Všechna práva vyhrazena

TOPlist